Jana1303
25.09.11,15:40
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať: 2.9.2011 sa otvorila nová predajňa a v nej sa začala používať ERP s fiškálnou pamäťou, každý deň sa robili denné uzávierky a po dvoch týždňoch na pokladnici na displeji napísalo že je plná pamäť, nedala sa vytlačiť denná uzávierka, majiteľ s ERP išiel za servisným technikom, a on im to zazalohoval na CD a povedal, že nie sú nutné robiť mesačné uzávierky iba prehľadové uzávierky.
Tak sa chcem opýtať ako je to s tými uzávierkami? či sa majú alebo nemajú robiť, myslím denné aj mesačné uzávierky?
blondy
25.09.11,13:51
Denné uzávierky sú povinné, mesačnú robiť nemusíš. Ale kvôli vlastnej potrebe môžeš urobiť tzv. intervalovú uzávierku za určité obdobie, ktoré si sama zvolíš (napr 1 mesiac)
truch
25.09.11,17:18
Denné uzavierky sa tlačia, ak máte v danom dni tržbu. Archivácia je už podľa nového zákona na podnikateľovi, sám si stanoví spôsob archivácie.
Mesačné uzávierky pri fiskálnych pokladniciach neexistujú.
Niekde som tu na porade čítala, že je možné kúpiť nejaký komponent, ktorý rozšíri pamäť pokladne, aby servisní technici nemuseli tak často chodiť:)
Jana1303
25.09.11,20:15
..ďakujem..................
gamako
26.09.11,17:58
takmer na každý typ kasy už existujú zálohovače, servisné stredisko Vám určite poskytne viaceré možnosti na sťahovanie žurnálu Vašej kasy. Ak chcete bližšie info, napíšte mi správu, robím vo firme, ktorá sa týmito vecami zaoberá.