Masox3
24.09.11,12:04
Zdravim milý poradaci. Par dni sa zahravam z myšlienkov založenia železiarstva v jednom meste len nebudem menovať. V meste sa nachadza jedno už zabahnute ale rozlohov asi 15 m2.... a mne sa vnukol napad otvorenia noveho železiarstva.... len mam vela a velmi vela nezodpovedanych otazok a tak by som vas chcel poprosiť o rady a vače skusenosti alebo o napady ako by sa to dalo zrealizovať...... mal by som zaujem o prizemie jednej budovy v danom meste lenže doteraz sa budova nepouživala asi cca 10 rokov,.... prizemie je v stave asi k tym 10 rokom a vrchna časť budovy je nedostavana. Mal by som zaujem iba o prizemie ale neviem ani komu to patri a ani kde sa to da zistiť..... podruhe čo všetko by človek potreboval na to aby si svoj sen o otvoreni predajne mohol splniť / čo sa tyka papierovačiek-až po odvody a zmluvy/ a aby som smel takuto predajnu otvoriť. Sumu ktoru by som asi cca potreboval k začatiu obchodu..... rozloha je asi cca 50 m2 čiže miesto by bolo totiž prizemie bolo kedysi ako potraviny a zelovoc. A chcel by som vedieť vaš nazor na to že či je možne teraz v tejto dobe aj uspešne začať z podnikanim a či by to železiarstvo malo nejaku perspektivu..... popripade keby sa našiel človek ktory by chcel isť somnou dotoho by sme sa mohli kontaktovať a nejako poriešiť čo by stoho bolo. :) za skoru odpoved dakujem vas MASOX3:cool:
pepsikova
24.09.11,10:14
...no, Masox, keď ti to tu všetko vyriešime, teba to už nebude baviť...lebo-musíš zistiť majiteľa budovy,dohodnúť sa s ním o predaji, alebo prenájme (za slušnú sumu,čiže lacno), platbách za všetko..
..potom,musíš to dať do užívateľného stavu,teda priestor pre obchod, pre zamestnancov, voda, toalety,šatne ap...
potom-musíš mať zdroj na dodávky tovaru, zmluvy s firmami, čo ti budú dodávať svoje značky, súpis bežného železiarskeho tovaru a tiež dodávateľov
...k tomu potrebuješ strašne veľa euriek
...ešte viacej času..
..a ešte trpezlivosť..
..zabudla som na účtovníka,ktorého budeš potrebovať a musíš ho aj zaplatiť...

jedno dobré železiarstvo je v PD, na výpadovke,smerom na Pravno...choď kuk, majiteľ je fajn, možno ti dá nejaké info...(a to som sa moc nerozpísala,ale kedysi som v takom robila, viem, čo to obnáší)
Masox3
24.09.11,10:17
takže asi sa môžem z mojim snom rozlučiť :D že? ako ako to vidim tak ked vraviš že by to celo vela vela Eur tak to by som zase musel niekde zohnať investora a nerad by som potom skončil ako zamestnanec nejakeho pana bohateho :D jedine mu to nejak ručiť.
pepsikova
24.09.11,10:21
takže asi sa môžem z mojim snom rozlučiť :D že? ako ako to vidim tak ked vraviš že by to celo vela vela Eur tak to by som zase musel niekde zohnať investora a nerad by som potom skončil ako zamestnanec nejakeho pana bohateho :D jedine mu to nejak ručiť...


eeeeee....nieže veľa eur, ale strašne veľa eur....(priemerná výška zásob v takom lepšom železiarstve je okolo 60000€-ak chceš byť dobrý a mať základné produkty...asi tak...
..a ak by si chcel predávať značkové produkty pre domácich majstrov, tak certifikát od firmy,plus školenie na obsluhu...
....ale ak máš investora, dá sa...
..ale mohol by si začať v malom..a skúsiť aspoň zistiť, čí je ten priestor a aká by bola dohoda...za to nič nedáš...
Masox3
24.09.11,10:30
jasnačka skusim začať najprv tym.... a kde sa mam pytať po majitelovi??? na Urade či??? Kataster? pretože ak ma informacie neklamu sa mi zda že dotyční čo mu patrila budova skončil vo vezení za danove podvody a nejake ine veci.... :D či to neprepadlo štatu.... da sa to pozrieť aj online nejak??? a aj tak investora nemam :D takže ani neviem kde by som ho zohnal :D s takouto somou som nepočital veru :D ja reku kolo 10 000E no pekne tak sen ostane asi snom :)
pepsikova
24.09.11,11:53
jasnačka skusim začať najprv tym.... a kde sa mam pytať po majitelovi??? na Urade či??? Kataster? pretože ak ma informacie neklamu sa mi zda že dotyční čo mu patrila budova skončil vo vezení za danove podvody a nejake ine veci.... :D či to neprepadlo štatu.... da sa to pozrieť aj online nejak??? a aj tak investora nemam :D takže ani neviem kde by som ho zohnal :D s takouto somou som nepočital veru :D ja reku kolo 10 000E no pekne tak sen ostane asi snom :)..

joj ale však hneď nerezignuj!!..ešte si ani nezačal!..ja som ti len prikreslila situáciu...začni na mestskom dome,tam by mali niečo o tej budove vedieť...a euriek -no stačí na začiatok na tovar aj 10 000,základnépotreby (ale musíš mať prehľad, čo je a čo nie je dôležité a čo pôjde, podľa situácie v tvojom meste...či sa stavia, či je veľa kutilov,a tak,chapeš, nyje???)časom, ak budeš dobre hospodáriť, sa zmôžeš na dobrý obchod...len musíš veľmi chcieť a nebáť sa...
Ice dive
24.09.11,13:09
jasnačka skusim začať najprv tym.... a kde sa mam pytať po majitelovi??? na Urade či??? Kataster? pretože ak ma informacie neklamu sa mi zda že dotyční čo mu patrila budova skončil vo vezení za danove podvody a nejake ine veci.... :D či to neprepadlo štatu.... da sa to pozrieť aj online nejak??? a aj tak investora nemam :D takže ani neviem kde by som ho zohnal :D s takouto somou som nepočital veru :D ja reku kolo 10 000E no pekne tak sen ostane asi snom :)

no podľa mňa začínaš úplne zle.... chcem železiarstvo, mám vyhliadnutú budovu... a sakra nemám 60 000€ tak sen ostane iba snom...
začni v malom a bez budovy... napr. začni predávať po jarmokoch, hodoch a podobných akciách, železiarske výrobky, takých predajcov je neúrekom, čo predávajú vrtáky, kotúče do cirkulárok a karbobrúsiek, sekery medené kotlíky a pod... a časom sa prepracuješ aj k obchodu... máloktorý podnikateľ začínal tak, že kúpil obchod, plný zásob a šúp šúp veľké zisky....
Masox3
25.09.11,09:17
Tak dakujem za rady... skusim teda info na tom urade a ked budem mat niečo nove sem napišem :) ;)
Masox3
29.09.11,11:19
tak už som tu zase.... na urade som dostal vyrozumenie ze zevraj budova nepatri pod majetok mesta... poprosim vas smer kde sa mam po info na majitela popytať.... dakujem :)