sand
24.09.11,13:17
Ahojte poraďáci,
potrebovala by som radu..rozbieham firmu, budem mať eshop a potrebujem aby sa o mne dozvedelo čo najviac potenciálnych zákazníkov.
Zvažujem niečo cez F, nemyslím tým samotný obchod..niečo ako reťazovú reakciu, aby si ma samotní ľudia na F dávali ako priateľa..s tým, že kto ma najväčšiemu počtu doporučí -dostane bonus- mať tovar zadarmo.Len si to neviem technicky predstaviť, odsledovanie a pod, asi to nemá ani hlavu a pätu, však..
O reklame typu google, banery a pod som už niečo pokukala..ale ja potrebujem šokovú terapiu.
Tovar budem zasielať aj do EU - takže potrebujem osloviť aj mimo našich hraníc.
Kde na zahran.stránkach by sa dalo zverejniť?
pepsikova
24.09.11,11:59
..keď hodíš do google otázku: ako osloviť zákazníka, máš ,noooo, kopu strán s nápadmi...lebo to musíš sama, my to nevyriešime a takmer všetko v tejto oblasti je na nete..je tam dokonca niečo aj z anglických,nájdeš aj nemecké...a skús reklamy cez noviny...
buchač
24.09.11,13:43
Ahojte poraďáci,
potrebovala by som radu..rozbieham firmu, budem mať eshop a potrebujem aby sa o mne dozvedelo čo najviac potenciálnych zákazníkov.
Zvažujem niečo cez F, nemyslím tým samotný obchod..niečo ako reťazovú reakciu, aby si ma samotní ľudia na F dávali ako priateľa
...čistý šok ......JA ale určite NIE , do môjho portfólia sa len tak hocikto nedostane ....:rolleyes:
Zároveň si ale myslím , že pubertiaci nejak nebudú veľmô nakupovať .....či .....???
Lebo len títo si bez rozmýšľania prifaria medzi " priateľa " hocikoho ....
..s tým, že kto ma najväčšiemu počtu doporučí -dostane bonus- mať tovar zadarmo.Len si to neviem technicky predstaviť, odsledovanie a pod, asi to nemá ani hlavu a pätu, však..
O reklame typu google, banery a pod som už niečo pokukala..ale ja potrebujem šokovú terapiu.
Tovar budem zasielať aj do EU - takže potrebujem osloviť aj mimo našich hraníc.
Kde na zahran.stránkach by sa dalo zverejniť?


..........vravíš , spomínaš tovar ......................wo co gou ?????


Sebakritiku uznávam ..........nemá veru , nemá .... ;)
camozzi
24.09.11,14:40
Vyskusaj Google Books. Vyhladavnie funguje aj v SK a CZ jazyku. http://books.google.com/books?hl=sk
derek191919
24.09.11,15:31
Skus si kupiť facebookovu skupinu ktorá má strašne veľa členov, samozrejme by ta skupina mala mať niečo spoločne s tebou. Priklad: kamaratka už davno založila skupinu Pearcing v jazyku, postupom času sa do nej prihlasilo az 100 000 slovakov, no a potom dostala ponuku od jednej osoby čo ma e-schop v ktorom predava percingy, tak jej tu stranku predala za cca 450 euro. Cize to by ti tiež mohlo pomôcť...
pafendorf
24.09.11,16:39
Uz ked tak si vytvor fan page ako ucet , pretoze pri ucte mozes mat max. 5000 priatelov a tym to hasne a samozrejme mozu ti navrhnut co najviac priatelov ale ty to nebudes mat ako odsledovat, pricom pri fanpage ak niekto odporuci tvoju stranku co najviac ludom tam sa to vrajze da cez statistiky, jedna osoba takto taktiez dala nejaky present tej osobe ktora jej najviac ludi odporucila, ale ja to osobne nemam odskusane :) ale inac eFko je dobra vec ako marketingovy nastroj ...
Atomer.sk
24.09.11,16:52
Uz som to pisal viac krat, vplyv facebooku na ovplyvnenie prijmu eshopu sa precenuje. Reklama cez facebook sa oplati iba uzkemu okruhu eshopov. Nepises aky tovar ides predavat, takze tazko nieco radit. Cas treba venovat dolezitejsim veciam ako facebook stranka o ktoru sa aj tak vacsina nestara alebo su tam same hovadiny, ktore z navstevnika neprekonvertuju na zakaznika :-(
Dantess
24.09.11,18:01
Veru, FB je preceňovaný, ale je dobrý. FB je skôr na budovanie značky a nie budovanie predaja a získavanie zákazníkov. Na získavanie zákazníkov máš google, blogy a mnoho iného. Na branding je výborný FB. Samozrejme ak sa vieš chovať a nenadávaš im tam :D
profesional
20.10.11,11:30
Da sa to vyriesit na Facebooku cez tzv. Facebook Apps. Ale osobne si myslim ze nieco zadarmo - to je uz sprofanovane. Radsej dat ludkom kupon na povedzme 100 Eur. S tym ze sa to tomu da osobne. A musi suhlasit ze pri preberani budu urobene fotky a tieto moze firma zverejnit..
A robit to nie raz ale trvalo. Ale bude treba preratat navratnost.

