zurex
26.09.11,21:03
Dobrý deň, bývam v bytovke na (druhom poschodí), ktorá ma 9 poschodí. V kuchyni sa mi upchal odtok vody. Ohlásila som túto skutočnosť správcovi bytovky (Byterm) a požiadala ho, aby sa prečistenie hradilo z fondu opráv a údržby. Vraj si mám všetko hradiť na vlastné náklady. Je správca bytovky povinný zabezpečiť prečisťovanie? V minulosti sa čistenie odpadu v bytovkách vykonávalo pravidelne a hradilo sa z fondu opráv. Aké povinnosti má správca podľa legislatívy v súčasnosti? Za všetky odpovede vopred ďakujem.
Jozef Štora
26.09.11,19:25
Spravca je povinny zabezpecit precistenie spolocnej kanalizacie, co sa tyka tej tvojej v kuchyni si musis zabezpecit sam. To vsak neznamena ze nemozes pouzit toho isteho dodavatela ale platis si to sam. Vynimkou je, pokial sa preukaze, ze zapchate miesto je v spolocnej stupacke kanalizacnej, vtedy na zaklade pisomneho zaznamu opravu hradi spravca z vasho fondu oprav.
Halli
27.09.11,07:48
Dobrý deň, bývam v bytovke na (druhom poschodí), ktorá ma 9 poschodí. V kuchyni sa mi upchal odtok vody. Ohlásila som túto skutočnosť správcovi bytovky (Byterm) a požiadala ho, aby sa prečistenie hradilo z fondu opráv a údržby. Vraj si mám všetko hradiť na vlastné náklady. Je správca bytovky povinný zabezpečiť prečisťovanie? V minulosti sa čistenie odpadu v bytovkách vykonávalo pravidelne a hradilo sa z fondu opráv. Aké povinnosti má správca podľa legislatívy v súčasnosti? Za všetky odpovede vopred ďakujem.

Neviem ako dlho si vlastníčkou bytu, ale tvoja otázka ma prekvapila....Ak sa niečo hradí zo spoločného tak je to spoločná kanalizácia a odpad, ktorý končí u teba v byte odbočkou...všetko za ňou je tvoj majetok a si povinná sa postarať o to sama.
PS: Najlepšie je ak si vlastníci poprerábajú odtoky, povymýšľaju nenormálne prepojenia, preložia celé rozvody na opačný koniec bytu, podávajú si namiesto sifónou len zahnutých "húserov"....a potom správca staraj sa !
Niekedy sa mi rozum zastavuje nad tým...:rolleyes:
Chobot
27.09.11,08:15
Dobrý deň, bývam v bytovke na (druhom poschodí), ktorá ma 9 poschodí. V kuchyni sa mi upchal odtok vody. Ohlásila som túto skutočnosť správcovi bytovky (Byterm) a požiadala ho, aby sa prečistenie hradilo z fondu opráv a údržby. Vraj si mám všetko hradiť na vlastné náklady.

Ak je to v tvojej kuchyni, tak odpadové potrubie po spoločnú kanalizačnú prípojku patrí tebe a ty si povinná zabezpečiť prečistenie. Správca ti môže dať kontakt na firmu, aj ti firmu zavolať, ale zaplatíš si to ty.


Je správca bytovky povinný zabezpečiť prečisťovanie? V minulosti sa čistenie odpadu v bytovkách vykonávalo pravidelne a hradilo sa z fondu opráv. Aké povinnosti má správca podľa legislatívy v súčasnosti? Za všetky odpovede vopred ďakujem.

V akej minulosti žiješ? Z FO sa hradí len čistenie spoločných kanalizačných rozvodov.
verkaz
27.09.11,08:20
Najlepšie urobíš, keď si zavoláš vodára, ktorý ti povie o akú závadu ide. Či je Tvoja záležitosť alebo spoločná stúpačka. Potom je riešenie také, ako je uvádzané v predchádzajúcich príspevkoch.
Halli
27.09.11,08:21
Najlepšie urobíš, keď si zavoláš vodára, ktorý ti povie o akú závadu ide. Či je Tvoja záležitosť alebo spoločná stúpačka. Potom je riešenie také, ako je uvádzané v predchádzajúcich príspevkoch.

Alebo sa stačí opýtať susedov pod sebou, či im odteká :) Ja teda svoj odtok pravidelne prečisťujem a nikdy som problém nemala...ale bola som v byte, kde mali poprerábané jadro , pomenené rozvody ako som písala v predošlom príspevku a keď som videla tých tenkých húserov namiesto sifónov, tak som len oči prevrátila...všetko im to tieklo a vo vani sa im vracala voda...a potom telefonáty...pomôžte nám p. xxxx:) čo teraz? Nuž komu niet rady , tomu niet ani pomoci...Hlavne že ušetrili na vodároch a materiále :)
Halli
27.09.11,13:13