nina0074
25.09.11,19:09
Ahojte,

Český dodávateľ nám fakturuje za lepenie PVC na predajni u nášho odberateľa v ČR, keďže naša spoločnosť nemá zamestnancov tak sme si zaplatili firmu,ktorá to vykonáva.
Český dodávateľ nám fakturuje s českou DPH. Nemal nám fakturovať bez dane podľa nášho § 15.ods.1? Lebo myslím, že sa nejedná o nejaké stavebné práce podľa §16 ods. 1.
Potrebovala by som sa len uistiť, či použiť §15ods.1 alebo 16.ods.1
Vopred ďakujem
Milan Benka
26.09.11,04:48
§16 ods.1.
nina0074
26.09.11,05:15
To znamená, že nám český dodavateľ fakturuje s českou DPH? A potom mi ako budeme fakturovať nášmu českému odberateľovi, ktorý tam je platca, ked na faktúre máme uvedené,,dodávka a montáž podláh,,?
Takéto isté služby nám tento český dodvateľ uskutočňoval aj pre nášho odberateľa na SR (platca), teda nehnuteľnosť sa nachádza na SR. Ako nám mal fakturovať český dodávateľ a ako mi odberateľovi?
Milan Benka
26.09.11,08:27
To znamená, že nám český dodavateľ fakturuje s českou DPH? A potom mi ako budeme fakturovať nášmu českému odberateľovi, ktorý tam je platca, ked na faktúre máme uvedené,,dodávka a montáž podláh,,?
Takéto isté služby nám tento český dodvateľ uskutočňoval aj pre nášho odberateľa na SR (platca), teda nehnuteľnosť sa nachádza na SR. Ako nám mal fakturovať český dodávateľ a ako mi odberateľovi?


Vaša fakturácia voči českej firme: §13 ods.1 písm. b;

Prípad s nehnuteľnosťou v SR: český dodávateľ služby - miesto dodania SR, prenos daňovej povinnosti na odberateľa.
nina0074
26.09.11,10:39
Čo sa týka faktúrácie na ČR odberateľa uvádza sa táto faktúra aj v Súhrnnom výkaze?
Kája.
26.09.11,18:46
Služby podľa §16 sa neuvádzajú v súhrnom výkaze.