Aj ked mam taky pocit ze tych co si zalozili eshop a teraz dufaju ze na tom zbohatnu je uz privela. AK neponukas v eshope niecim vynimocny produkt, alebo servis tak ti prajem v tvojom eshopovom predajnom podnikani "vela stastia".
JosephReal
06.11.11,16:01
Marketingových fint je vela pozri buzz.sk a kontaktuj cez sekciu kontakt niečo vymyslíme... :D
avalik
06.11.11,16:17
Marketingových fint je vela pozri buzz.sk a kontaktuj cez sekciu kontakt niečo vymyslíme... :D

takato priama forma reklamy cez poradu?

inac ta tvoja stranka vo mne nevzbudzuje doveru - kde mas zakladne identifikacne udaje?
derek191919
07.11.11,13:53
Marketingových fint je vela pozri buzz.sk a kontaktuj cez sekciu kontakt niečo vymyslíme... :D

tá stránka je veľmi zlá, firma ktorá robí reklamu druhým firmám nemôže pôsobiť tak amatersky. To už by som vo webnode spravil lepšiu stranku ako hento. Skus si tam pozriet nejake šablony, určite tam najdeš niečo omnoho lepšie ako maš....
Internetový marketing
16.11.11,08:21
Dovolil by som si polemizovať o účinnosti reklamy na FB. Spravujeme kampane na FB niekoľkým internetovým obchodom a FB ako marketingový nástroj má veľkú silu, ktorú treba využiť, kým to funguje. Napríklad pre internetový obchod s oblečením vedieme kampane s rozpočtom okolo $300 za deň a konverzný pomer je sice nižší, než z prirodzených výsledkov vyhľadávania (napr. google.sk) ale tvorí viac ako 20% obratu za mesiac, ktorý je v miliónoch českých korún...
Dantess
16.11.11,08:33
Dovolil by som si polemizovať o účinnosti reklamy na FB. Spravujeme kampane na FB niekoľkým internetovým obchodom a FB ako marketingový nástroj má veľkú silu, ktorú treba využiť, kým to funguje. Napríklad pre internetový obchod s oblečením vedieme kampane s rozpočtom okolo $300 za deň a konverzný pomer je sice nižší, než z prirodzených výsledkov vyhľadávania (napr. google.sk) ale tvorí viac ako 20% obratu za mesiac, ktorý je v miliónoch českých korún...

Tak je samozrejmé, že pri 300dolároch denne to bude mať nejaký účinok. Ale pre začínajúce firmy je FB menej podstatný. Nehovorím, že je to zbytočné, to určite nie, ale mnoho firiem má mesačný rozpočet taký, ako tá firma na 3dni. A pri takej sume sa musí rozmýšľať trošku inak
Internetový marketing
16.11.11,09:01
Podľa mna, sa úspech reklamy meria skor návratnosťou investícií, ako množstvom € alebo $, ktoré za reklamu utratíte. Rozpočty na reklamu pre tento konkrétny obchod tiež začínaly dosť pri zemi.