Pukluš
20.01.06,10:55
Prosím Vás pomôžte mi účtovnou závierkouv PÚ v programe Money. Vytlačila som si hlavnú knihu. Kontrolujem zostatky na účte, niektoré mi nesedia. Hlavne účty 311 a 321. Poraďte mi nejaký jednoduchý a rýchly spôsob ako to skontrolovať a nájsť rozdiel. Chcela som kontrolovať cez pohyby na účte, ale keď som videla 58 strán, tak som sa zhrozila.
Vopred ĎAKUJEM.
ilona
20.01.06,12:44
Ja si najskorej vyškrtám tie,ktoré tam skutočne majú byť a potom snorím,prečo sú tam aj tie ostatné.Niekedy je len prehodený dodavateľ,alebo č, faktúry nie je úplné a pod.Učtujem v inom programe.
evina
20.01.06,12:51
Prosím Vás pomôžte mi účtovnou závierkouv PÚ v programe Money. Vytlačila som si hlavnú knihu. Kontrolujem zostatky na účte, niektoré mi nesedia. Hlavne účty 311 a 321. Poraďte mi nejaký jednoduchý a rýchly spôsob ako to skontrolovať a nájsť rozdiel. Chcela som kontrolovať cez pohyby na účte, ale keď som videla 58 strán, tak som sa zhrozila.
Vopred ĎAKUJEM.

Neviem ako to funguje v tomto softe, ale kontrola sa dá pekne spraviť pomocou saldokonta...
Beba
20.01.06,13:03
Skontroluj si podľa stavu pohľadávok a záväzkov zostatky saldokonta - generuj podľa napr. IČO /a prípadne porovnaj s pohybmi na účtoch +- jednotlivé AE, ak eviduješ/
Alllena
10.02.06,05:51
Vytlač si stav účtu a pekne vyškrkuj a nájdeš to určite
Lienočka
10.02.06,05:58
Ani mne to nesedelo a nezostávalo mi ničť iné len to pekne ručne odkontrolovať. Ale mám iný soft ako ty. Pevné nervy.
Lucia7
10.02.06,06:56
alebo si skus vymigrovat zostavu pohybov uctov do excelu a pomocou vyhladavania, filtrov, automatickych formatov to budes mat jednoduchsie ako skrtat rucne.
kaktusy
10.02.06,07:20
Nastav sa na účtovný denník, daj si filter účet 321 MD a D a stlač O.K. Zobrazia sa ti riadky iba účtu 321 a potom si ešte ťukni na lištu na sumu a čiastky sa ti zoradia podľa výšky sumy a pekne si to odkontroluješ.
Pá, pá
Aknazuz
11.02.06,13:36
Prosím Vás pomôžte mi účtovnou závierkouv PÚ v programe Money. Vytlačila som si hlavnú knihu. Kontrolujem zostatky na účte, niektoré mi nesedia. Hlavne účty 311 a 321. Poraďte mi nejaký jednoduchý a rýchly spôsob ako to skontrolovať a nájsť rozdiel. Chcela som kontrolovať cez pohyby na účte, ale keď som videla 58 strán, tak som sa zhrozila.
Vopred ĎAKUJEM.
mam vynikajuce skusenosti so zostavou SALDO, ked si ju vytlacim len za 311/len za 321. Vzdy som doteraz chyby nasla.
Julča
15.02.06,19:25
Robím prvýkrát uzávierku v Pú. Už som tu niekde čítala na čo si treba dávať pozor. Čo treba všetko odkontrolovať. Nejaké kontrolné zostavy. Prezerala som teraz Poradu, ale neviem ten príspevok nájsť. Poraďte.
liba2
16.02.06,00:25
Robím prvýkrát uzávierku v Pú. Už som tu niekde čítala na čo si treba dávať pozor. Čo treba všetko odkontrolovať. Nejaké kontrolné zostavy. Prezerala som teraz Poradu, ale neviem ten príspevok nájsť. Poraďte.
Tu je niekoľko tém o účtovnej závierke :

http://www.porada.sk/search.php?searchid=731426
Daniela Slobodova
08.03.06,08:37
Prosím Vás pomôžte mi účtovnou závierkouv PÚ v programe Money. Vytlačila som si hlavnú knihu. Kontrolujem zostatky na účte, niektoré mi nesedia. Hlavne účty 311 a 321. Poraďte mi nejaký jednoduchý a rýchly spôsob ako to skontrolovať a nájsť rozdiel. Chcela som kontrolovať cez pohyby na účte, ale keď som videla 58 strán, tak som sa zhrozila.
Vopred ĎAKUJEM.

Účty 311 a 321 treba najpr skontrolovať cez saldo. Tam sa najskôr objavia nezrovanalosti na pohľadávkach a záväzkoch.
ateb
08.03.06,09:14
[]Účty 311 a 321 treba najpr skontrolovať cez saldo. Tam sa najskôr objavia nezrovanalosti na pohľadávkach a záväzkoch.[/quote]