achojka
25.09.11,20:01
Dobry den, chcela by som poradit s takymto problemom. Nad nami byvaju hlucny susedia, ktori nas navyse stale vytapaju, pretoze maju hnile okna a cez tieto okna ked prsi im tecie az do nasho bytu. Tento problem som riesila aj s bytovym podnikom, ale nevyriesilo sa vobec nic. Bytovy podnik to nema zaujem riesit, prisli, pozreli, povedali ze to cez ich okna zateka a ze oni chudaci nemaju na nove okna..... (Ale my na to, aby sme si kazdy tyzden robili novu stierku a malovku asi ano). A tym to skoncilo. Navyse ta ich hlucnost sa uz neda ignorovat. Robia si party, vyhrava muzika az do neskorych hodin, hadaju sa buchaju, je im jedno, ze je 1 hodina v noci. Riesili sme to aj volanim policajtov, ale s tym sa tiez nic nevyriesilo. Dokonca ani pokutu im nedali a neexistuju ani ziadne zaznami o tom, ze tam mali vyjazd (neviem, ako je to mozneee). V minulosti bola na nich podana aj zaloba na sud ale nic sa nevyriesilo. A dokonca ani nie su majitelmi toho bytu. Prosim poradte mi co robit v takomto pripade, som zufala, ako aj ostatny susedia v okoli.
mamina jana
25.09.11,18:12
ahoj, tak to môžete riešiť len s majiteľom bytu.. .. žalujte jeho aj za náhradu vzniknutej škody a keď majú s nimi problémy aj ostatní susedia, tak majiteľa žalujte spoločne (prípadne mu pošlite list v ktorom ho vyzvete k riešeniu tohto problému a upozorníte ho, že v opačnom prípade idete na súd), čo s týka toho vytápania, tak to treba zdokumentovať, uchovávať bločky za nákup materiálu použitého na opravu a tak......... prinajhoršom vám zostáva ísť do lampárne a celú vec zmedializovať, pretože na slovensku sa zvyknú riešiť veci až po ich zmedializovaní,
držím palce.....
Chobot
26.09.11,07:34
Dobry den, chcela by som poradit s takymto problemom. Nad nami byvaju hlucny susedia, ktori nas navyse stale vytapaju, pretoze maju hnile okna a cez tieto okna ked prsi im tecie az do nasho bytu. Tento problem som riesila aj s bytovym podnikom, ale nevyriesilo sa vobec nic. Bytovy podnik to nema zaujem riesit, prisli, pozreli, povedali ze to cez ich okna zateka a ze oni chudaci nemaju na nove okna..... (Ale my na to, aby sme si kazdy tyzden robili novu stierku a malovku asi ano). A tym to skoncilo. Navyse ta ich hlucnost sa uz neda ignorovat. Robia si party, vyhrava muzika az do neskorych hodin, hadaju sa buchaju, je im jedno, ze je 1 hodina v noci. Riesili sme to aj volanim policajtov, ale s tym sa tiez nic nevyriesilo. Dokonca ani pokutu im nedali a neexistuju ani ziadne zaznami o tom, ze tam mali vyjazd (neviem, ako je to mozneee). V minulosti bola na nich podana aj zaloba na sud ale nic sa nevyriesilo. A dokonca ani nie su majitelmi toho bytu. Prosim poradte mi co robit v takomto pripade, som zufala, ako aj ostatny susedia v okoli.

Buď to riešiť cez majiteľa bytu náhradou škody, ktorú ti spôsobujú, alebo predať tvoj byt alebo odkúpiť horný byt a potom ho prenajať iným nájomníkom.
marleau
26.09.11,07:42
Vystrieľať!
Radikálne problémy si žiadajú radikálne riešenia.
Tu nejde v žiadnom prípade o humánnosť.
verkaz
26.09.11,09:04
Myslím si, že keď vyčísliš škodu, ktorá ti vytopením vzniká a pohrozíš vlastníkovi bytu súdnym vymáhaním, tak sa spamätá a dá to opraviť. Nárokuješ si škodu v poisťovni ? V takomto prípade si bude požadovať poisťovňa náhradu od vlastníka.
achojka
26.09.11,09:21
Skodu sme si uplatnili aj v poistovni, ale bezuspesne, lebo to nespada pod poistnu udalost. A co ked majitela bytu nieto???? Ani bytovy podnik nevie kde sa nachadza.
mamina jana
26.09.11,09:42
tak ako som už písala, treba to zmedializovať prípadne ho zažalovať a policajti si ho už nájdu......
mamina jana
26.09.11,09:44
respektíve sa porad s nejakým právnikom ako treba postupovať...
gerty
26.09.11,10:15
Ak susedia rušia nočný kľud, treba zavolať mestskú políciu, hoci aj 5x za noc. Ony sú povinný zakaždým urobiť výjazd a nemyslím že aj 6 x sa im bude chcieť, tak to vyriešia tak aby nemuseli prísť.
verkaz
26.09.11,13:16
Každý byt má majiteľa. Ak nie je predaný, tak je vo vlastníctve mesta (bytový podnik to vie)