adus
20.01.06,12:34
Ahojte,

ako by ste riešili takýto prípad.
Náš najväčší dodávateľ tovaru z Čiech nám v decembri poslal frgále (koláče) - ako pozornosť pre našich odberateľov, ktorým predávame jeho tovar.
Teraz nám prišla faktúra z 31.12.2005, kde nám faktúruje za frgále, ktoré nám vtedy dodal.
Faktúra je bez dane, čo je tuším správne - teda nebudem si uplatňovať daň na vstupe, ani na výstupe, keďže to nebude ani služba, ani tovar.
Kam to celé zaúčtovať?
Myslím, že je to repre, ale chcem mať istotu.


Ďakujem.
Gituška
20.01.06,11:35
No samozrejme - 513.
adus
20.01.06,11:41
Ďakujem za odpoveď.
Tweety
20.01.06,11:43
No samozrejme - 513.
Trošku na odľahčenie, keby na tých koláčoch bolo logo, mohlo by sa zúčtovať aj na 501AE-reklamné predmety do 500,- a bol by nárok na odpočet DPH.:)
adus
20.01.06,11:48
Boli sme prekvapení, že nám to vôbec faktúroval. S tým logom - super nápad, ale v tomto prípade nereálny.
dík:)
Gituška
20.01.06,11:52
akože len jedno nechápem, že keď to poslal ako pozornosť načo to fakturoval. Budete mu to aj platiť?
Tweety
20.01.06,11:56
Boli sme prekvapení, že nám to vôbec faktúroval. S tým logom - super nápad, ale v tomto prípade nereálny.
dík:)
AK to chcel poskytnúť on, bol by to jeho nedaňový výnos a tak to vyfakturoval Vám a Vy si to musíte pripočítať k ZD. Fakt to vyriešil pre seba ozaj super. :cool:
Jana Acsová
20.01.06,11:59
Náš najväčší dodávateľ tovaru z Čiech nám v decembri poslal frgále (koláče) - ako pozornosť pre našich odberateľov, ktorým predávame jeho tovar.
Teraz nám prišla faktúra z 31.12.2005, kde nám faktúruje za frgále, ktoré nám vtedy dodal.

Vychádzajúc zo zadania a účelu použitia tovaru uvádzam:

Prešli frgále cez hranicu? Jedná sa o intrakomunitárne nadobudnutie tovaru? Ak áno tak:

Zdaniť v SR a právo na odpočítanie dane nemôžete uplatniť, nakoľko sa jedná o repre.
Zdaniť, lebo ste osobou povinnou platiť daň a neuplatniť odpočítanie, nakoľko z reprezentačného nie je možné daň odpočítať.
adus
20.01.06,14:35
Keďže musím odviesť daň, aj keď faktúra je bez dane, to znamená, že do systému prijmem faktúru bez DPH, ale zároveň tam zadám daň na výstupe?Blbosť?
Nebude mi to sedieť účtovne MD sa nebude rovnať D. Nie?
Asi to blbo chápem.
Jana Acsová
20.01.06,14:38
Keďže musím odviesť daň, aj keď faktúra je bez dane, to znamená, že do systému prijmem faktúru bez DPH, ale zároveň tam zadám daň na výstupe?Blbosť?
Nebude mi to sedieť účtovne MD sa nebude rovnať D. Nie?
Asi to blbo chápem.



Simulácia:
513ZD/321
513MD daň, ktorú nemôžeme odpočítať
343D daň, ktorú musíme odviesť.
Pre účely evidencie podľa § 70 existujú 2 názory. Ja predmetnú daň uvádzam do daňového priznania na riadok14 a zároveň neuvádzam na riadku 18, nakoľko je neodpočítateľná.
adus
20.01.06,14:40
ďakujem, takto mi to treba, ja inak nechápem :):):)
Jana Acsová
20.01.06,14:41
.-) .