euro-peter
23.09.11,16:53
Dobrý večer, aký mate názor na zuno banku?
myara
23.09.11,16:05
mam tam ucet od nejakeho januara/februara, a som spokojna, vyuzivam ho hlavne ako sporiaci, ale mam k nemu aj VISA kartu, takze ked potrebujem, peniaze si lahko prevediem, a mozem platit v obchodoch, takisto ked si posielam prachy do inej banky, su tam este v ten den, takze ju vnimam velmi pozitivne
a este na internetbankingu maju taky chat, kde sa daju riesit pripadne problemy okamzite
Xanti
23.09.11,17:01
No ja ju mám necelý mesiac. Moje dojmy ... panebožeeeeeeeeeee .... zase nový inet banking na kt. si musím zvyknúť, zatial sa mi to nepodarilo. Ale páči sa mi ich šporiaci účet, a využívam vlastne len ten, kartu som zatím ani raz nepoužila, ale prichystaná je v prípade potreby.
ACCNT
23.09.11,17:21
ja mam u nich ucet odkedy mali tu sutaz-hod kockou. nevyuzivam ho ako moj primarny ucet, iba tam ukladam prebytky :)
btw teraz maju dalsiu sutaz, tak ak uvazujes nevahaj a mozes mat 10 evri za platbu kartou.

jedien co mi vadi je ten ich pomaly internetbanking.
Xanti
23.09.11,17:34
A ja že to len mne ide internetbanking ako z minulého storočia, ďakujem za info ACCNT.
Ten net by mohli trošku prepracovať. :)
myara
24.09.11,06:50
suhlasim, ze ten internetbanking je trochu neprehladny, teda oproti slsp, kde mam ucet, ale podla mna to nie je nejaky zavazny nedostatok, myslim ze dolezitejsie su uroky, a ich pristup ku klientom, a v tom im nie je co vytknut
Maros16
26.09.11,07:56
Dnes ZUNO znizovalo urokove sadzby na terminovanych vkladoch a zvysovalo za sporiacom ucte.
Takze co sa tyka urokov, uz to nie je bezkonkurencna banka, hlavne pri vkladoch na 2 a viac rokov ...

Viac o porovnani na http://www.financnahitparada.sk/terminovane-vklady/
Xanti
27.10.11,13:21
No teda, tuším dnes ZUNO zvýšilo úrok na šporiacom neviazanom účte na 2,3% http://www.zuno.sk/produkty/sporenie/ .

No, žeby nastupovala inflácia? V auguste bol úrok na šporiacom účte 1,8% v septembri dvihli na 2,01% a je oktober a úrok je 2,3%.
deli.
09.11.11,11:13
nuz, ja mam tiez ucet v Zuno. Zatial vsetko ok, len jediny maly problemik. ked chcem zadat prikaz, nemaju v ponuke konstantny symbol 3114, ktory tam ja potrebujem zadat-nemaju ho v software :-(
Ked som ich na chybu upozornila, slubili, ze to napravia... uz dva dni nic :-( a ja potrebujem zaplatit ten prikaz :-(
Inak vsetko v pohode-dokonca vecerna internetova platba od zakaznika z inej banky mi na Zuno nabehla hned rano, to som ani necakala. Paci sa mi ta rychlost...
SamuelSK
09.11.11,14:33
Internetbanking Tatrabanky (pred 1 rokom, neviem aok teraz) bol ovela horsi ako Zuna ;) A stale mali technicke prestavky. I ked Zuno to prehnalo s tymto IB, je to ako pre deti..

Rychlost zuna sa mi paci (nedrzia peniaze zbytocne dlho ako ine banky, je ich privela na to aby som ich menoval)

Xanti, inflacia ani nie, skor sa obavam, ze bankam dochadzaju peniaze a potrebuju vklady :) avsak inflacia ano, ta tu uz bola a je par rokov (myslim taku drsnejsiu), alebo - kto si vsimol, ze nejak sa zivot predrazuje ?
