anka6384
23.09.11,15:23
ahojte;chcem si kupit krbove kachle a neviem aky je rozdiel:zadne pripojenie na komin alebo vrchne.Ja osobne by som chcela zadny vyvod len aby som nekupila zle!:D
220870
23.09.11,15:41
Ja mám takéto a neviem si vynachváliť.
http://www.jotul.com/sk/wwwjotulsk/Main-Menu/Vyrobky/Kamna-a-krbove-vloky/Kachle/Jotul-F-8/
To označenie továreň na teplo je veľmi presné.
arizona
23.09.11,16:19
ahojte;chcem si kupit krbove kachle a neviem aky je rozdiel:zadne pripojenie na komin alebo vrchne.Ja osobne by som chcela zadny vyvod len aby som nekupila zle!:D

Je to uplne jedno, ci je pripojenie bocne,alebo zadne!
Zalezi,aky mate priestor pri komine a kde budu kachle stat, ci ich chcete umiestnit zboku komina,alebo pred...
eluša
25.09.11,09:49
Ahoj, ja mám krbové kachle s oblúkom na vrchu z ktorého vychádza dymovod. Sú naozaj vynikajúce, majú výhrevnosť 7KW a hoci máme podlahové kúrenie na plyn, týmto podlahovým kúrením v zime temperujem len kúpeľňu, inakšie mi kachle vyhrejú obývačku s kuchyňou-to je jedna miestnosť, kde sa zdržiavame celý deň. Dvere sú otvorené do chodby a z chodby do 2 malých izieb. Kachle teda celé prízemie vyhrejú tak,že v obývacej miestnosti je fajn teplo a v izbách sa príjemne spí. Doporučujem...
gugho
26.09.11,17:23
Zdravím Vás. Zaujala ma Vaša debata ohľadom krbových kachiel. Chcel by som sa Vás spýtať či bývate v byte alebo v rodinnom dome? A hlavne ma zaujíma čo ani nespomínate či je zvýšená prašnošť (popolček) alebo či vám vznikajú niake veci s ktorými ste neni spokojný tykajúcich sa krbových kachiel. (smrad, popolček, atď.)
220870
26.09.11,17:38
Čo je to zvýšená prašnosť?Na ulici na ceste je niekoľko násobne vyššia.Ae napríklad teplo z horiaceho dreva sa nedá porovnávať s teplom z radiátora.
gugho
26.09.11,18:07
Čo je to zvýšená prašnosť?Na ulici na ceste je niekoľko násobne vyššia.Ae napríklad teplo z horiaceho dreva sa nedá porovnávať s teplom z radiátora.

No bolo mi povedané že sa nezbavím popolčeku z izieb. Že nebudem nič robiť len utierať popol z poličiek. A že moje biele steny budu po jendom vykurovacom období šedé :D :D
arizona
26.09.11,18:13
No bolo mi povedané že sa nezbavím popolčeku z izieb. Že nebudem nič robiť len utierať popol z poličiek. A že moje biele steny budu po jendom vykurovacom období šedé :D :D
Uvedene problemy vznikaju vtedy,ak niekto nevie spravne kurit :rolleyes:

Popolcek sa ti do miestnosti dostne napr.vtedy,ak tam prudko hodis poleno a popolcek sa rozviri...
Sede,ocmudene steny tiez vznikaju tym, ze otvaras kachle kedy nie je este dohorene,ked hadzes do kachli makke drevo,prip.iny bordel atd.

Samozrejme, ze napr. radiatory su cistejsie,ako kachle,ale vsetko ma svoje vyhody,aj nevyhody...
220870
26.09.11,18:14
Niektoré steny máme tiež biele a po 4 rokoch kúrenia v kachliach sa na tom nič nezmenilo.Podlahové kúrenie víri prach niekoľko násobne viac ako krb alebo kachle.
tom_NR
26.09.11,18:23
No bolo mi povedané že sa nezbavím popolčeku z izieb. Že nebudem nič robiť len utierať popol z poličiek. A že moje biele steny budu po jendom vykurovacom období šedé :D :D
Tipujem, že Vám to nahovorili distribútori plynu... :)
gugho
26.09.11,19:02
Čo sa týka technického riešenia by som potreboval poradiť. Bývam na 2.poschodí v 3.poschodovej bytovke + krov a máme volný jeden komín, ktorý by som chcel vyvložkovať na tieto krbové kachle. bolo mi povedané, že tento komín bude treba vložkovať od samého spodu čiže pivnice čo u mňa prichádza cca 15 metrov. Čo je dosť veľká investícia v pomere návratnosti finačných prostriedkov.
220870
26.09.11,19:06
Len pozor na priemer komína.mal by mať min 175mm odporúčam 200.
gugho
28.09.11,10:34
Len pozor na priemer komína.mal by mať min 175mm odporúčam 200.

A ten priemer min 175mm je na to niaky predpis alebo to je len technických príčin. Viete mi poradiť aj čo sa týka mojho príspevku číslo 11 ???