Danulka40
24.09.11,11:28
Pekny den, uz takmer 3 mesiac, funguje v Tescu akcia., pri kase, pokl. sa opyta, mate club kartum ak anom tak dalsia otazka, chcete body navyse-tzv zelene, alebo tasky, aky mate na to nazor, podla mna je to spravne, ze sa zacalo setrit taskami
avalik
24.09.11,09:33
suhlasim, tych igelitiek je uz vela ... ja si uz davno nosievam svoje platene tasky na nakupy :)
Nella_2
24.09.11,09:47
Ja som chorá zo všetkých tých mikroténových sáčkov, fólií a igelitiek... v mäsiarni mi zabalia šunku do papiera a ešte to potom dajú do sáčku (no na čo?) a najhoršie je zelenina omotaná 3x fóliou!!!
Ja som si obľúbila z Tesca jutovú tašku :)

A už vôbec nechápem, že na naberanie pečiva dávajú mikroténové rukavice (ktoré sa po použití samozrejme vyhodia). Prečo sme neostali pri nastrihaných papieroch, ako to bolo voľakedy?

O chvíľu bude celá naša zemeguľa obalená vo fólii...:mad::mee:
arizona
24.09.11,13:33
Mali by ich uplne zakazat,alebo zdraziet aspon na 1 euro! Ked ludia dostavaju igelitky zdarma, alebo zapar halierov,tak su lenivi si doniest vlastnu tasku.

Uplne ma vedia dorazit ludia,ktori,ked je taska zdarma, tak su schopni takmer kazdu jednu veec zobrat do jednej tasky!!!Ked je zadarmo, tak sa doma zide, nie?

Niektore krajiny, ci vacsie mesta uz uplne zakazali pouzivat igelitky,ktore sa v prirode rozkladaju 30 az 200 rokov!
Vsetok ten igelitovy bordel konci v mori,kde to zabija ryby a vtactvo...

odporucam pozriet si tento dokument http://www.uloz.to/8719903/plasty-kolem-nas-dokument-dvb-t-cz-avi
buchač
24.09.11,13:48
zelene body alebo tasku v Tescu?

...žeby mimotemy....???

Pýtajú sa cigána :
" Dežo , čo by si radšej ....pindulku alebo halušky ...??? "
Dežo sa po hlave pohladí , za uchom poškrabká a rečie :
" Hm ...a čo tak pindulku plnú halušiek ....???? " :rolleyes::o:---:D
Nella_2
24.09.11,13:56
drobeceva
24.09.11,14:32
Neli, presne takú červenú som niekedy mala:)
Nella_2
24.09.11,14:34
teraz by si bola s ňou zase "cool" :D
aktaK
24.09.11,15:21
ale vraj tesco tasky sú ekologické a sa dokážu samy rozpadnúť..
dokonca v nasom tescu take rozdávajú, co sa rozpadnú už cestou k autu spolu aj s nákupom :o, takze dalsí dovod na to, aby som si nosila tasky svoje.
a este k tým zeleným bodom, pravdepodobne pokladnícky za kasou dostali nariadenie "zhora" body k nákupu nepripisovat, pri posledných troch nákupoch mi nezarátali ani jeden bod! akási velká náhoda?
avalik
24.09.11,16:23
ale vraj tesco tasky sú ekologické a sa dokážu samy rozpadnúť..
dokonca v nasom tescu take rozdávajú, co sa rozpadnú už cestou k autu spolu aj s nákupom :o, takze dalsí dovod na to, aby som si nosila tasky svoje.
a este k tým zeleným bodom, pravdepodobne pokladnícky za kasou dostali nariadenie "zhora" body k nákupu nepripisovat, pri posledných troch nákupoch mi nezarátali ani jeden bod! akási velká náhoda?

aj mne sa to stalo - ale skor vidim problem v konkretnych predavackach/predavacoch. ja ked som sa opytala, ze preco mi nedali zelene body - "nepytali ste si" . proste to beriem ako ulahcenie prace - vylozi balik tasiek na pult a nestara sa. pritom vedla v pokladniach sa predavacky pytali.
220870
24.09.11,16:28
Najlepšie urobíte ak nebudete nakupovať v Tescu ten sajrajt čo tam predávajú.
Ice dive
24.09.11,16:30
mne zas v tescu dali aj zelené body aj igelitku... takže systém zas nefunguje tak ako má....

na druhej strane tesco taška je super vec do odpadkového koša... takže každá taška končí tam kde má a dokonca je aj zrecyklovaná:D:D:D

možno z druhej strany čo používate do odpadkového koša Vy? lebo tiež nie je 2x ekologické, keď si na nákup zoberiete jutovú vlasnú tašku a kúpite si 50 ks igelitových sáčkov do koša... to potom o ekológií nemôže byť ani reč...
Nella_2
24.09.11,16:35
možno z druhej strany čo používate do odpadkového koša Vy? lebo tiež nie je 2x ekologické, keď si na nákup zoberiete jutovú vlasnú tašku a kúpite si 50 ks igelitových sáčkov do koša... to potom o ekológií nemôže byť ani reč...

