polis1
26.09.11,06:55
Dobrý den

ja ako účtovníčka budem zasielať firmám elektronické výkazy do Soc.poist. Stačí ak mi daný zamestnanáveľ da splnomocnie kde bude jeho podpis overený notárom?
Tu pridávam aj vzor aký mám či to stačí?

dakujem
polis1
26.09.11,04:57
Takto som napísala to splnomocnenie stačí to takto:

S*P L N O*M O*C N E N I*E




Splnomocňujem pána/pani:..................................rodné číslo:.........................



na zasielanie cez Elektronický zber údajov Sociálnej poisťovne

- registračné listy áno - nie

- mesačné výkazy áno - nie

( nehodiace sa škrtnite )

pre zamestnávateľa:................................. .................................................. ...........
.................................................. ............................................
.................................................. ............................................






..................................................
pečiatka,podpis odvádzateľa
zk24
26.09.11,05:41
Ja osobne by som to nespecifikovala na konkretne ukony, ale dala vseobecne na zasielanie vsetkeho. Ja mam generalne splnomocnenie na zastupovanie pred socialnou poistovnou, prihlasky, vykazy, posta, ....

ty mas v splnomocneni ze mesacné výkazy. Ked budu zamestnavat konatela s odmenou, tak to uz nebude mesacny vykaz ale vykaz poistneho a prispevkov, a uz ti to tam nebude spadat a mozno o mesiac budes robit nove splnomocnenie.

Na tvojom mieste by som to skusila trosku zovseobecnit.
janber
26.09.11,11:50
V prílohe prikladám vzor splnomocnenia, kt. mám zo SP pobočka Pov.Bystrica. Zatiaľ som nikdy nepotrebovala overovať podpis.
Ivenka
26.09.11,12:01
polis1
27.09.11,05:04
Dakujem upravila som si to. Pani na soc. poistovni žiadala aby tam boli napísané ukony všetky. a musel byť podpis overený notárom.
namor111
11.11.11,09:06
Dobrý deň, chcem poprosiť o radu. Ako konateľ novovznikajúcej účtovnej firmy chcem splnomocniť moju účtovníčku na zastupovanie na DÚ, SP a poisťovniach. Prečítal som príspevky na porade ale nenašiel som nič "úplne ušité pre nás". Ak máte niekto skúsenosti, môžete mi skontrolovať, či môžem jednotlivé činnosti vypísať takto /v SP to vyžadujú/ a tiež či som na niečo nezabudol:

splnomocňujem na zastupovanie pred Sociálnou poisťovňou, a to najmä na:
- podpisovanie a odovzdávanie prihlášok, výkazov, pošty a ostatných dokumentov pre sociálnu poisťovňu (viem že už sa má komunikovať elektronicky, ale keby náhodou sme niečo mali zaniesť aj osobne - nič ma momentálne nenapadá, len rozmýšľam do budúcna, ak by sa niečo vyskytlo)
- preberanie pošty od Sociálnej poisťovne (neviem, či toto mám uvádzať ak napr. príde doporučený list, aby ho mohla účtovníčka vo firme prebrať (či to skôr už nie je vec nahlásenia na pošte - neviem, doteraz som všetko preberal osobne).
- vykonávanie všetkých činností súvisiacich so systémom elektronického zasielania údajov, a to najmä:
o zastupovanie pri spísaní dohody o používaní elektronických služieb a prevzatie GRID karty pre prístup k elektronickým službám,
o zasielanie registračných listov fyzických osôb,
o zasielanie mesačných výkazov a výkazov poistného a príspevkov,
o ostatné dokumenty systému elektronického zasielania údajov.
- zastupovanie odberateľov spoločnosti na základe udeleného plnomocenstva od odberateľa na spoločnosť xy, s.r.o. (moju spoločnosť) , pri činnostiach súvisiacich so systémom elektronického zasielania údajov do sociálnej poisťovne.

K tomu poslednému zvýraznenému bodu. Ako prebieha splnomocnenie firmy, ktorá si u nás nechá spracovať mzdy? Ona splnomocní moju sro alebo musí splnomocniť rovno moju účtovníčku? ak splnomocní sro, môže následne účtovníčka na základe zvýraznenej formulácie zastupovať moju firmu a vybaviť za klienta prihlásenie zamestnancov, vybavenie GRID karty, zasielanie výkazov... no proste aby klient nemal s tým žiadne starosti? Je tá veta v tomto prípade zrozumiteľne sformulovaná (sedím nad tým splnomocnením už peknú chvíľu a nič lepšie ma nenapadlo :confused:).

Následne podobným spôsobom vypíšem vzor pre DÚ a aj pre ZP. Pre každú ZP je povinné samostatné splnomocnenie?

