sklipo
26.09.11,20:15
dobry den. potreboval by som surne radu od niekoho, kto sa vyzna. krsna sa odstahovala z dediny prec. nechala tu prazdny byt. omylom si narobila dlzoby ktore nedokazala splacat. tie uz prerastli do exekucii a su uvale na ten byt. poradte mi prosim niekto AKO MAM POSTUPOVAT ked chcem vyplatit exekutorov a byt od krsnej odkupit? co musi urobit krsna, co musim urobit ja? ake institucie navstivit a podobne. a este by som chcel vediet za ako dlho od vyplatenia exekucie bude tato exekucia stiahnuta z majetku, aby sa s nim dalo hybat (predat) ? poprosil by som o co najviac a co najdetailnejsie informacie. dakujem pekne.
Xanti
26.09.11,18:40
Koľko exekútorov má na tom byte?
Oslov prvého v poradí, teda toho čo má najstarší dátum zápisu s tým, že by si to chcel odkúpiť.
Exekútor, ak je len jeden a dlh je malý tak sa môže dohodnúť s tvojou krsnou na predaji.
Ak je exekútorov viac, a dlžoba je väčšia ako hodnota bytu tak ten prvý v poradí môže urobiť dražbu danej nehnuteľnosti, a ak ho vydražíš tak ho po dražbe kupuješ nezaťažený exekúciami. Aj keby ostatné dlžoby neboli uspokojené.
danushka
26.09.11,19:08
sklipo
27.09.11,13:43
dakujem za link na tu podobnu temu.dozvedel som sa zase o cosi viac. ale odpoviem este tu. su tam 3 exekutori a suma je okolo 4500euro, zatial....momentalne mam len na vyplatenie tej exekucie. chcel by som to vyplatit a odkupit od krsnej za symbolicku sumu a potom neskor by som jej doplatil. potom neskor chcem zobrat uver, momentalne nemozem. a bojim sa ze kym sa vlozi kupna zmluva do katastra tak pribudunu dalsi exekutori. co sa stane potom? nevlozia mi to do katastra? alebo chcel som este, exekutorovi sa musi vyplatit cela suma alebo sa da s nim dohodnut na splatkovom kalendari?a neviete ako dlho potrva kym zmizne z LV to exekucne zalozne pravo?
Xanti
27.09.11,14:10
Tak ako sa písalo aj v tej predošlej téme. Ak pribudnú další exekútori, tak budeš musieť vyplatiť aj ich. Lebo konanie tvojej krsnej teda predaj bytu tebe by mohli brať ako krátenie veriteľa. Do katastra to zavkladujú, ale ty nebudeš mať čisté LV a exekúciu čo mala teta budeš mať na byte ty ako nový vlastník. S exekútorom sa dá dohodnúť, aj na splátkach. Máš dve možnosti : risknúť to, kúpiť byt od krsnej - vyplatiť exekúcie a modliť sa, že počas zápisu do katastra sa další exekútori neprihlásiaalebo rokovať s exekútorom prvým v poradí, aby vyhlásil dražbu a potom kupuješ byt za vydraženú sumu, ktorú ale potrebuješ v hotovosti ( čo podľa toho čo píšeš nie je reálne ). Mimochodom, myslíš že krsna bude mať viac dlžôb? Porozprávaj sa s ňou o tom, a v kúpnej zmluve na byt uveď reálnu sumu na ktorej sa dohodnete s tým, že napríklad pri podpise zmluvy jej dáš 4500 eur na vyplatenie dlžob, a potom napr. do roka od kúpy jej vyplatíš čo ja viem koľko má hodnotu byt napr. 20 000 eur pričom celková cena bytu je 24 500 eur. Nepíš do kúpnej zmluvy fiktívne sumy..
danushka
27.09.11,14:37
dakujem za link na tu podobnu temu.dozvedel som sa zase o cosi viac. ale odpoviem este tu. su tam 3 exekutori a suma je okolo 4500euro, zatial....momentalne mam len na vyplatenie tej exekucie. chcel by som to vyplatit a odkupit od krsnej za symbolicku sumu a potom neskor by som jej doplatil. potom neskor chcem zobrat uver, momentalne nemozem. a bojim sa ze kym sa vlozi kupna zmluva do katastra tak pribudunu dalsi exekutori. co sa stane potom? nevlozia mi to do katastra? alebo chcel som este, exekutorovi sa musi vyplatit cela suma alebo sa da s nim dohodnut na splatkovom kalendari?a neviete ako dlho potrva kym zmizne z LV to exekucne zalozne pravo?

Pokiaľ nevyplatíš všetkých troch exekútorov, ale len prvého, ďaľší dvaja môžu nariadiť predaj nehnuteľnosti, hoci budeš jej vlastníkom Ty. Ťarcha záväzku voči exekútorom sa prenáša na Teba.

Prever si na základe plnej moci od krstnej na súde v mieste jej bydliska, či voči nej nie sú vedené ďaľšie exekúcie, ktoré ešte nenadobudli platnosť. Ak sú exekúcie o ktorých krstná vie, neznamená to ešte, že už musí byť plomba na LV, ale ona už nesmie disponovať so svojim majetkom.
V tejto chvíli je najrozumnejšie preveriť stav na súde.