vilob
26.09.11,09:17
Ahojte. Poprosím vás o radu. Začíname s manželom podnikať. Ja - spracovanie účtovníctva, manžel - pneuservis. Obaja by sme chceli na začiatok pracovať doma. Manžel v dielni, vo dvore nášho rodinného domu. Pokiaľ by sme chceli na rodinný dom umiestniť reklamné tabule, ktoré by propagovali naše podnikanie, museli by sme mať oficiálne otvorenú prevádzku? Teda vyčleniť na katastri dielňu, v ktorej bude pracovať manžel, na podnikateľské účely? Ďakujem.
vilob
26.09.11,07:44
posúvam..
vilob
26.09.11,11:57
ak niekto viete, poraďte mi prosím..
Economic
27.09.11,04:40
ak niekto viete, poraďte mi prosím..

Pokiaľ to budete riešiť prevádzkou, musíte tam mať hygienu. Ja robím účtovníctvo v byte. nepotrebujem nič. Ani hygienu.
Ty budeš mať jednoducho kanceláriu a manžel dielňu. Nie je nikde napísané, že musíte mať na tieto činnosti prevádzku. Je to len Vaše rozhodnutie. Ja by som na zatiaľ nevyčleňovala nič. No možno niekto napíše viac. Možno potom zvážite k vôli nákladom niečo iné, ale to doba prinesie. Reklamu môžete mať na dome bez problémov.
Chobot
27.09.11,06:51
Ahojte. Poprosím vás o radu. Začíname s manželom podnikať. Ja - spracovanie účtovníctva, manžel - pneuservis. Obaja by sme chceli na začiatok pracovať doma. Manžel v dielni, vo dvore nášho rodinného domu. Pokiaľ by sme chceli na rodinný dom umiestniť reklamné tabule, ktoré by propagovali naše podnikanie, museli by sme mať oficiálne otvorenú prevádzku? Teda vyčleniť na katastri dielňu, v ktorej bude pracovať manžel, na podnikateľské účely? Ďakujem.

Na umiestnenie samotnej tabule netreba žiadne povolenia. Ani na dielňu netreba na katastri nič vyčleňovať.

Neviem, ako je to s otvorením prevádzky, či na to treba povolenie z MÚ, alebo stačí len ohlásenie. Ale vo vlastnej nehnuteľnosti môžeš podnikať.
vilob
27.09.11,08:37
Ďakujem krásne. Prevádzku by sme ešte nechceli oficiálne nahlasovať, len som sa obávala, či nebude problém, keď vyvesíme reklamnú tabuľu... Ďakujem ešte raz za rady! Pomohli ste nám veľmi :-)
akina
27.09.11,15:14
Ak chce mať manžel prevádzku pneuservisu doma, musí ohlásiť prevádzkareň, nezáleží na tom, či podniká vo vlasných priestoroch alebo v prenajatých. Predtým ale musí mať súhlasné rozhodnutie z hygieny / RÚVZ/. Prevádzku ohlasuje na ŽÚ/ najneskôr v deň zriadenia / a na MsÚ, resp. OcÚ. Reklamu môže mať. Podnikať môžeš vo vlastnej nehnuteľnosti, ale musíš splniť zákonné pomienky.
sroservis
27.09.11,18:46
Ja len doplním akina, nie je rozhodujúce, či máte priestor označený reklamou, ale či sa tam vykonáva činnosť, ktorá je predmetom živnosti. Ak manžel vykonáva remeselnú živnosť, podľa môjho názoru by mal mať ohlásenú prevádzkáreň. Netreba so toho báť - je to pár administratívnych úkonov (v prípade hygieny - regionálneho úrade verejného zdravotníctva aj osobná návšteva úradníčky). Horšie by bolo, keby Vás aj na základe reklamnej tabule navštívila kontrola, či už zo živ. úradu alebo aj SOI. Prevádzkareň treba označiť + treba splniť aj povinnosti podľa zákona o ochrane spotrebiteľa (reklamačný poriadok) + zákona o ochrane nefajčiarov (toto sa v praxi často pokutuje - tabuľky o zákaze fajčenia).
peter.nr
27.06.12,09:48
Na reklamnú tabuľu potrebujete povolenie od stavebného úradu. Za vybavenie sa platí 50 EUR a platí na 1 rok. Takže ročne poplatok 50 EUR.