Jana G.
20.01.06,12:45
Aký doklad mi má zamestnanec doniesť, keď chce odpočitateľnú položku na manželku, ktorá bola nezamestnaná a pracovala len 3 mesiace v roku, aby mal nárok na túto čiastku? Samozrejme mi musí priniesť nejaký doklad, aby som vedela, či náhodou neprekročila limit.
Ešte jedna otázka, čo mi má priniesť, ak si chce uplatniť odpočet aj na starobné sporenie. Ďakujem.
Tweety
20.01.06,11:49
Aký doklad mi má zamestnanec doniesť, keď chce odpočitateľnú položku na manželku, ktorá bola nezamestnaná a pracovala len 3 mesiace v roku, aby mal nárok na túto čiastku? Samozrejme mi musí priniesť nejaký doklad, aby som vedela, či náhodou neprekročila limit.
Ešte jedna otázka, čo mi má priniesť, ak si chce uplatniť odpočet aj na starobné sporenie. Ďakujem.
Potvrdenie o príjme.Do príjmu na odpočet sa zaratáva aj podpora. Na starobné je potrebný tiež doklad o zaplatení a splnení nároku na odpočet( 10rokov trvania, a 55.rokov dožitia).:eek:
Potvrdenie o príjme nepotrebuje priložiť, ten uvedie v odd. 2 v žiadosti o vykonanie RZD. :cool:;)
ZuzanaP
20.01.06,12:01
Do príjmu manželky sa zarátava aj opatrovateľské na postihnutú dospelú dcéru?
matafe
20.01.06,12:03
Aký doklad mi má zamestnanec doniesť, keď chce odpočitateľnú položku na manželku, ktorá bola nezamestnaná a pracovala len 3 mesiace v roku, aby mal nárok na túto čiastku? Samozrejme mi musí priniesť nejaký doklad, aby som vedela, či náhodou neprekročila limit.
Ešte jedna otázka, čo mi má priniesť, ak si chce uplatniť odpočet aj na starobné sporenie. Ďakujem.


Podľa §37 ods. 1a sa na uplatnenie nezdaniteľnej čiastky na manželku predkladá iba doklad o oprávnenosti nároku na túto nezd. čiastku - sobášný list a vyhlásenie zamestananca o výške vlastného príjmu manželky. Čiže zamestnanec zodpovedá za to, aku sumu uvedie v žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania.
matafe
20.01.06,12:10
Do príjmu manželky sa zarátava aj opatrovateľské na postihnutú dospelú dcéru?

Príspevok za opatrovanie je priznávaný podľa zákona 195/1998. V zákone nie je napísane, že ide o štátnu sociálnu dávku, takže tento príspevok sa počíta do vlastného príjmu manželky.

Problematika vlastného príjmu manželky už bola rozoberaná
http://www.porada.sk/showpost.php?p=165447&postcount=14
ajobs
20.01.06,13:59
Príspevok za opatrovanie je priznávaný podľa zákona 195/1998. V zákone nie je napísane, že ide o štátnu sociálnu dávku, takže tento príspevok sa počíta do vlastného príjmu manželky.

Problematika vlastného príjmu manželky už bola rozoberaná
http://www.porada.sk/showpost.php?p=165447&postcount=14

Áno, počíta sa do vlastného príjmu manželky.:rolleyes:
Tintina
21.01.06,18:43
Podľa §37 ods. 1a sa na uplatnenie nezdaniteľnej čiastky na manželku predkladá iba doklad o oprávnenosti nároku na túto nezd. čiastku - sobášný list a vyhlásenie zamestananca o výške vlastného príjmu manželky. Čiže zamestnanec zodpovedá za to, aku sumu uvedie v žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania.

