mr2
26.09.11,14:04
zdravim, som jediny konatel a spolocnik v mojej sro,

s dalsimi 2 kamaratmi ideme zalozit dalsiu sro kde budeme 3ja konatelia a spolocnici, vo vyhlaseni zakladatelov mame napisane:

vyhlasujeme,

že nie sme jedinými zakladateľmi ani spoločníkmi inej spoločnosti tak, ako to má na mysli § 105a
Obch. zák.,

je to spravne? ja SOM jediny zakladatel a spolocnik v inej spolocnosti, co teda s tym? nechat to tak alebo ako by sme to mali napisat?

DAKUJEM VAM ZA RADY!
zk24
26.09.11,12:06
........ v zmysle §105a ods. 1 Obchodného zákonníka vyhlasujem, že nie som jediným spoločníkom v iných viac ako dvoch spoločnostiach s ručením obmedzeným na území Slovenskej republiky.
mr2
26.09.11,12:10
zk 24 dakujem! cize kedze sme traja napisem:

..vyhlasujeme, že

v zmysle §105a ods. 1 Obchodného zákonníka, nikto z nás nie je jediným spoločníkom v iných viac ako dvoch spoločnostiach s ručením obmedzeným na území Slovenskej republiky.

moze byt? :)
zk24
26.09.11,12:14
Osobne si myslim ze toto vyhlasenie ale nepotrebujete. Lebo to sa podava ked zaklada spolocnost jediny spolocnik a vyhlasuje ze nie je jedinym spolocnikom v inych 2 spolocnostiach. Ked zakladate viaceri spolocnost, tak si myslim ze to nie je potrebne, lebo nezakladas tretiu spolocnost kde by si bol jediny spolocnik.

Co na to ostatni?
mr2
26.09.11,12:16
tak ja mam jednu sro jednoosobovu

dalsi je spolocnikom v inej sro ale tam je viac ludi

a ten dalsi ma viac sro ciek s viacero ludmi..
zk24
26.09.11,12:18
tak ja mam jednu sro jednoosobovu

dalsi je spolocnikom v inej sro ale tam je viac ludi

a ten dalsi ma viac sro ciek s viacero ludmi..

Ano, ale teraz zakladate spolocnost viaceri. Keby si zakladal dalsiu spolocnost sam, musis vyhlasenie dat. Ak ste viaceri, podla mna to vyhlasenie nie je treba... Je zbytocne vyhlasovat ze nie ste jedini spolocnici vo viac ako dvoch inych spolocnostiach, ked teraz nezakladate tretiu, ci stvrtu jednoosobovu.

Tym vyhlasenim ide len o to aby nebolo viacej jednoosobovych sro ktore vlastni ten isty spolocnik.
zk24
26.09.11,12:19
http://www.mojepodnikanie.sk/clanky/Zalozenie-spolocnosti-s-rucenim-obmedzenym-sro

Bod 7

Ale verim ze sa vyjadria aj ti, co sa zaoberaju zakladanim spolocnosti. Osobne si myslim ze tym vyhlasenim nic nepokazite, ale nevidim v tom vyhlaseni v tomto pripade nejaky vyznam
mr2
26.09.11,12:22
dakujem ti zk24 tak to napisem ako si mi poradila a ak niekoho este nieco napadne myslim ze do zajtra mame cas to editovat
zalobaba
26.09.11,13:22
Ak spoločnosť, ktorú zakladáte, má 3 spoločníkov, toto vyhlásenie nie je vôbec potrebné.
Economic
26.09.11,13:38
Také vyhlásenie by sa dokladalo, keby bol v novo zakladajúcej spoločnosti len jeden spoločník. Keďže ste viacerí spoločníci, toto vyhlásenie sa nedokladá. Bude dobre, keď novo zakladajúca sro bude mať iných spoločníkov, než tie, ktoré sú doteraz. Pri elektronickom podaní do OR sa dá ušetriť 50 % na súdnom poplatku. Nie je treba platiť viac, keď sa dá aj menej. Štát nám aj tak berie dosť peňazí.