berny69
24.09.11,10:50
Dobrý deň,
prosím Vás o radu, ako účtovať zberňu Tipos v jednoduchom účtovníctve. Každý týždeň v pondelok terminál vytlačí týždenný fakturačný súhr, kde je podrobný rozpis za predchádzajúci týždeň. Každý týždeň odvádzam na účet Tiposu a.s. sumu, ktorá je na tom výpise. Za každý týždeň je zároveň vystavená provízia za loteriove a aj za neloteriove sluzby. Čítal som tu na PORADE rôzne staršie príspevky, ale neviem sa z toho nikam posunúť .
Ďakujem za každú radu !
Berny
berny69
01.10.11,11:08
Nikto mi nevie poradit, prosim ......
Dakujem !
JuKaS
01.10.11,21:49
Dobrý deň,
prosím Vás o radu, ako účtovať zberňu Tipos v jednoduchom účtovníctve. Každý týždeň v pondelok terminál vytlačí týždenný fakturačný súhr, kde je podrobný rozpis za predchádzajúci týždeň. Každý týždeň odvádzam na účet Tiposu a.s. sumu, ktorá je na tom výpise. Za každý týždeň je zároveň vystavená provízia za loteriove a aj za neloteriove sluzby. Čítal som tu na PORADE rôzne staršie príspevky, ale neviem sa z toho nikam posunúť .
Ďakujem za každú radu !
Berny

Ja používam takúto tabuľku (v prílohe) kde v peňažnom denníku účtujem:
vyinkasované od zákazníkov tiposu - príjem neovplyvňujúci základ dane(pokladňa)
vyplatené výhry zákazníkom tiposu - výdavok neovplyvňujúci základ dane(pokladňa)
vyúčtovanie zaslané tiposu - výdavok neovplyvňujúci základ dane(int.doklad -nepeňažná operácia)
odmena mandatára - príjem ovplyvňujúci základ dane (pokladňa)
berny69
17.10.11,18:36
Ďakujem za odpoveď. Ale mne sa to takto nezdá !!!
podľa mňa by to malo byť:
Tržba za mandátne činnosti : 2011,65 € (Túto položku poníženú o mandátne odmeny t.z. 1851,36 € - Pokladňa príjem neovpl. ZD)
Mandatna odmena za loteriové čínnosti : 153,38 € (Túto položku - pokladňa - zdaniteľný príjem )
Mandatna odmena za neloteriové činnosti vr. DPH :6,91 € (Túto položku - pokladňa - zdaniteľný príjem + rozpis DPH)
Vyplatené výhry : 514,10 € (Túto položku - pokladňa - výdavok neovpl. ZD)
K uhrade voči Tiposu : 1337,26 € (túto položku cez banku - výdavok neovpl. ZD)
Ak neodpočítam mandátnu odmenu od celkových tržieb, tak budem mať v účtovníctve odmenu zaúčtovanú 2x !!!
PROSÍM VÁS O NÁZOR , či to môžem takto zaúčtovať do JÚ !!!
Ďakujem
KlaudiaKK
19.10.11,08:11
Ja to účtujem takto : Tiposu mám uhradiť 1337,26 cez banku ale Tipos mne má uhradiť 153,38 ako moju odmenu Nabrala som tikety za 2011,65 ale vyplatila som výhry za 514,10 teda
Pokladňa príjem neovplyv.ZD - tržby mínus vyplatené výhry t.j. to čo je náber mínus výplata výhier 2011,65 - 514,10
Faktúra prijata - tržby mínus vyplatené výhry 1497,55 (neovplynňujúce ZD)
Pohľadávka - zaúčtujem moju mandátnu odmenu v rozúčtovaní na odmena za lotériové a nelotériové činnosti 153,38
Keď uhradím Tiposu v banke to čo mám t.j. náber nínus vyplatené výhry mínus moja odmena zaúčtujem to v denníku ako : Úhrada Faktúry aj pohľadávky (kompenzácia keď chceš) a sedí ti to aj na záväzkoch aj na pohľadávkach a odmenu máš iba jeden krát v príjmoch a v denníku ako úhradu tvojej pohľadávky. Takto mi to sedí a takto mi to zobrali aj daňováci. Lebo to čo vyberám na tiketoch a vyplácam výhry nie sú moje peniaze ale každý týždeň ich odvádzam späť do Tiposu. Moja je len odmena a tá je takto v príjmoch ovplyvňujúcich základ dane.