No neviem, či to stačí, ja som sa dozvedela, že mi zamestnanec musí doniesť nielen doklad o zdaniteľnom príjme manželky, ale dokonca aj sumu vyplatených náhrad počas PN (prvých 10 dní platených zamestnávateľom). Je to pravda?
Zita4
21.01.06,18:56
No neviem, či to stačí, ja som sa dozvedela, že mi zamestnanec musí doniesť nielen doklad o zdaniteľnom príjme manželky, ale dokonca aj sumu vyplatených náhrad počas PN (prvých 10 dní platených zamestnávateľom). Je to pravda? On si to má zarátať do príjmu manželky a zapísať do žiadosti. (Aj príjmy počas DPN - náhradu príjmu aj nemocenské a materské, podporu v nezamestnanosti....) Prikladať doklad nemusí. Zodpovedá si za to sám.
liba2
21.01.06,20:03
On si to má zarátať do príjmu manželky a zapísať do žiadosti. (Aj príjmy počas DPN - náhradu príjmu aj nemocenské a materské, podporu v nezamestnanosti....) Prikladať doklad nemusí. Zodpovedá si za to sám.Áno, prikladať doklad nemusí. Treba mu však pripomenúť, že doklady, ktoré preukazujú výšku týchto príjmov, si má starostlivo odložiť pre prípad kedy by ich musel pri nejakej kontrole predložiť.
kvety
06.02.06,07:10
Ak si manžel uplatňuje odpočítateľnú položku na manželku, môže si uplatniť
aj zaplatené životné poistenie / potvrdenie z poisťovne je vystavené na meno manželky / ?
Barbara
06.02.06,07:25
Ak si manžel uplatňuje odpočítateľnú položku na manželku, môže si uplatniť
aj zaplatené životné poistenie / potvrdenie z poisťovne je vystavené na meno manželky / ?


Doporučujem Ti prečítať si príspevky od CHOBOTA, na túto tému. ;)
ajobs
06.02.06,07:46
Ak si manžel uplatňuje odpočítateľnú položku na manželku, môže si uplatniť
aj zaplatené životné poistenie / potvrdenie z poisťovne je vystavené na meno manželky / ?

To sú 2 veci:

1. odpočítateľnú položku na manželku - áno, ak je jej príjem za rok nižší ako 87.936 Sk (počíta sa do toho aj materské, nemocenské, dávky v nezamestnanosti, nepočíta sa napr. rodičovský príspevok), potom je to rozdiel tejto čiastky a príjmu manželky,
2. životné poistenie manželky - nie.
M0NIKA
13.02.06,10:23
Podľa §37 ods. 1a sa na uplatnenie nezdaniteľnej čiastky na manželku predkladá iba doklad o oprávnenosti nároku na túto nezd. čiastku - sobášný list a vyhlásenie zamestananca o výške vlastného príjmu manželky. Čiže zamestnanec zodpovedá za to, aku sumu uvedie v žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania.
Prosím, vyhlásenie zamestnanca má nejakú predpísanú formu, resp. tlačivo, alebo stačí napísať iba niečo v tom zmysle, že manželka bola nezamestnaná a bez príjmu?
Vopred ďakujem.
Zita4
13.02.06,10:27
Prosím, vyhlásenie zamestnanca má nejakú predpísanú formu, resp. tlačivo, alebo stačí napísať iba niečo v tom zmysle, že manželka bola nezamestnaná a bez príjmu?
Vopred ďakujem.
Uvedie sa to na žiadosti o ročné zúčtovanie dane. Tlačivo prikladám.
Denisa
13.02.06,14:48
Ak je manželka SZČO a mala príjmy 20000,- a výdaje 30000. Čiže je 10000 v strate. KOľko si môže odpočítať na ňu manžel?
M0NIKA
13.02.06,15:36
Uvedie sa to na žiadosti o ročné zúčtovanie dane. Tlačivo prikladám.
Veľmi pekne ďakujem, Zita4, ale ešte mám jeden dotaz: toto platí aj vtedy, keď manžel je SZČO? Potom toto tlačivo prikladám k DP?
Denisa
13.02.06,16:51
Ak je manželka SZČO a mala príjmy 20000,- a výdaje 30000. Čiže je 10000 v strate. KOľko si môže odpočítať na ňu manžel?