Ďakujem vopred za všetky návrhy, pripomienky, informácie, poprípade Vás vzor splnomocenstva a prajem pekný deň.:---
namor111
13.11.11,05:33
Dobrý deň, chcem poprosiť o radu. Ako konateľ novovznikajúcej účtovnej firmy chcem splnomocniť moju účtovníčku na zastupovanie na DÚ, SP a poisťovniach. Prečítal som príspevky na porade ale nenašiel som nič "úplne ušité pre nás". Ak máte niekto skúsenosti, môžete mi skontrolovať, či môžem jednotlivé činnosti vypísať takto /v SP to vyžadujú/ a tiež či som na niečo nezabudol:

splnomocňujem na zastupovanie pred Sociálnou poisťovňou, a to najmä na:
- podpisovanie a odovzdávanie prihlášok, výkazov, pošty a ostatných dokumentov pre sociálnu poisťovňu (viem že už sa má komunikovať elektronicky, ale keby náhodou sme niečo mali zaniesť aj osobne - nič ma momentálne nenapadá, len rozmýšľam do budúcna, ak by sa niečo vyskytlo)
- preberanie pošty od Sociálnej poisťovne (neviem, či toto mám uvádzať ak napr. príde doporučený list, aby ho mohla účtovníčka vo firme prebrať (či to skôr už nie je vec nahlásenia na pošte - neviem, doteraz som všetko preberal osobne).
- vykonávanie všetkých činností súvisiacich so systémom elektronického zasielania údajov, a to najmä:
o zastupovanie pri spísaní dohody o používaní elektronických služieb a prevzatie GRID karty pre prístup k elektronickým službám,
o zasielanie registračných listov fyzických osôb,
o zasielanie mesačných výkazov a výkazov poistného a príspevkov,
o ostatné dokumenty systému elektronického zasielania údajov.
- zastupovanie odberateľov spoločnosti na základe udeleného plnomocenstva od odberateľa na spoločnosť xy, s.r.o. (moju spoločnosť) , pri činnostiach súvisiacich so systémom elektronického zasielania údajov do sociálnej poisťovne.

K tomu poslednému zvýraznenému bodu. Ako prebieha splnomocnenie firmy, ktorá si u nás nechá spracovať mzdy? Ona splnomocní moju sro alebo musí splnomocniť rovno moju účtovníčku? ak splnomocní sro, môže následne účtovníčka na základe zvýraznenej formulácie zastupovať moju firmu a vybaviť za klienta prihlásenie zamestnancov, vybavenie GRID karty, zasielanie výkazov... no proste aby klient nemal s tým žiadne starosti? Je tá veta v tomto prípade zrozumiteľne sformulovaná (sedím nad tým splnomocnením už peknú chvíľu a nič lepšie ma nenapadlo :confused:).

Následne podobným spôsobom vypíšem vzor pre DÚ a aj pre ZP. Pre každú ZP je povinné samostatné splnomocnenie?

Ďakujem vopred za všetky návrhy, pripomienky, informácie, poprípade Vás vzor splnomocenstva a prajem pekný deň.:---

skutočne sa nenájde nikto kto by mi bol ochotný poradiť? Vopred ďakujem
KEJKA
13.11.11,07:05
skôr otázka pre právnika:

Dobrý deň, chcem poprosiť o radu. Ako konateľ novovznikajúcej účtovnej firmy chcem splnomocniť moju účtovníčku na zastupovanie na DÚ, SP a poisťovniach. Prečítal som príspevky na porade ale nenašiel som nič "úplne ušité pre nás". Ak máte niekto skúsenosti, môžete mi skontrolovať, či môžem jednotlivé činnosti vypísať takto /v SP to vyžadujú/ a tiež či som na niečo nezabudol:

