AMSK
26.09.11,10:33
Zdravím všetkých,

Mám menší problém, posielame tovar z Dánska do Česka pričom fakturácia prebieha medzi dvoma slovenskými firmami. Tovar cez Slovensko prechádzať nebude.
Máme účtovať tovar a prepravu s DPH alebo bez DPH? Dopravu bude fakturovať Dánska firma to bude fakturovať slovenskej firme bez DPH, slovenská firma našej slovenskej firme bude fakturovať s DPH alebo bez DPH? a následne naša slovenská firma bude fakturovať českej firme s DPH alebo bez DPH?

Môžte mi poradiť?

Vopred ďakujem všetkým. :)
betka
27.09.11,08:41
SK FY by sa mala registrovať v CZ, nakoľko nadobúda tovar z Dánska (naša 11). Dán dodáva tovar, kt. miestom dodania je Dánsko, ale obchod je od dane oslobodený (naša 43). NAkoľko nemáte CZ IČ DPH, Dán by mal FA s Dánskou DPH.

Ak by vystupovali v obchode len 3 osoby Dán, Slovák, Čech, mohlo by ísť o 3-str. obchod, ak by boli splnené podmienky uvedeného par. ZAmiešala sa sem ďalšia SK osoba, takže tento obchod nie je predmetom DPH na Slovensku, pretože nejde o nadobudnutie tovaru za protihodnotu v tuzemsku z Dánska.

Dánsko pre Slováka je pohyblivou dodávkou. Nepohyblivá dodávka je SK pre SK, a ďalšia nepohyblivá je SK a CZ.

Nezamotajte sa, ide o reťazový obchod, kt. je zliožitý.
verunka485
27.09.11,12:33
Zdravím,

chcela by som sa opýtať ako to je s účtovaním slovenského DPH ak,

A: softvér dodávaný elektronickou formou
1 - firme v členských štátoch
2 - občanovi v členských štátoch
3 - firme v treťom štáte
4 - občanovi v treťom štáte

B: softvér dodávaný v boxe ako tovar
1 - firme v členských štátoch
2 - občanovi v členských štátoch
3 - firme v treťom štáte
4 - občanovi v treťom štáte


Ďakujem
AMSK
27.09.11,12:59
Ďakujem za vysvetlenie. Myslela som si, že nakoľko tovar neprišiel na SVK ani neopustil SVK tak sa bude faktúrovať bez dane.

Mohla by som byť trúfalá a poprosiť Vás keby ste mi mohla napísať aj ktorý zákon nám povoluje vystaviť faktúru bez DPH? Potrebovali by sme to ako podklad v prípade potreby.

Veľmi pekne ďakujem za pomoc