Nevie mi nikto poradiľ? Bude ro celá suma 87936 alebo o 20000 menej?
Zita4
13.02.06,16:56
Veľmi pekne ďakujem, Zita4, ale ešte mám jeden dotaz: toto platí aj vtedy, keď manžel je SZČO? Potom toto tlačivo prikladám k DP?
Toto je žiadosť o ročné zúčtovanie dane, takže pri daňovom priznaní sa nemôže použiť. V daňovom priznaní započítaš odpočítateľnú položku na manželku vo výške, aká prináleží. Doklady o jej príjme si starostlivo uložíš doma.;)
Katija
13.02.06,17:31
Ak je manželka SZČO a mala príjmy 20000,- a výdaje 30000. Čiže je 10000 v strate. KOľko si môže odpočítať na ňu manžel?

Nevie mi nikto poradiľ? Bude ro celá suma 87936 alebo o 20000 menej?Ak mala manželka vlastné príjmy za rok 2005 vo výške 20000,-, tak si manžel na ňu môže uplatniť 87936,- - 20000,-Sk = 67936,- Sk. To že manželka je v strate sa na tento účel nezohľadňuje. Katija:):cool:
M0NIKA
13.02.06,20:01
Toto je žiadosť o ročné zúčtovanie dane, takže pri daňovom priznaní sa nemôže použiť. V daňovom priznaní započítaš odpočítateľnú položku na manželku vo výške, aká prináleží. Doklady o jej príjme si starostlivo uložíš doma.;)
A keď nemala ani korunu príjmu a teda nemám žiadny doklad?
Čo potom od nej potrebujem?
ajobs
14.02.06,13:59
A keď nemala ani korunu príjmu a teda nemám žiadny doklad?
Čo potom od nej potrebujem?

Keď nemá žiadny príjem - a teda nemá ani žiadny doklad, nemôžeš zákonite od nej ani nič vyžadovať.:eek: ;)
Zita4
14.02.06,17:38
A keď nemala ani korunu príjmu a teda nemám žiadny doklad?
Čo potom od nej potrebujem?
Keď nemala žiadny príjem, uplatníš si celú odpočítateľnú položku na manželku: 87936 Sk za rok 2005. ;) Netreba doklady.
bredikova
14.02.06,17:41
Pozri te si http://www.porada.sk/showthread.php?p=183834#post183834
Je to tam presne rozpísané.
Monča
14.02.06,17:42
Manželka nášho zamestnanca doniesla potvrdenie z ÚPSVaR, že je v evidencii uchádzačov a zo sociálnej poisťovne, že dávku v nazamestnanosti v roku 2005 nepoberala. Ináč, minulého roku si dával priznanie sám, pripojil aj čestné vyhlásenie manželky, že nemala žiadny príjem + dal kópiu sobášneho listu, pre ktorý ho na DÚ vysmiali, či sa len teraz brali, prečo to prikladá.
M0NIKA
14.02.06,19:21
Keď nemala žiadny príjem, uplatníš si celú odpočítateľnú položku na manželku: 87936 Sk za rok 2005. ;) Netreba doklady.
Ešte raz vďaka. Nebola som si istá, či nebude k DP prikladať kópiu sobášneho listu, príp. nejaké čestné prehlásenie o tom, že nič nezarobila...
elaurbanova
15.02.06,05:23
Dobry den, chcem sa spytat ci sa odpocitatelna polozka na manzela znizuje o sumu vyplatenu Socialnou poistovnou z Garancneho fondu z dovodu zaniku spolocnosti. Dakujem
matafe
15.02.06,06:36
Dobry den, chcem sa spytat ci sa odpocitatelna polozka na manzela znizuje o sumu vyplatenu Socialnou poistovnou z Garancneho fondu z dovodu zaniku spolocnosti. Dakujem

