smachotka
24.09.11,18:41
Ahojte ked mam zamestnanca ktory je na dohodu od napr. 01.07. do 25.09. a chcem mu ju predlzit. Da sa to len dalsou dohodou alebo aj niejakym inym tlacivom?
terezamaria
24.09.11,16:56
Ahojte ked mam zamestnanca ktory je na dohodu od napr. 01.07. do 25.09. a chcem mu ju predlzit. Da sa to len dalsou dohodou alebo aj niejakym inym tlacivom?

Kľudne mu sprav druhú dohodu, alebo sprav dodatok k pôvodnej. Ani jednou možnosťou nič nepokazíš. :)
drobeceva
24.09.11,16:57
Ahojte ked mam zamestnanca ktory je na dohodu od napr. 01.07. do 25.09. a chcem mu ju predlzit. Da sa to len dalsou dohodou alebo aj niejakym inym tlacivom?
ja to zvyknem dodatkami predlžovať
smachotka
24.09.11,17:37
dakujem a viete mi poslat vzor takeho dodatku?
terezamaria
24.09.11,17:55
dakujem a viete mi poslat vzor takeho dodatku?

Normálne si ho v počítači spravíš.
Dodatok č.1 k dohode o pracovnej činnosti uzatvorenej dňa........pre XY, narodeného dňa.......bytom.......

Týmto dodatkom predlžujeme Dohodu o pracovnej činnosti do........../31.12.2011/.

Všetky ostatné náležitosti zostávajú nezmenené.

Podpisy obidvoch strán.............. ......................
smachotka
25.09.11,08:32
dakujem velmi pekne
Katka0208
27.09.11,11:51
Dobrý deň,
môže szčo pracovať na dohodu o PČ? Z-eľ má zaňho rovnaké povinnosti ako pri ostatných dohodách? Ďakujem :)
Tweety
27.09.11,12:36
Dobrý deň,
môže szčo pracovať na dohodu o PČ? Z-eľ má zaňho rovnaké povinnosti ako pri ostatných dohodách? Ďakujem :)
Áno, môže pracovať ako zamestnanec na DoPČ. Zamestnáv. má rovnakú povinnosť odvodov, ako u ostatných.
Katka0208
27.09.11,16:56
Ďakujem :)
samo22
28.09.11,07:22
Kľudne mu sprav druhú dohodu, alebo sprav dodatok k pôvodnej. Ani jednou možnosťou nič nepokazíš. :)

jednoznacne druha dohoda a bez problemov...
mariannak
01.10.11,13:16
môže sa uzatvoriť dohoda aj so zamestnankyňou, ktorá je na materskej dovolenke? (nemyslím rodičovskú ale materskú )
suklova
07.10.11,05:43
Môže.
suklova
07.10.11,05:48
Musí dohoda o pracovnej činnosti obsahovať aj miesto výkonu práce?
STRELEC
07.10.11,05:55
§ 228aDohoda o pracovnej činnosti
(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.
(2) Dohodu o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode o pracovnej činnosti musí byť uvedená dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonávanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

Treba pozrieť Zákonník práce. To miesto výkonu práce by som uviedol vrámci charakterizovania čo vlastne má "dohodista" robiť.
suklova
07.10.11,06:06
Veď práve o to mi ide. Zamestnávame pomocné predavačky, ktoré robia na rôznych predajniach/idú tam kam ich na chvíľu potrebujeme/ v dvoch rôznych mestách. Nikde som sa nedočítala, že by to bola povinnosť tam udávať. Viem že v zákonníku práce to nieje, takže ak to neuvediem, tak to nevadí, áno?
STRELEC
07.10.11,06:10
Povinnosť niečo uviesť je taxatívne uvádzaná v ZP - všetko ostatné, čo sa dohody uvedie alebo neuvedie je vecou tej konkrétnej dohody. Nič teda neporušíš ak neuvedieč miesto výkonu práce, resp ak ho formuluješ všeobecnejšie - napr: výkon pomocných prác na predajných miestach zamestnávateľa ... a podobne
AdaMtiM
07.10.11,06:10
Ahojte ked mam zamestnanca ktory je na dohodu od napr. 01.07. do 25.09. a chcem mu ju predlzit. Da sa to len dalsou dohodou alebo aj niejakym inym tlacivom?


POZOR : v prípade že vystavíte novú dohodu , nezabudnúť na RLFO - odhláška starej a prihláška novej dohody..... . Nedá sa "pokračovať" - keďže je to nová dohoda. V prípade dodatku sa samozrejme sociálna poisťovňa nerieši.
suklova
07.10.11,06:48
Povinnosť niečo uviesť je taxatívne uvádzaná v ZP - všetko ostatné, čo sa dohody uvedie alebo neuvedie je vecou tej konkrétnej dohody. Nič teda neporušíš ak neuvedieč miesto výkonu práce, resp ak ho formuluješ všeobecnejšie - napr: výkon pomocných prác na predajných miestach zamestnávateľa ... a podobne
Hej to som si chcela potvrdiť. Ďakujem veľmi krásne a pekný víkend. :)
STRELEC
07.10.11,06:58
Nápodobne! Ahoj.
Katka0208
10.10.11,07:18
Áno, môže pracovať ako zamestnanec na DoPČ. Zamestnáv. má rovnakú povinnosť odvodov, ako u ostatných.

a môžem s ním (živnostník pracujúci na dohodu o PČ) podpísať i vyhlásenie na uplatnenie NČZD ? ešte raz ďakujem...