tengi
26.09.11,21:53
Dobrý deň,

mám projekt, ktorý by som rád niekomu odpredal, ale musí mať entuziazmus pre nápad. Jedná sa o projekt www.reklamanablockoch.sk (http://www.reklamanablockoch.sk), ktorý tu úspešne funguje už 2 roky. Ročný obrat projektu je 100 000€ s 8-10 hypermarketmi Tesco.

Tento rok sme rozbehli ostatné mestá a firma má 6 zamestnancov. Taktiež som zohnal lacnejšieho dodávateľa, čím môže ísť cena za službu o 50% nižšie alebo zisk vyššie.

Dôvodom predaja je, že som dostal ponuku, ktorá sa neodmieta.

Otázky:
1, kde a komu ponúknuť?
2, akú ma projekt minimálnu hodnotu ?

ĎAKUJEM ZA VÁŠ ČAS.
best regards Jozef
Dantess
26.09.11,20:27
Väčšinou sa cena určuje 2x ročný zisk, ale ja osobne by som svoj biznis za toľko nepredal.
tengi
27.09.11,06:40
Ak by ponukajuci ponukol iba rocny odstup asi by som siel do toho :(
- su nejake stranky alebo su firmy na to urcene, ktore vedia sprostredkovat predaj - kupu projektu?
martin33AA
27.09.11,15:12
cena projektu sa ráta aj podľa toho koľko si dal na realizáciu najmä. ak vieš zistiť zisk ten je aj zo zamestnancami takže ak ich máš 6*700,- € = 4.200,-€ * 12 = 50.400,- €
lebo u nás nevieš presne určiť "zisk" kvoli roznym odpisom nákladom a pod. Teda realne ak ty si možeš dovoliť platiť 6 ľudí tka by som rozmýšlal o sume 55.000-70.000
uverovyanalytik
28.09.11,09:41
Nestacim sa divit nad vypoctami kolegov v diskusii. Firmy a projekty ocenujem bezne ale taketo sposoby vypoctu som teda nezaznamenal nikde.
Tengi, na tvoju otazku. Ano existuju spolocnosti ktore predavaju ine firmy a projekty. Vsetko zavisi od toho co ocakavas, aky rozsah sluzieb pozadujes a kolko si ochotmy zaplatit.
tengi
28.09.11,13:50
No ocakavam niekoho, kto by odkupil projekt ku ktoremu dostane know - how, ludi, prenajatu kancelariu, klientelu, zmluvu s Tesco.
Moja predstava je aj tak okolo 20 000€ +(nesplatene pohladavky). Tolko stoji franciza tohto projektu s tym, ze tento uz ma rozbehnuty cely system a lepsieho dodavatela ako je to francize.

Ocakavana navratnost je za 2 mesiace. Ak bude investor sikovnejsi ako ja, tak aj skor.

Ak by mal naozaj niekto vazny zaujem, rad sa porozpravam. Pod uvedenu cenu sa mi to uz neoplati predat. To by som radsej zacucil svoju manzelku na materskej dovolenke :)

www.reklamanablockoch.sk
Dantess
28.09.11,14:06
hmmm tak to si musel dostať dobrú ponuku :D Ale som rád, že Ti to vyšlo, pamätám sa ako si tu o tom písal a potom neskor o tom kolegovi, čo drogoval... takže super :-)
tengi
28.09.11,15:11
Na tak to si mi moc nepomohol Dantess s dôverihodnoťou :)
Ja som tiež rád, že tebe sa darí, tiež si to nemal ružové.
bromid
28.09.11,15:18
kolko je cca hodnota nesplatenych pohladavok?
tengi
29.09.11,16:16
Prave som vystavil 7 faktur vo vyke 800€ + mesacne zavezky klienta su 1300€
S kupujucim by som dohodol, ci to chce s firmou alebo to chce na novu.
V druhom pripade by sme riesili len spominanu cenu.
bromid
30.09.11,13:26
a preco sa vlastne nechce chytit, resp. pokracovat v tom niekto z firmy? ja by som mal viacej otazok k tomu, tak popripade sa mozme dohodnut cez mail, a neskorsie aj osobne, ako takto tu je to viacej z dlhavejsie :)
Specimen24
30.09.11,14:56
Veľmi ma zaujal tento projekt, chcel by som sa spýtať, čo musí človek vedieť resp. či sa vyžaduje nejaké špecifickejšie vzdelanie? Bolo by to totiž prvý raz, čo by som niečo robil v reklame - základy marketingu samozrejme mám. Chcel by som tiež vedieť, koľko času približne takáto firma "zhltne" študujem právo, tak či by sa to dalo teoreticky popritom stíhať?

Čo sa týka mojich skúseností, mám rozbehnutý e-shop a v súčasnosti rozbiehame jeden elektronický systém pre reštaurácie.
tengi
30.09.11,17:08
V prvom rade ďakujem za príspevky.

Začnem s prvou otázkou "prečo nechce niekto so spolupracovníkov v tomto projekte pokračovať" - nikto z nich nemá finančný kapitál na odkup ptojektu. Druhá strana mince je, že podnikateľ musí spĺňať isté atribúty, k tomu sa ešte dostanem v druhej otázke.