Táto dávka je vyplácaná z garančného fondu SP, t.j. nie je štátnou sociálnou dávkou, čiže sa započítava do vlastného príjmu manžela.
O túto vyplatenú sumu sa zníži nezdaniteľná čiastka na manžela.
judy
15.02.06,06:50
Ja mam taku otazku, danovnik - mal prijem zo zavislej cinnosti, a v tom istom roku bol poberatelom davky v nezamestnanosti a za to obdobie si sam platil do soc. poistovne dochodkove poistenie. ma narok na nezdanitelnu sumu v celej vyske alebo len rozdiel medzi nezdanitelnou sumou na danovnika - vyplatena davka v nezamestnanosti?/87 936 - 51 000/ ?
moze si odpocitat na zaklade potvrdenia zaplatene dobrovolne poistne na dochodkove poistenie ??
dakujem
Zita4
15.02.06,07:06
Ja mam taku otazku, danovnik - mal prijem zo zavislej cinnosti, a v tom istom roku bol poberatelom davky v nezamestnanosti a za to obdobie si sam platil do soc. poistovne dochodkove poistenie. ma narok na nezdanitelnu sumu v celej vyske alebo len rozdiel medzi nezdanitelnou sumou na danovnika - vyplatena davka v nezamestnanosti?/87 936 - 51 000/ ?
moze si odpocitat na zaklade potvrdenia zaplatene dobrovolne poistne na dochodkove poistenie ??
dakujem
Nezdaniteľná suma na daňovníka sa počíta vždy celá. Odrátava sa od nej len starobný alebo výsluhový dôchodok. Nikdy nie podpora v nezamestnanosti. Dobrovoľné poistné si môže uplatniť tiež.
Barbara
15.02.06,07:06
Áno, počíta sa do vlastného príjmu manželky.:rolleyes:


opatrovateľský príspevok nerovná sa zaopatrovací príspevok???????????
lebo zaopatrovací príspevok je sociálna dávka.
opatrovateľský príspevok nie je???????
no fajn, keď opatrovateľský príspevok nie je soc. dávka, tak minule som tu niekomu dala zlú odpoveď .
SORRY!!!!!
:rolleyes: :mee:
Denda
15.02.06,07:08
Ja mam taku otazku, danovnik - mal prijem zo zavislej cinnosti, a v tom istom roku bol poberatelom davky v nezamestnanosti a za to obdobie si sam platil do soc. poistovne dochodkove poistenie. ma narok na nezdanitelnu sumu v celej vyske alebo len rozdiel medzi nezdanitelnou sumou na danovnika - vyplatena davka v nezamestnanosti?/87 936 - 51 000/ ?
moze si odpocitat na zaklade potvrdenia zaplatene dobrovolne poistne na dochodkove poistenie ??
dakujem
Ak mal daňovník príjmy zo závislej činnosti vyššie ako 43968,- Sk musí podať daňové priznanie alebo požiadal o ročné zúčtovanie dane.
Má nárok na celú odpočítateľnú položku 87936,- Sk. Do jeho príjmu sa nezapočítava podpora v nezamestnanosti. Táto dávka by sa započítala len v prípade, keby si ho uplatňovala manželka ako odpočítateľnú položku.
Na základe potvrdenia si môže odpočítať aj dobrovolne platené dôchodkové poistenie.
matafe
15.02.06,07:34
opatrovateľský príspevok nerovná sa zaopatrovací príspevok???????????
lebo zaopatrovací príspevok je sociálna dávka.
opatrovateľský príspevok nie je???????


Skús pozrieť tento príspevok, tam je vysvetlený rozdiel medzi týmito dávkami.
http://www.porada.sk/showpost.php?p=179599&postcount=6
Barbara
15.02.06,07:40
Skús pozrieť tento príspevok, tam je vysvetlený rozdiel medzi týmito dávkami.
http://www.porada.sk/showpost.php?p=179599&postcount=6


Ďakujem Ti, už mi je to jasné! mala som takého tušáka, že to bude asi tak nejak
:o
Barbara
15.02.06,07:49
Skús pozrieť tento príspevok, tam je vysvetlený rozdiel medzi týmito dávkami.
http://www.porada.sk/showpost.php?p=179599&postcount=6



už asi mi trošku haraší. píšem tu, že sa nevyznám - opatrovateľský a zaopatrovací.


