jolly7575
23.09.11,21:52
dobry den potrebujem poradit pre kamaratku. Je druhy rok na materskej a chcela by zacat podnikat. ma narok na dotaciu? alebo ma cakat ked jej skonci materska a potom sa dat na neviem kolko mesiacov na urad prace??? dakujem za všetky rady velmi jej pomozete
Mária27
23.09.11,21:31
tri mesiace musí byť evidovaná nezamestnaná
pepsikova
24.09.11,05:38
http://www.porada.sk/t70596-materska-a-podnikanie.html..

..ak sa zaeviduje na ÚP,nech si nahlási hneď, že má záujem o podnikanie, počas 3 mesiacov si o tom nazbiera informácie a potom bude musieť urobiť podnikateľský zámer,aby dostala dotáciu-a absolvovať školenie...ostatné info dajú na ÚPSVaR..
veronikasad
24.09.11,06:28
dobry den potrebujem poradit pre kamaratku. Je druhy rok na materskej a chcela by zacat podnikat. ma narok na dotaciu? alebo ma cakat ked jej skonci materska a potom sa dat na neviem kolko mesiacov na urad prace??? dakujem za všetky rady velmi jej pomozete
V pripravovanej novele sociálnych zákonov sa uvažuje s možnosťou súbehu poberania rod.príspevku a dávky v nezamestnanosti. Súčasný zákon to neumožňuje, teda ako poberatel RP sa nemôže zaevidovať na UP ako uchádzač o zamestnanie, čo je podmienkou pre uplatnenie nároku na príspevok na SZČ. Na UP za súčasného znenia zákona by sa mohla zaevidovať ak by rodičovský príspevok (aj popri svojom zamestnaní) poberal manžel.
alaya1
30.09.11,05:50
Vraj su nejake novinky v poberani dotacie z UP od 1.1.2012, neviete o tom nic? Moja znama prerusuje zivnost na 3 mesiace, aby mohla pozioadat o dotaciu, lebo, ze potom sa to neda....
Zelkaem
30.09.11,06:14
Musí byť 3 mesiase evidovaná na ÚP a až potom podá žiadosť o dotáciu, bude chodiť na školenia - interná príprava, praktická príprava, podnikateľský zámer, trvá to asi 6 až 7 mesiacov. Výška dotácie sa mení ročne podľa počtu nezamestnaných, každý ÚP má inú výšku dotácie, to sa dá zistiť na internete, ale na budúci rok to už môže byť iná taxa.
alaya1
30.09.11,07:02
Dakujem, to vsetko ja viem.Neviem, ci sa to tyka dotacie,odvodov, ci coho, ze sa tak rychlo rozhodla prerusit zivnost, aby to stihla v tomto roku. Mne sa jedna o syna, ma podobny problem, tak neviem, ci ma prerusit ci nie, preto sa pytam, ake novinky budu v 2012.
dobrava
30.09.11,09:44
Áno, takisto ja som počul formou "JPP", že sa údajne dotácie na podporu podnikania rušia. Vie niekto podložiť túto správu nejakou serióznou informáciou? Hľadám na stránkach úradu práce, zatiaľ tam nie je nič, takže možno je to len poplašná správa. Ďakujem.
Zelkaem
30.09.11,11:01
Myslím, že sa dotácie rušiť nebudú, lebo nič o tom nie je nikde písané. Ja som sa bola pýtať na dotáciu na zamestnancov a povedali mi, že keď ich zamestnám okolo 15. 12. od januára môžem dostať dotáciu. Takže si myslím, že keď toto ostáva, tak aj pre SZČO.