"Koľko času to zaberie?" Ja som investoval do tohto projektu približne hodinu až dve denne.

Mimochodom celé know-how, mám vypracované (predajný rozhovor po telefóne, predajný rozhovor na mieste, grafika, zmluvy s klientmi, spolupracovnikmi, manual s dodavatelmi,...).

Človek musí hlavne byť ztotožnený s projektom a mať entuziazmus. A vymýšlať nové veci, napríklad práve sme robili SMS súťaž pre TESCO a je slušne zisková (je reklamovaná na druhej strane pokladničného bloku). Klienti sa ozývajú prostredníctvom www stránky www.reklamanablockoch.sk, ale nie je to vela klientov (1-2 za mesiac). Mimochodom web je ku projektu.

K tým reštauráciam viem pridať vypracovaný projekt ako môžete ponúkať pokladničné kotúčiky za lepšie ceny a s možnosťou potlače.

Ak máte naozaj záujem, tak prosím zavolajte mi a môžme sa stretnúť v kancelárii alebo na káve.
tengi
28.11.11,22:54
zľava 30% na reklamné plachty www.reklamne-plachty.sk
tengi
05.01.12,10:10
Odpredám projekt reklama na bločkoch v Tesco pre celé Slovensko.
Súčasťou je zmluva s Tesco, dodávateľ a firma..
Obrat za posledných 6 mesiacov bol 60 000€
Projekt funguje a stále beží, len ja už projekt neviem riadiť, tak úspešne ako by som chcel. Podarilo sa mi rozbehnúť 4x Bratislavu, Nitru, Trnavu, Žilinu, BB, Senec a Pezinok. Nezváladam to sám a rezignoval som. Neviem nájsť spôsob ako by sa dal tento proejt urobiť tak, aby som mal málo práce.

Zároveň získate projekt, kde môžete ponúkať do firiem potlačené pokladničné kotúčiky, pretože mám ceny lepšie až o 100% ako ostatní!

Projekt je vhodný iba pre niekoho, kto sa v branži marketingu pohybuje! Vie sa predať a úspešne hľadať klientov a mať spolupracovníkov.

Ďalšie informácie k dopytu:
(množstvo, termín, orien. cena, atď.)
- minimálna cena 14 000€
- Prosím kontaktujte ma len, keď máte záujem a finančné prostriedky, pretože už som odmietol vážneho záujemcu z dôvodu výhodnej ponuky a potom pán nedostal úver.
- Nejedná sa o žiadne klamstvo, mám veľké projekty ako školu angličtiny alebo tlačiareň reklamných plachiet. Tento projekt je len nad moje sily a čas.
day
05.01.12,10:27
tengi co citam, tak Tvoj biznis vyzaduje 1-2 hod denne, to nie je vela, zober v uvahu, ze Ti to zaraba super, podla prispevkov,
ja by som nic nepredaval
kopretinka
05.01.12,10:38
"Obrat za posledných 6 mesiacov bol 60 000€"

:confused:žiadne reklamy na bločkoch z tesca som nevidela
misomiso
05.01.12,10:42
No ak je to takto rozbehnute, tak ja by som to nepredal ani za 100.

Jedna zasadna otazka: Ratal si s tym, ze jedneho dna rano o 09:12 pride z Tesca e-mail, ze odstupuju od spoluprace, nakolko si vedia predat reklamu na blockoch aj sami? Toto mas ako osetrene?
Dantess
05.01.12,11:00
A čo tak si na to najať manažéra/zamestnanca s platom dajme tomu 1000eur mesačne, nech je motivovaný. Alebo nech je platený tak koľko spraví obrat mesačne. Alebo to by si už nebol ziskový s projektom ?
burqo
02.02.12,10:07
Dobrý deň,
Vaša ponuka ma zaujala pokial je ešte aktuálna.Mal by som záujem do niečoho investovať.

Za skorú odpoveď ďakujem.
lukasburianek@gmail.com
Rudolf Kubík
29.02.12,06:08
Ono keď sa napíše 60-tisíc za pol roka, znie to krásne. Všetci píšete, že je to super rozbehnuté, ale podľa mňa obrat 10 tisíc mesačne pri 6-tich zamestnancoch nie je bohviečo a myslím si, že to celé funguje s odretými ušami.

Ešte sa chcem vyjadriť k vzorcom určenia ceny firmy. Totiž žiadny taký vzorec neexistuje, vždy je to o do hode, písať že počíta sa to tak a tak je nezmysel, počíta sa to tak ako sa ľudia dohodnú. Napríklad v telekom biznise je zaužívané (ale nie je to pravidlo), že sa predáva podľa vzorca 0,5 alebo 1 ročný príjem zo zákazníka z psokytovania služieb (nie zisk), to by v tvojom prípade nadhodnotilo firmu na cca 120 tisíc eur.

Inak musím sa priznať, že ma to celé zaujalo, ale bola tu správne položená otázka od kopretinky, kde sú tie reklamy? Ja som ich na Tesco blokoch nikdy nevidel a to nie je veľmi dobrá reklama pre teba.