a teraz som zistila, že som predsi dala dobrú odpoveď na 1 príspevok zo dňa 6.2.2006- nadpis - "opatrovateľský príspevok"
bohužiaľ pricapiť to sem neviem, ešte stále som sa to nenaučila:mee: :mee:
skúšam, skúšam , ale mi to nejde
asi potrebujem si trošku vypnúť. lebo stále visím len tutok v témach, čítam a čítam.................a potom mám v tom galamatiáš. ešte aj to si priznám,ako chybu-- čo som napísala správne.:D :D :mee:
domacnost
03.03.06,16:22
Ahojte, chcela by som sa vás opýtať na môj prvý výpočet ohľadom nezdanit.čiastky na manželku. Rada by som si u vás uistila, že to mám v poriadku.

Manželka sZČO mala v r.2005 vyplatené materské a opatrovat.príspevok na otca, ktorý jej bol priznaný .

príspevok na opatrovanie :
od 1.1.05-30.6.05 v sume 4 671,00
od 1.7.05-31.8.05 v sume 4 851,00
od 1.9.05-31.12.05 v sume 4 374,00
-----------------------------------
sumár: 55 224,00

materská od 31.8.05-31.12.05 v sume 4 230,00
---------------------------------------------
sumár : 16 920,00

55 224 + 16920 ,00 = 72 144,00

rozdiel 87 936 - 72 144 = 15 792 / 12 = 1 316,00 na 1 mesiac. Oženil sa v 4/06 , (12-4)= 8 mesiacov splňa na uplat.nezdanit.čiastky 8 x 1316 = 10 528,00.

Moja otázka znie uplatní si manžel na manželku len čiastku 10 528,00? A ešte jedna otázka, príjmy z mater.z príspevku za opatrovanie sa v r.2005 berú skutočne vyplatené alebo priznané? Treba potvrdenia z príjmov priložiť k daňovému priznaniu? Daňový bonus si uplatní po splnených podmienkach pri narodení dieťaťa 15.8.2005 za celý august? alebo len alikvotne na dni? Aka bude vypočítaná výška daň.bonusu od narodenia?
Zita4
03.03.06,16:27
Moja otázka znie uplatní si manžel na manželku len čiastku 10 528,00? A ešte jedna otázka, príjmy z mater.z príspevku za opatrovanie sa v r.2005 berú skutočne vyplatené alebo priznané? Treba potvrdenia z príjmov priložiť k daňovému priznaniu? Daňový bonus si uplatní po splnených podmienkach pri narodení dieťaťa 15.8.2005 za celý august? alebo len alikvotne na dni? Aka bude vypočítaná výška daň.bonusu od narodenia? Uplatní si len čiastku 10528,--. Správny výpočet :).
Berú sa len skutočne vyplatené príjmy.
Potvrdenia netreba prikladať k daň. priznaniu.
Daňový bonus patrí už za celý august 2005.
Za rok 2005 je to spolu 2200 Sk (august 400,-- a september až december 2005 po 450,-- Sk).
domacnost
03.03.06,16:37
Uplatní si len čiastku 10528,--. Správny výpočet :).
Berú sa len skutočne vyplatené príjmy.
Potvrdenia netreba prikladať k daň. priznaniu.
Daňový bonus patrí už za celý august 2005.
Za rok 2005 je to spolu 2200 Sk (august 400,-- a september až december 2005 po 450,-- Sk).