No to máš pravdu... voľakedy sme pekne krásne chodili so smetným košom, teraz s odpadkovými vreckami.
Ale dalo by sa polemizovať, čo viac zaťažuje životné prostredie - následné umývanie smetného koša alebo tie vrecia... zrejme tie vrecia sú tým horším riešením...:rolleyes:
Danulka40
24.09.11,17:55
ja sa vzdy pri pokladni opytam, prosite si tasky, alebo zelene body, cize body navyse? niekt. zakaznici to zobrali pozitivne, ini hundru, ze setrime taskami, niekedy sa ani manzelia nevedia medzi sebou dohodnut, co si vezmu., ale nikdy nesmime vylozit vela tasiek naraz na puklt, ale vzdy len podla potreby, podla nakupu.,
zk24
24.09.11,18:14
Vsimla som si nejake body v Tescu, ale nie som chronicky zberatel bodov, takze vobec netusim co s tymi zelenymi bodami potom.
V 90% chodim do obchodu bez tasky, ale bez tasky aj odchadzam. Vzdy zoberiem nejaku kartonovu krabicu z regalu (vylozim mlieko a vezmem krabicu) a do nej nakupujem, a doma vyhodim karton do separovaneho odpadu.

Niekedy vsak ked robim velky nakup, tak si beriem aj nejake tasky. Tesco uz robi tie tasky dierkovane, takze sa nedaju pouzit do kosa, co sa mi paci, lebo ludia brali aj 10ks len tak navyse, vsak na odpadky sa hodi.

Rozmyslam vsak aky rozdiel je v tom, ci clovek da na odpadky tasku z tesca alebo dava na odpadky tie mikrotenove sacky alebo ake to su (co su na to urcene). Je medzi nimi rozdiel?
arizona
24.09.11,18:18
mimotemymimotemymimotemy

Ja vzdy premyslam, podla coho ludia vyberaju,kde vlozia svoju temu :eek:

Ako si prisla na to, ze Tesco igelitky prispievaju k sireniu Porady??? :rolleyes:
Nella_2
24.09.11,18:21
Rozmyslam vsak aky rozdiel je v tom, ci clovek da na odpadky tasku z tesca alebo dava na odpadky tie mikrotenove sacky alebo ake to su (co su na to urcene). Je medzi nimi rozdiel?

Narážaš na príspevok od Ice dive? Ja som to pochopila tak, tu reptáme na igelitové tašky v obchodoch (máme uprednostniť vlastnú napr. jutovú), ale pritom do smetných košov používame odpadkové sáčky (čiže je jedno či je to taška z Tesca alebo špeciálny odpadkový sáčok - proste zase nejaký sáčok)...
zk24
24.09.11,18:23
Narážaš na príspevok od Ice dive? Ja som to pochopila tak, tu reptáme na igelitové tašky v obchodoch (máme uprednostniť vlastnú napr. jutovú), ale pritom do smetných košov používame odpadkové sáčky (čiže je jedno či je to taška z Tesca alebo špeciálny odpadkový sáčok - proste zase nejaký sáčok)...

Nie, nie. Bolo to bez reakcie na nikoho :) Precitala som prvu stranu prispevkov a druhu som uz necitala... Len moje myslienkove pochody ;)

Az teraz si citam prispevok od IceDive. Tusim rozmyslame rovnako :D
Lubaba
24.09.11,18:34
...mne to tiež ponúkli, či zelené body alebo tašku, vybrala som si body, aj keď musím povedať ani to nejak nesledujem tie body, tak uvidíme...už aj v JYSK mi nedali tašku, vraj si ju mám kúpiť, takisto v ďaľších obchodoch...no záleží na tom. čo kupujete, možno, keď nabudúce budem kupovať napr.: mäso, budem si musieť priniesť tašku, alebo lepšie hneď aj s označením a šup ho rovno do mrazničky...:)
Nella_2
24.09.11,18:39
...mne to tiež ponúkli, či zelené body alebo tašku, vybrala som si body, aj keď musím povedať ani to nejak nesledujem tie body, tak uvidíme...už aj v JYSK mi nedali tašku, vraj si ju mám kúpiť, takisto v ďaľších obchodoch...no záleží na tom. čo kupujete, možno, keď nabudúce budem kupovať napr.: mäso, budem si musieť priniesť tašku, alebo lepšie hneď aj s označením a šup ho rovno do mrazničky...:)

