kolomankraslan
25.09.11,09:59
dobry den chcel by som sa spytat som zamestnany pomaly uz 8 rok u jednej firmy na dobu neurcitu no ale nastal jeden problem ze koli zdravotnym problemom mal by som zanechat tuto pracu.
Teraz sa chcem spytat ci dostanem podporu od statu vlastne ci dostanem nejake peniaze.
a ako to je kolko penazi vlastne kolko % co som zarabal
na druhej stranke som mal aj firmu vedla prace takze som bol zivnostnik a skoncil som so zivnostou podnikal som 3 roky a 2 roky som platil statu socialne.
takze mi pripada aj s toho nieco?
Dalsia otazka je ako dlho sa da poberat podpora od statu na Slovensku vlastne ako dlho platia rok, dva poradte mi prosim vas.
a ako to mam kompletne spravit ak chcem odist s roboty lebo musim koli zdravia a aby som dostal podporu

Jedna sa o to preto musim odist lebo som alergik na roztoce - prach a v praci pracujeme v prasnom prostredi no ale posledne 2 roky sa s tim trapim a ani lieky mi nejak nezaberaju a nakoniec terz som na PN lebo som musel ist ku koznej lebo som opuchol a skoro vsade som mal vyrazky.

prosim poradte mi co a ako

Vopred dakujem a spozdravom ostavam.
Mila123
25.09.11,08:07
prepáč, ale nepochopila som ,si podnikateľ? mal si poistenie v nezamestnanosti ? je na dobrovoľnej báze....???
kolomankraslan
25.09.11,08:48
nie nie som podnikatel som zamestnanec a stale som bol ale popri praci som bol aj zivnostnikom takze som platil 2 krat aj zdravotne a aj socialne.
Mila123
25.09.11,08:56
nie nie som podnikatel som zamestnanec a stale som bol ale popri praci som bol aj zivnostnikom takze som platil 2 krat aj zdravotne a aj socialne.
to ti je teraz nanič....
ak ukončíš PPV a pôjdeš na UP, musíš ukončiť (pozastaviť) výkon SZČO.....inak nedostaneš žiadne € ....a podpora v nezamestnanosti je momentálne 6 mesiacov a zaplatia ti 50 % VZ , výplata dávky nemá žiaden vplyv na ukončenie PPV, t.j. dostaneš ju aj keď ukončíš PPV aj dohodou, podmienku 2 rokov poistenia máš splnenú.....
kolomankraslan
26.09.11,06:29
szco som neni a ani nebol mal som len zivnost ale tu som uz vratil a poistenie ako ake zdravotne,socialne tieto mam platene uz 8 rokov a to daju len 50% z toho co som zarobil a to len 6 mesiacov dobre vydrbany stat ak ma on platit tak to nie ale ked my nezaplatime uz su problemy nech ide cely stat do p..e.
Mila123
26.09.11,06:43
či vydrb.... či nie, nezmeníš to.....
misoft
26.09.11,10:56
Toto sa mi páči:
nezamestnanecky urad - čiže úrad nezamestnaných - nik tam nerobí (čo aj je viacmenej pravda).