Zitka 4 ďakujem, no a ešte sa spýtam, manželka SZČO si poriadne nepamatá koľko v skutočnosti jej bolo vyplatené, dá sa ísť na inštitút a pýtať potvrdenie o skutočných vyplatených príjmoch za materské a za príspevok? Pri daňovej kontrole, ako bude postupovať daň.úrad , čím bude treba vydokladovať skutočné príjmy manželky? Netreba k daňovému priznaniu priložiť rodný list dieťaťa?
Zita4
03.03.06,16:41
Zitka 4 ďakujem, no a ešte sa spýtam, manželka SZČO si poriadne nepamatá koľko v skutočnosti jej bolo vyplatené, dá sa ísť na inštitút a pýtať potvrdenie o skutočných vyplatených príjmoch za materské a za príspevok? Pri daňovej kontrole, ako bude postupovať daň.úrad , čím bude treba vydokladovať skutočné príjmy manželky? Netreba k daňovému priznaniu priložiť rodný list dieťaťa? Doklady o príjme si treba doma dobre uschovať pre prípad kontroly. Samozrejme Sociálna poisťovňa na požiadanie vystaví doklad o vyplatených príjmoch. K daň. priznaniu to netreba doložiť, ak si uplatňuje odpočítateľnú položku manžel alebo manželka. Doložiť rodný list dieťaťa je potrebné k uplatneniu daňového bonusu.
domacnost
03.03.06,16:48
Doklady o príjme si treba doma dobre uschovať pre prípad kontroly. Samozrejme Sociálna poisťovňa na požiadanie vystaví doklad o vyplatených príjmoch. K daň. priznaniu to netreba doložiť, ak si uplatňuje odpočítateľnú položku manžel alebo manželka. Doložiť rodný list dieťaťa je potrebné k uplatneniu daňového bonusu.

Ďakujem a oceňujem.
marcelaStanakova
07.03.06,06:08
SZČO sa minulý rok oženil. Manželka je študentka.
Môže si na ňu odpočítať odpočitateľnú položku v DP.
Oženil sa v októbri tak by mal nárok na 3 mesiace?
Barbara
07.03.06,06:17
SZČO sa minulý rok oženil. Manželka je študentka.
Môže si na ňu odpočítať odpočitateľnú položku v DP.
Oženil sa v októbri tak by mal nárok na 3 mesiace?


keď sa oženil v októbri, tak odpočítať si môže len za dva mesiace.
Keby mala nejaký príjem, tak 87936- jej príjem /12*2.
Keď nemala žiadny príjem, tak si môže odpočítať 14656,-:p
marcelaStanakova
07.03.06,06:40
prečo nemôže aj za oktober ?
Jozef Mihál
07.03.06,06:42
Lebo (§ 11 ods.4 zákona 595/2003 o dani z príjmov):

"(4) Daňovník, ktorý si môže uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane podľa odseku 1 písm. b) len jeden alebo niekoľko kalendárnych mesiacov v zdaňovacom období, môže znížiť základ dane len o sumu zodpovedajúcu jednej dvanástine tejto nezdaniteľnej časti základu dane za každý kalendárny mesiac, na ktorého začiatku boli splnené podmienky na uplatnenie tejto nezdaniteľnej časti základu dane alebo ak má manželka (manžel) vlastné príjmy v príslušnom zdaňovacom období, o sumu zodpovedajúcu jednej dvanástine rozdielu vypočítaného podľa odseku 1 písm. b)."

Nebojte sa sama prečítať si zákon.
Tweety
07.03.06,06:45
prečo nemôže aj za oktober ?
Pozri: § 11 DzP
(4) Daňovník, ktorý si môže uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane podľa odseku 1 písm. b) len jeden alebo niekoľko kalendárnych mesiacov v zdaňovacom období, môže znížiť základ dane len o sumu zodpovedajúcu jednej dvanástine tejto nezdaniteľnej časti základu dane za každý kalendárny mesiac, na ktorého začiatku boli splnené podmienky na uplatnenie tejto nezdaniteľnej časti základu dane alebo ak má manželka (manžel) vlastné príjmy v príslušnom zdaňovacom období, o sumu zodpovedajúcu jednej dvanástine rozdielu vypočítaného podľa odseku 1 písm. b).
domacnost
08.03.06,08:19
Doklady o príjme si treba doma dobre uschovať pre prípad kontroly. Samozrejme Sociálna poisťovňa na požiadanie vystaví doklad o vyplatených príjmoch. K daň. priznaniu to netreba doložiť, ak si uplatňuje odpočítateľnú položku manžel alebo manželka. Doložiť rodný list dieťaťa je potrebné k uplatneniu daňového bonusu.