Treba mat na pamati, ze Slovensko je specificky trh, cize aj keby sme mali inflaciu 15% tak banky by davali rovnaku vysku urokov ako dnes. To je realita po Slovensky. (ale hypoteky by boli na 40%)

myara, pre mna je SLSP tiez neprehladne .. podla mna IB je len sila zvyku..

~~~~~~~~~~

Osobne pouzivam Zuno len na sporenie, zatial. V kombinacii s mBankom na bezne platby. Kartou neplatim, lebo nepodporujem 3-5% proviziu banke za platbu kartou a tym padom 3-5% navysenie ceny zo strany obchodnika aby sa branil, a to z dovodu, ze nepotrebujem sprostredkovatela za platbu ktory si pre nic za nic ukradne z transakcie 3-5% . A tym padom nepodporujem tento nezmysel, ako vacsina ludi, oc musia byt COOL, a platia kartami.. kartami.. Som zvedavy, ze kedy si tito ludia uvedomia, kam to dospeje, ci si to vobec uvedomia.
bodliak
09.11.11,14:52
Ano, Zuno ma netradicny ib.
Ale po par tyzdnoch som si zvykol a vsetko funguje k spokojnosti.
Gapo
10.11.11,16:42
Osobne pouzivam Zuno len na sporenie, zatial. V kombinacii s mBankom na bezne platby. Kartou neplatim, lebo nepodporujem 3-5% proviziu banke za platbu kartou a tym padom 3-5% navysenie ceny zo strany obchodnika aby sa branil, a to z dovodu, ze nepotrebujem sprostredkovatela za platbu ktory si pre nic za nic ukradne z transakcie 3-5% . A tym padom nepodporujem tento nezmysel, ako vacsina ludi, oc musia byt COOL, a platia kartami.. kartami.. Som zvedavy, ze kedy si tito ludia uvedomia, kam to dospeje, ci si to vobec uvedomia.[/QUOTE]

Väčšie bežné nákupy platím iba kartou a neplatím žiadne poplatky, nikomu!:cool:
SamuelSK
10.11.11,16:48
Gapo, ved TY nie, ale PREDAJCA ano.. A myslis ze to nepremietne do ceny? Vezmi si, ze ak si kupis nieco vacsie, povedzme auto, to mas 10-20 tisic eur. To mas 300-600 eur minimalne na poplatkoch. - to plati predajca (alebo ten, na koho ucet to ide), ale myslis si ze to odkroji zo svojho zisku? :)

Vsetky ceny su vdaka kreditke prednastavene o 3% vyssie, dovolim si tvrdit..

Mna dnes pobavilo toto, ide si zakaznicka a plati 3,99eur kartou... panecku.. a ja sa nastojim v tej rade snad hodinu..

Vy (ludia) si skutocne neuvedomujete o co kreditkam skutocne ide? (alebo debetkam ked uz)
Gapo
11.11.11,07:11
No dobre a čo teraz:confused:, ty nechceš platiť kartou, ja by som sa pridal, lebo naozaj niekedy ma vedia vytočiť exoti čo majú päť kariet a ani jednu krytú, hovoria, ešte skúste túto a nakoniec musia hrabať po vreckách aby zaplatili nákup.
Keďže s tým my dvaja nič neurobíme, ako sa to hovorí, "drž hubu a vesluj!":D
Chobot
11.11.11,08:59
Gapo, ved TY nie, ale PREDAJCA ano.. A myslis ze to nepremietne do ceny? Vezmi si, ze ak si kupis nieco vacsie, povedzme auto, to mas 10-20 tisic eur. To mas 300-600 eur minimalne na poplatkoch. - to plati predajca (alebo ten, na koho ucet to ide), ale myslis si ze to odkroji zo svojho zisku? :)

Vsetky ceny su vdaka kreditke prednastavene o 3% vyssie, dovolim si tvrdit..

Mna dnes pobavilo toto, ide si zakaznicka a plati 3,99eur kartou... panecku.. a ja sa nastojim v tej rade snad hodinu..