splnomocňujem na zastupovanie pred Sociálnou poisťovňou, a to najmä na:
- podpisovanie a odovzdávanie prihlášok, výkazov, pošty a ostatných dokumentov pre sociálnu poisťovňu (viem že už sa má komunikovať elektronicky, ale keby náhodou sme niečo mali zaniesť aj osobne - nič ma momentálne nenapadá, len rozmýšľam do budúcna, ak by sa niečo vyskytlo)
podľa mňa stačí to podpisovanie, lebo odovzdáva na podateľni a to môže hocikto.
podpisovanie prihlášok, výkazov, zastupovanie v konaní so SP.........................hm?
- preberanie pošty od Sociálnej poisťovne (neviem, či toto mám uvádzať ak napr. príde doporučený list, aby ho mohla účtovníčka vo firme prebrať (či to skôr už nie je vec nahlásenia na pošte - neviem, doteraz som všetko preberal osobne).
toto nie, ved na Pošte treba vybaviť preberanie - podpíšeš tam papier, určiš splnomocnenú osobu a tá bude vyberať aj doporučené zásielky.....
- vykonávanie všetkých činností súvisiacich so systémom elektronického zasielania údajov, a to najmä:
o zastupovanie pri spísaní dohody o používaní elektronických služieb a prevzatie GRID karty pre prístup k elektronickým službám, ......na toto má SP osobitný formulár, či to bude stačiť, neviem
o zasielanie registračných listov fyzických osôb,
o zasielanie mesačných výkazov a výkazov poistného a príspevkov,
o ostatné dokumenty systému elektronického zasielania údajov.
- zastupovanie odberateľov spoločnosti na základe udeleného plnomocenstva od odberateľa na spoločnosť xy, s.r.o. (moju spoločnosť) , pri činnostiach súvisiacich so systémom elektronického zasielania údajov do sociálnej poisťovne.
zvýraznenému nerozumiem, napriek vysvetlivke: viem síce, čo chceš dosiahnuť ale teta na SP to z tejto formulácie nepochopí. Ale tvoj zamestnanec preda môže zastupovať firmu a ukáže firemné splnomocnenie - to si treba prejsť s nimi osobitne.K tomu poslednému zvýraznenému bodu. Ako prebieha splnomocnenie firmy, ktorá si u nás nechá spracovať mzdy? Ona splnomocní moju sro alebo musí splnomocniť rovno moju účtovníčku? ak splnomocní sro, môže následne účtovníčka na základe zvýraznenej formulácie zastupovať moju firmu a vybaviť za klienta prihlásenie zamestnancov, vybavenie GRID karty, zasielanie výkazov... no proste aby klient nemal s tým žiadne starosti? Je tá veta v tomto prípade zrozumiteľne sformulovaná (sedím nad tým splnomocnením už peknú chvíľu a nič lepšie ma nenapadlo :confused:).

Následne podobným spôsobom vypíšem vzor pre DÚ a aj pre ZP. Pre každú ZP je povinné samostatné splnomocnenie?
určite samostatné, na každú ZP treba odniesť osobitne

Ďakujem vopred za všetky návrhy, pripomienky, informácie, poprípade Vás vzor splnomocenstva a prajem pekný deň.:---
to fakt SP žiada konkrétne všetko vypísať? SP, ZP -mám klientov a všetko za nich vybavujem ja, nemám žiadne splnomecnenie, len ZEP a prístupové kódy, všetko riešim elektronicky.
srska
13.11.11,08:17
- zastupovanie odberateľov spoločnosti na základe udeleného plnomocenstva od odberateľa na spoločnosť xy, s.r.o. (moju spoločnosť) , pri činnostiach súvisiacich so systémom elektronického zasielania údajov do sociálnej poisťovne.

toto robím takto:
na moju grid kartu si odberateľ vybaví v sp priradenie svojho subjektu. sp behom 2 dní po podpísaní dohody a protokolu - ktorý podpisujem ja (toto sa dá aj ináč ak je subjekt z iného mesta) priradí "odberateľa" na moje konto a hotovo. otázka 10 min. v sp s mojou účasťou alebo bez mojej účasti 5 min. telefonovania na pobočku v inom meste + 10 min. na pobočke mimo môjho pôsobenia (konateľ+výpis z orsr + identifikačný doklad) .
KEJKA
13.11.11,09:02
áno, to on myslím má. Následne chce splnomocniť asi svoju účtovníčku, resp. externistku, aby zastupovala jeho spoločnosť v konaní za jeho klienta................dosť divne som to naformulovala.
A nejde ani tak o elektronické podávanie, ale o osobné jednanie s SP za klienta spoločnosti.
namor111
14.11.11,11:14
To srska a Kejka veľmi pekne Vám ďakujem za odpovede a pomoc.
silvinka99999
27.12.12,20:16
Dobrý deň v SP má vydanú GRID kartu.
Potrebujem si tam pridať ďalšiu firmu.
Čo potrebuje so sebou konateľ aby mu jeho firmu pridali k mojej GRID?
tictac7
27.12.12,20:26
...on potrebuje k tomu Teba, alebo Ty od neho overené splnomocnenie - opačne to nejde....
veronikasad
27.12.12,20:33
Dobrý deň v SP má vydanú GRID kartu.
Potrebujem si tam pridať ďalšiu firmu.
Čo potrebuje so sebou konateľ aby mu jeho firmu pridali k mojej GRID?
Na našej pobočke požadujú notársky alebo na matrike overený podpis. Vzor splnomocnenia máš tu

http://www.porada.sk/t177148-splnomocnenie-pre-socialnu-poistovnu-na-zasielanie-vykazov.html#post1856494