No však voľakedy sa chodilo bežne s taškami na nákup :)... a sáčky na chlieb alebo pečivo v predajni neboli samozrejmosťou.
Lubaba
24.09.11,18:43
No však voľakedy sa chodilo bežne s taškami na nákup :)... a sáčky na chlieb alebo pečivo v predajni neboli samozrejmosťou.

máš pravdu!
bubkoch
24.09.11,18:44
nechapem tie dristy o ekologii ... aky je rozdiel medzi tym ci dam do kosa igelitku z tesca alebo igelitove vrece ktore musim kupit ???
misstka
24.09.11,18:52
k pokladničkám toľko, že to len zabúdajú, mne sa už tiež stalo, že mi ich naúčtovali až dodatočne.
ja ak mám väčší nákup, tak ich beriem, lebo toľko tašiek nikdy nemám pri sebe a potom ich použijem aj do odpadkového koša a myslím že zaťažujem rovnako planétu ako ten kto si síce nezobere a má možno nejakú ekotašku ale kupuje plno sáčkov z podobného materiálu do koša.
ak mám len pár vecí, tak si samozrejme nezoberiem, mám väčšiu kabelku a aj menšiu pevnejšiu igelitku stále pri sebe.
ale treba sa na všetko pozerať v súvislostiach, problém sa nevyrieši len ekotaškami, koľko z tých čo majú ekotašku aj tak oveľa viac zaťažuje planétu kupovaním vôd v plastových taškách, sáčky používajú na balenie desiaty, igelitové vrecká do koša atd...
Nella_2
24.09.11,18:58
k pokladničkám toľko, že to len zabúdajú, mne sa už tiež stalo, že mi ich naúčtovali až dodatočne.
ja ak mám väčší nákup, tak ich beriem, lebo toľko tašiek nikdy nemám pri sebe a potom ich použijem aj do odpadkového koša a myslím že zaťažujem rovnako planétu ako ten kto si síce nezobere a má možno nejakú ekotašku ale kupuje plno sáčkov z podobného materiálu do koša.
ak mám len pár vecí, tak si samozrejme nezoberiem, mám väčšiu kabelku a aj menšiu pevnejšiu igelitku stále pri sebe.
ale treba sa na všetko pozerať v súvislostiach, problém sa nevyrieši len ekotaškami, koľko z tých čo majú ekotašku aj tak oveľa viac zaťažuje planétu kupovaním vôd v plastových taškách, sáčky používajú na balenie desiaty, igelitové vrecká do koša atd...

Veru, veru - treba sa na problém pozerať komplexne.
Ja tiež nosím stále igelitku v kabelke, keď idem do mesta. Keď idem cielene na nákup do miestneho obchodu, beriem jutovú tesco tašku.
Deťom balím desiatu do servítky a potom si to vkladajú síce do sáčku (ale ten sáčok je z predtým kúpených rožkov a používajú ho dookola, kým ho omylom nevyhodia)
Minerálky kupujeme prevažne v lete - ale čo mám robiť, keď ich predávajú len v plastových fľašiach?
misoft
24.09.11,19:03
na druhej strane tesco taška je super vec do odpadkového koša... takže každá taška končí tam kde má a dokonca je aj zrecyklovaná - dvojité využitie, naložíš nákup, donesieš domov, vložíš do koša, naložíš odpad, vyhodíš.

