Vladimír Ozimý
20.01.06,10:50
ahojte,

no mam taku otazku....
je mozne vyplacat podiel na zisku mesacne ak o tom rozhodne valna hromada napr. podiel na zisku spolocnika je 450 tis SK s tym ze si to necha od firmy posielat v 12 splatkach kazdy mesiac...

no a po druhe aku vysku pozicky je mozne poskytnut zamestnancovi aby nemusel zahrnat uroky do prijmov...bolo 50 tis. no pravdu povediac teraz hladam a nemozem to najst neviem ci to bolo vypustene alebo uz som unaveny dakujem
liba2
20.01.06,09:55
ahojte,

no mam taku otazku....
je mozne vyplacat podiel na zisku mesacne ak o tom rozhodne valna hromada napr. podiel na zisku spolocnika je 450 tis SK s tym ze si to necha od firmy posielat v 12 splatkach kazdy mesiac...

no a po druhe aku vysku pozicky je mozne poskytnut zamestnancovi aby nemusel zahrnat uroky do prijmov...bolo 50 tis. no pravdu povediac teraz hladam a nemozem to najst neviem ci to bolo vypustene alebo uz som unaveny dakujemPodiel sa môže vyplácať podľa toho, koľko je vo firme finančných zdrojov.
Vladimír Ozimý
20.01.06,12:21
o.k. no ale trebars moznosti su na to aby to vyplatili aj jednorazovo ale napr. podielnici sa dohodnu ze si to chcu nechat vyplacat mesacnych intervaloch skratka 1/12 kazdy mesiac. Ja osobne v tom nevidim problem ale nahodou ci nie je nejake usmernenie

a co ta pozicka je to stale limitovane?