Vy (ludia) si skutocne neuvedomujete o co kreditkam skutocne ide? (alebo debetkam ked uz)

10 - 20 tisíc EUR kartou ani nezaplatíš. Jedine, že by si mal zlatú kartu, ale ne bežnej platobnej karte také limity ani nie sú.
SamuelSK
11.11.11,17:57
Ale ba :)

mBank si mozem dat limit na 999 999 999 eur...

To je cisto otazka dohody s bankarom, karty nemaju limity, karta patri banke, a banka ma system, kde natuka lubovolne cislo..
Halli
11.11.11,18:06
Ale ba :)

mBank si mozem dat limit na 999 999 999 eur...

To je cisto otazka dohody s bankarom, karty nemaju limity, karta patri banke, a banka ma system, kde natuka lubovolne cislo..


tak to choď skúsiť a napíš nám:D a nech ti bankomat dá ako mne pred chvíľou 300€ v samých 50tkách :D vyber aspoň desinu...
SamuelSK
11.11.11,18:12
no ved na ibankingu sa to da nastavit :D ja sa priznam ze mam na ucte 9,17 EUR cize ani na MINIMALNY vyber..
ale ak pride HYPERinflacia, tak mozno skusim ;) teda ak daju uroky 500% denne .. nasporim miliardu a vyberiem 50tky.
ich tepelna - palivova (ohen) hodnota bude vyssia ako menova :)
Halli
11.11.11,18:18
Ja som ich radšej vybrala, čo ak do pondelka skrachuje VUB-ka:D....už som zažila krach jednej banky a to bola iná sranda...:mad:
Gapo
11.11.11,18:21
Halli nestraš. :(
SamuelSK
11.11.11,18:23
Krachne banka ? COOOOOOOO ?

VED STAT VYPLATI< GARANTUJE FONDY< NEEEEEEE ?
Halli
11.11.11,18:27
...ja sama nestraším, strašia nás každý deň v telke !!:o


ale Samo nepanikár :D, idem kupovať sprcháč a radšej mám peniaze v ruke :D ale že niekto niečo garantuje, z toho som už vyrastla...:rolleyes:
Gapo
11.11.11,18:35
To tu už zase nikto nič negarantuje? :)
Gapo
11.11.11,18:37
Ale ba :)

mBank si mozem dat limit na 999 999 999 eur...

To je cisto otazka dohody s bankarom, karty nemaju limity, karta patri banke, a banka ma system, kde natuka lubovolne cislo..
Len by som chcel vedieť do ktorého bankostroja sa toľko peňazí zmestí?
Či myslíš, že je to prepojené dopravným pásom? :D
Halli
11.11.11,18:38
ééééj veruže nie kámoško :o negarantuje...
bodliak
11.11.11,19:09
tak to choď skúsiť a napíš nám:D a nech ti bankomat dá ako mne pred chvíľou 300€ v samých 50tkách :D vyber aspoň desinu...

A pod pojmom platba kartou si predstavujes len navstevu bankomatu ?
Halli
11.11.11,19:47
A pod pojmom platba kartou si predstavujes len navstevu bankomatu ?

hluposť dobrú si sa opýtal, čítaj po sebe...

... a prečítaj na čo som reagovala...ja do bankomatu chodím tak 5x za rok, bodliačik nepichaj, ja robím toľko transakcií platobných, že by si sa divil :D
bodliak
12.11.11,10:45
hluposť dobrú si sa opýtal, čítaj po sebe...

... a prečítaj na čo som reagovala...ja do bankomatu chodím tak 5x za rok, bodliačik nepichaj, ja robím toľko transakcií platobných, že by si sa divil :D

Reakcie boli nasledovné:
1. 10 - 20 tisíc EUR kartou ani nezaplatíš. Jedine, že by si mal zlatú kartu, ale ne bežnej platobnej karte také limity ani nie sú.
