K+K
26.09.11,14:49
Dobrý deň, chceli by sme sa informovať ohľadom vyhlášky, ktorá upravuje platy učiteľov v bilingválnych triedach gymnázia. Konkrétne nás zaujíma finančné krytie za jednu odborne odučenú vyučovaciu hodinu v cudzom jazyku, napríklad matematika v nemčine, angličtine alebo francúzštine.
ďakujeme za skorú odpoveď, s pozdravom K+K
pe.pe
27.09.11,11:36
Dobrý deň, chceli by sme sa informovať ohľadom vyhlášky, ktorá upravuje platy učiteľov v bilingválnych triedach gymnázia. Konkrétne nás zaujíma finančné krytie za jednu odborne odučenú vyučovaciu hodinu v cudzom jazyku, napríklad matematika v nemčine, angličtine alebo francúzštine.
ďakujeme za skorú odpoveď, s pozdravom K+K

Dobry den,

pre urcenie platov ucitelov v bilingvalnych triedach platia rovnake pravidla ako pre ucitelov v beznych triedach. Ani zakon, ani vyhlaska ani nariadenie vlady nerozlisuje medzi tymito ucitelmi. Jedine rozlisenie je v pracovnych triedach ucitelov uciacich v zariadeniach, triedach kde sa vyzaduje specialnopedagogicka kvalifikacia. To sa ale vas netyka.
Jediny rozdiel medzi skolou so vzdelavanim v materinskom jazyku a skolou so vzdelavanim v cudzom jazyku (bilingvalne) je v navyseni normativu na jedneho ziaka. Tym ale ucitelovi v bilingvalnej triede nevznika narok na zvysenie platovej tarify. Jedina moznost je zvysenie osobneho priplatku, to je ale v kompetencii riaditela skoly.
K+K
28.09.11,11:29
Dobrý deň, ďakujeme za promptnú odpoveď. Na koho sa obrátiť, respektíve ako postupovať, ak by sme tento stav chceli zmeniť, ale na úrovni vyššej ako riaditeľ? Problém sa týka možno 15-20 učiteľov na Slovensku. Vysoké školy majú bilingválne prednášky, cvičenia a štátnice adekvátne ohodnotené- odsúhlasené senátom. Keďže takáto inštitúcia na SŠ nie je, tento problém treba akútne riešiť. Myslíme nie cez odmeny, ktoré sú na úkor iných kolegov.
Veľmi pekne ďakujeme za ochotu pomôcť.
S pozdravom, K+K
brontosaurus
28.09.11,19:26
Dobrý deň, ďakujeme za promptnú odpoveď. Na koho sa obrátiť, respektíve ako postupovať, ak by sme tento stav chceli zmeniť, ale na úrovni vyššej ako riaditeľ? Problém sa týka možno 15-20 učiteľov na Slovensku. Vysoké školy majú bilingválne prednášky, cvičenia a štátnice adekvátne ohodnotené- odsúhlasené senátom. Keďže takáto inštitúcia na SŠ nie je, tento problém treba akútne riešiť. Myslíme nie cez odmeny, ktoré sú na úkor iných kolegov.
Veľmi pekne ďakujeme za ochotu pomôcť.
S pozdravom, K+K
Ak chcete riešiť niečo na gymnáziu na úrovni vyššej ako je samotná škola, mali by ste sa pravdepodobne obrátiť na zriaďovateľa danej školy, daného gymnázia. Zriaďovateľmi základných škôl sú väčšinou mestá a obce a pri stredných školách sú to väčšinou samosprávne kraje. Čiže by som sa obrátil na nich, prípadne by som sa išiel informovať na Krajský školský úrad v danom regióne. Súkromné a cirkevné školy sú na tom finančne väčšinou lepšie, lebo sú dotované aj z iných zdrojov, ako sú poplatky od študentov, od súkromného sektora či cirkví a podobne.
Ale podľa mňa veľa nevyriešite, povedia Vám že škola má na to normatívy a je na nich ako si čo zariadia, aké dajú učiteľom odmeny a tak podobne.
Určite by som neporovnával stredné a vysoké školy.