možno z druhej strany čo používate do odpadkového koša Vy? lebo tiež nie je 2x ekologické, keď si na nákup zoberiete jutovú vlasnú tašku a kúpite si 50 ks igelitových sáčkov do koša... to potom o ekológií nemôže byť ani reč... Tu len možno súhlasiť, "Tescoigelitky" sú rozložiteľné, takže sa po čase rozpadnú (osobná skúsenosť), takže ja používam "Tescojutovku" (keď sa potrhá - vymením za novú - bez PLATENIA, takže jednu tašku používam už tri roky)


aky je rozdiel medzi tym ci dam do kosa igelitku z tesca alebo igelitove vrece ktore musim kupit Veľký - igelitku z Tesca dostaneš grátis (viacmenej je to zahrnuté v cenách), naplníš odpadom a vyhodíš, ona sa sama rozloží. Na druhej strane - sáčky na odpad KUPUJEŠ, tiež ich naplníš, ale sáčky sa NEROZLOŽIA. Takže strácaš zakúpením a zároveň zamoruješ životné prostredie.
;)
zk24
24.09.11,19:07
No to máš pravdu... voľakedy sme pekne krásne chodili so smetným košom, teraz s odpadkovými vreckami.
Ale dalo by sa polemizovať, čo viac zaťažuje životné prostredie - následné umývanie smetného koša alebo tie vrecia... zrejme tie vrecia sú tým horším riešením...:rolleyes:

Je velmi relativne co viac nici prostredie. Ci sacky do kosa alebo umyvanie kosa. Ked si vezmem, ze do kosa hadzem aj kusky suroveho masa, stare jedlo a podobne, tak taky kos by som urcite neumyvala holymi rukami, ale aspon gumenymi rukavicami. Minula by som pri tom jar alebo cif, co si tiez nemyslim ze funguje ako balzam na prirodu, a nejaku tu handru.

Je to relativne. Myslim ze netreba byt chronicky riesitel ekologie, lebo niekedy tymi nahradnymi rieseniami robime horsie veci ako tie ktore sa snazime obist.

Ja zatial prispeivam tak ze separujem papier, plastove flase a sklo. Zbieram po svojom psikovi odpad, nevyhadzujem zuvacku v lese na zem. Neplytvam vodou ani elektrinou. Nakupujem vacsinou do kartonovej krabice. Zatial vsak nevynasli lepsi sposob ako zbierat odpadky do "neskodlivych" sackov... takze ja zatial veselo sackujem.
bubkoch
24.09.11,19:09
;)
vdaka, vsak presne to je aj moj nazor ... ale ekoteroristi si myslia opak, ze pouzivanie igelitiek z hypermarketu je strasne neekologicke ... :)
misstka
24.09.11,19:15
Veru, veru - treba sa na problém pozerať komplexne.
Ja tiež nosím stále igelitku v kabelke, keď idem do mesta. Keď idem cielene na nákup do miestneho obchodu, beriem jutovú tesco tašku.
Deťom balím desiatu do servítky a potom si to vkladajú síce do sáčku (ale ten sáčok je z predtým kúpených rožkov a používajú ho dookola, kým ho omylom nevyhodia)
Minerálky kupujeme prevažne v lete - ale čo mám robiť, keď ich predávajú len v plastových fľašiach?
však aj ja kupujem aj vody v plastových flašiach ako väčšina ľudí, len som tým chcela poukázať že netreba riešiť len tie tašky. mám pocit a to nemyslím len na túto diskusiu ale celkovo, že ľudia sú dosť ovplyvniteľný. dnes sú ekotašky "in" a asi tomu prispievajú dosť aj ich výrobcovia a aj obchody, ktoré zistili že ich tie tašky zadarmo stoja veľa peňazí, preto ich niektoré spoplatnili a niektoré to riešia takto, že používajú ako argument aj životné prostredie. a často keby sa to zobralo v globále, tak možno ten, čo si vplyvom tých všetkých kampaní myslí že tým, že ak má ekotašku spasí planétu tak ju znečisťuje ešte viac ako ten, čo ekotašku nemá a berie si vždy v obchode igelitky.
misoft
24.09.11,19:16
ekoteroristi si myslia opak No práve veď majú to v slove ekologickí teroristi - svojimi drístami o ekológii sami zamorujú túto zem.
Tamila
24.09.11,19:18
http://www.bagworld.sk/images/Little-Big-Bag-green_640x480.jpgVšetky tašky, ktoré si ľudia berú z Tesca určite nekončia namiesto sáčka v koši. Ja už v kabelke nenosím igelitky, ale niečo podobnéhttp://www.stoklasa-sk.sk/fotky/700088_01.jpg?20110215110414
Ice dive
25.09.11,04:11
;)

no nie som si tak celkom istý, či táto generácia tesco tašiek sa rozpadá ekologicky sama.... generácia pred týmito bola ekologicky odbúravateľná a rozpadávala sa hneď pri pokladni tak ľudia všetko balili do dvoch... (t.j. dvojitá spotreba a záťaž....)