zlatica.turisova
26.09.11,19:27
Ahojte poraďáci.
Prosila by som o radu.. Moja priateľka žila s manželom 20 rokov. Manžel si našiel priateľku a pred dvoma rokmi od manželky oddišiel.Doma nechal dvoch takmer dospelých synov
a nechal im aj byt. On si zobral celkom nové auto. Priateľka sa z toho psychicky zrútila a začala sa liečiť na psychiytrií. Samozrejme na deti jej plati.Ale čo sa stalo. Asi pred dvoma mesiacmi ju manžel navštívil a povedal jej že sa nechce rozviesť. Vraj potrebuje brať nejaký úver a v banke mu nechcú dať do vtedy, pokiaľ mu to manželka nepodpíše. Ona v slepej viere, že manžel sa snáď vráti k nej podpísala. Teda manžel dostal úver. A pred mesiacom dal jej manžel na súd žiadosť na rozvod.
A teraz moje otázky: Môže nejako manžel vybabrať na sude s manželkou kôli úveru, ktorý si už vybral
Je potrebný na súde právnik, alebo advokát
ak áno, koľko sa platí za jeho služby - je vo veľmi zlej finančnej situácií

Vopred ďakujem za rady a skúsenosti
Zlata
arizona
26.09.11,17:40
Ten uver si bral muz iba na svoje meno,alebo aj ona je spoludlznicka?
Ice dive
26.09.11,17:41
Ahojte poraďáci.
Prosila by som o radu.. Moja priateľka žila s manželom 20 rokov. Manžel si našiel priateľku a pred dvoma rokmi od manželky oddišiel.Doma nechal dvoch takmer dospelých synov
a nechal im aj byt. On si zobral celkom nové auto. Priateľka sa z toho psychicky zrútila a začala sa liečiť na psychiytrií. Samozrejme na deti jej plati.Ale čo sa stalo. Asi pred dvoma mesiacmi ju manžel navštívil a povedal jej že sa nechce rozviesť. Vraj potrebuje brať nejaký úver a v banke mu nechcú dať do vtedy, pokiaľ mu to manželka nepodpíše. Ona v slepej viere, že manžel sa snáď vráti k nej podpísala. Teda manžel dostal úver. A pred mesiacom dal jej manžel na súd žiadosť na rozvod.
A teraz moje otázky: Môže nejako manžel vybabrať na sude s manželkou kôli úveru, ktorý si už vybral
Je potrebný na súde právnik, alebo advokát
ak áno, koľko sa platí za jeho služby - je vo veľmi zlej finančnej situácií

Vopred ďakujem za rady a skúsenosti
Zlata

no záleží od toho čo za daný úver kúpil a ako sa dohodnú pri vysporiadaní BSM, t.j. či si úver nechá celý aj s majetkom (predpokladám, že bytom) a budú sa deliť len o byt, a auto čo mali... alebo či sa budú deliť aj o úver fifty fifty ale v tom prípade má manželka nárok aj na polovicu veci, ktorú za ten úver kúpil... to či je na súde potrebný právnik/ advokát záleží od nich dvoch či je lepšie sa nechať zastupovať právnikom alebo sa vedia dohodnúť a právnika nebudú potrebovať... možno by priateľke pomhlo navštíviť stránku www.rozvod-rozchod.sk (http://www.rozvod-rozchod.sk), kde poskytovanie týchto služieb deklarujú do cca 200 € t.j. nemôže to byť nič zložité čo by nezvládol aj niekto kto si vie zrátať dva a dva... (so stránkou nemám nič spoločné, t.j. nerobím cielenú reklamu:)
zlatica.turisova
26.09.11,18:26
ďakujem a poradím jej návštevu stránky
zlatica.turisova
27.09.11,16:54
Myslím si, že keď sú manželia a ona to podpísala, tak je automaticky spoludlžníčka, nie?