2. mBank si mozem dat limit na 999 999 999 eur...
3. tak to choď skúsiť a napíš nám:D a nech ti bankomat dá ...


Čítal som štatistiku českej mBank, najvyššia uskutočnená platba ich kartou bola cez 300.000 Czk! (379tisíc, ak sa dobre pamatám...)
deli.
14.11.11,10:59
takže ani po týždni Zuno bank nepridala konštantný symbol 3114 na internetovú stránku :-( Som nahnevaná, sľúbili mi to. A nič. Ale ja potrebujem dnes odoslať platbu s týmto symbolom :-( A ich reakcia? Vraj: je mi ľúto, ale v súčasnosti nie je možné zadať tento KS. Mám to uviesť ako správu prijemcovi :-( Vie mi niekto povedať, či to bez KS dokáže sociálna poisťovňa identifikovať? Aby mi nedali nejaké penále:-(
myara
14.11.11,15:35
taky KS nema v ponuke ani SLSP, takze zrejme taky KS neexistuje
v ponuke je vsak 3118 poistne a prispevok zamestnavatela do poistovne a NUP
nepomylila si si to nahodou?
deli.
14.11.11,15:50
taky KS nema v ponuke ani SLSP, takze zrejme taky KS neexistuje
v ponuke je vsak 3118 poistne a prispevok zamestnavatela do poistovne a NUP
nepomylila si si to nahodou?
nie nie. Prisiel mi prikaz zo socialnej poistovne, kde je vyslovene uvedene, ze mam pri platbe uviest tento KS.
Xanti
14.11.11,15:53
Fúha, to je čudné.

Bezhotovostné

Kód symbolu Názov

3114
PLATBY MIN. FINANCIÍ



Odkedy sa platí na min. financií? Teda s tým som sa ešte nestretla.
ACCNT
14.11.11,16:52
btw aj ja mam jednu nevyhodu, preco nie zuno: na karte sa da nastavit iba limit pre vyber v bankomate a limit pre platbu kartou.
v mbanke je ten limit kartou rozdeleny na platbu pos terminalmi a platbu cez net...co mi viac vyhovuje, nakolko obcas platim aj cez net(a paypal nechcem pouzit).
Katy a R
15.11.11,22:02
Fúha, to je čudné.

Bezhotovostné



Kód symbolu Názov

3114
PLATBY MIN. FINANCIÍ



Odkedy sa platí na min. financií? Teda s tým som sa ešte nestretla.

je to tak - ide o Rozhodnutie ... kuk sem http://www.socpoist.sk/cisla-uctov-pobociek-socialnej-poistovne/45926s
bodliak
16.11.11,15:01
Posledna cislica by nemala mat ziaden vplyv na spracovanie platby (ale u SP clovek nikdy nevie ...), pretoze identifikuje len sposob platby, a nie ucel.

4 = prednostne platby
6,7 = dobropisy
8 = bezhotovostne
9 = hotovostne

Takze ak je v IB 3118, ja by som to pouzil.
pacifik667
06.11.12,17:54
Osobný ÚČET v ZUNO banke s VISA kartou je naozaj možné mať bez poplatkou?
olybaba
07.11.12,05:42
... ZUNO malo dlhu dobu dobry urok na SPORENIE PLUS 2,5 % a teraz ho znizilo na 2,01 % ....
Chobot
07.11.12,09:21
... ZUNO malo dlhu dobu dobry urok na SPORENIE PLUS 2,5 % a teraz ho znizilo na 2,01 % ....

Všeobecne klesli úrokové sadzby v bankách. Aj ING malo tuším 2% a teraz majú 1,75%.
deli.
07.11.12,09:41
ja mám osobný účet. VISA kartu nemám, nechcela som ju. Účet je naozaj bez poplatkov, aj založenie je zdarma ani mesačné poplatky žiadne nie sú. Dotreza som neplatila ešte nič. Mám ho už asi rok.
Letko
30.07.13,04:20