Manželka Szčo si bola pýtať potvrdenie koľko jej v skutočnosti bolo vyplatené a príjem za materskú jej dala potvrdenie, nie ako príjem za materskú ale ako príjem rodinných prídavkoch. Ja tomu nerozumiem, môžeš mi to ty alebo niekto iný vysvetliť? Bude sa teda tento príjem - rodinné prídavky počítať za príjem manželky, aby si SZČO môhol vypočítať odpoč.položku na manželku?
Tweety
08.03.06,08:32
Manželka Szčo si bola pýtať potvrdenie koľko jej v skutočnosti bolo vyplatené a príjem za materskú jej dala potvrdenie, nie ako príjem za materskú ale ako príjem rodinných prídavkoch. Ja tomu nerozumiem, môžeš mi to ty alebo niekto iný vysvetliť? Bude sa teda tento príjem - rodinné prídavky počítať za príjem manželky, aby si SZČO môhol vypočítať odpoč.položku na manželku? Prídavok na dieťa je štátna sociálna dávka a nezaratáva sa do príjmu na uplatnenie OP na manželku.
Príjem za MD je príjem, ktorý zaratávame do celkového príjmu manželky na uplatnenie OP.
domacnost
08.03.06,08:37
Prídavok na dieťa je štátna sociálna dávka a nezaratáva sa do príjmu na uplatnenie OP na manželku.

Vieš mne nejde do hlavy prečo manželka szčo hovorí ,že poberá materskú a v skutočnosti si ide po potvrdenie koľko dostala materskej za r.2005 a oni jej napíšu potvrdenie o vyplatení rodinných prídavkov. Ale prečo rodinný prídavok a nie materská, nie je to pretože ak mala malú materskú jej dali radšej rodinný prídavok? Tomuto ja nerozumiem. Môžeš mi to vysvetliť? ak to nepochopím, tak takéto potvrdenie mám považovať za rodinný prídavok a nie materskú a tento rodin.prídavok teda nemám počítať do jej príjmu?
Tweety
08.03.06,08:39
Vieš mne nejde do hlavy prečo manželka szčo hovorí ,že poberá materskú a v skutočnosti si ide po potvrdenie koľko dostala materskej za r.2005 a oni jej napíšu potvrdenie o vyplatení rodinných prídavkov. Ale prečo rodinný prídavok a nie materská, nie je to pretože ak mala malú materskú jej dali radšej rodinný prídavok? Tomuto ja nerozumiem. Môžeš mi to vysvetliť? ak to nepochopím, tak takéto potvrdenie mám považovať za rodinný prídavok a nie materskú a tento rodin.prídavok teda nemám počítať do jej príjmu? Nemýliš si to s Rodičovským príspevkom?, pretože ten môže dostávať namiesto MD. RP je štátna soc.dávka a nezarátavame ju do príjmu.
domacnost
08.03.06,08:42
Nemýliš si to s Rodičovským príspevkom?, pretože ten môže dostávať namiesto MD. RP je štátna soc.dávka a nezarátavame ju do príjmu.

híííííí máš pravdu ide o rodičov.príspevok, prepáč nie rodinný prídavok.
domacnost
08.03.06,08:43
Nemýliš si to s Rodičovským príspevkom?, pretože ten môže dostávať namiesto MD. RP je štátna soc.dávka a nezarátavame ju do príjmu.

ešte raz pekne ďakujem, udelila by som ti další bod , ale porada mi to nedovolí.:D :)
Tweety
08.03.06,08:48
ešte raz pekne ďakujem, udelila by som ti další bod , ale porada mi to nedovolí.:D :)
Musíš teraz pridať niekomu inému, potom môžeš zase oceniť.:cool: