janullikLE
27.09.11,00:42
dalej sa chcem informovat,
mame podpisanu hromadnu zodpovednost, viem ze podla zakona je to tak ze ked niekto ukonci pracovny pomer mala by sa nasledne robit inventura, ja som chcela inventuru robit,, no mala som ju odmietnutu, kedze mam vypoved k 30.9 chcem zamestnavatela pisomne poziadat o potvrdenie ze po 30.9 sa moje meno a pripadne nahrady skody v inventure ktora bude po tomto datume vykonavat, nebude uvedene teda nebudem v nej zapojena. teda je na to nejaky zakon alebo ako mu to mam pisomne sformulovat na podpis? ma niekto nejaky navrh? dakujem
avalik
27.09.11,00:24
ZP § 184

(1) Inventarizácia sa musí vykonať pri uzatvorení dohody o hmotnej zodpovednosti, pri jej zániku, pri preradení zamestnanca na inú prácu alebo na iné pracovisko, pri jeho preložení a pri skončení pracovného pomeru.

(2) Na pracoviskách, kde pracujú zamestnanci so spoločnou hmotnou zodpovednosťou, musí sa inventarizácia vykonať pri uzatvorení dohôd o hmotnej zodpovednosti so všetkými spoločne zodpovednými zamestnancami

a) pri skončení všetkých týchto dohôd,
b) pri preradení na inú prácu alebo preložení všetkých spoločne zodpovedných zamestnancov,
c) pri zmene vo funkcii vedúceho alebo jeho zástupcu,
d) na žiadosť ktoréhokoľvek zo spoločne zodpovedných zamestnancov pri zmene v ich kolektíve,
e) pri odstúpení niektorého z nich od dohody o hmotnej zodpovednosti.

(3) Ak zamestnanec so spoločnou hmotnou zodpovednosťou, ktorého pracovný pomer sa skončil alebo ktorý bol preradený na inú prácu alebo iné pracovisko, alebo bol preložený, zároveň nepožiada o vykonanie inventarizácie, zodpovedá za prípadný schodok zistený najbližšou inventarizáciou na jeho predchádzajúcom pracovisku.

(4) Ak zamestnanec, ktorý sa zaraďuje na pracovisko, kde pracujú zamestnanci so spoločnou hmotnou zodpovednosťou, zároveň nepožiada o vykonanie inventarizácie, zodpovedá, ak od dohody o hmotnej zodpovednosti neodstúpil, za prípadný schodok zistený najbližšou inventarizáciou.
janullikLE
27.09.11,07:55
dakujem za radu, teda mam poziadat o zrusenie spolocnej hmotnej zodpovednosti k 30.9? tada potom sa ma uz nasledna inventura tykat nebude?
avalik
27.09.11,09:08
dakujem za radu, teda mam poziadat o zrusenie spolocnej hmotnej zodpovednosti k 30.9? tada potom sa ma uz nasledna inventura tykat nebude?

ano, ziadost napis 2x - 1 vytlacok si daj podpisat prevzatie a dobre si ho odloz :)
janullikLE
27.09.11,09:13
dakujem pekne ;)