bupi
27.09.11,08:32
Uz dlhsie rozmyslam nad tym, ci triedenie odpadu na plast, sklo, papier prinasa obci ako takej nejaky financny osoh. Ci obec preda ten triedeny odpad zbernym surovinam, alebo za to, ze ho odovzda im musi platit. Ako to je? Dakujem za objasnenie.
zuhina
27.09.11,16:40
Aj ja by som to rada vedela...a či to nakoniec predsa len nekončí na spoločnej skládke
misoft
27.09.11,18:54
Väčšinou áno :(. A ty plať ako sprostý, trieď (veď je to pre ekológiu), plať (často aj viac, vraj s tým majú vyššie náklady), aby to napokon vysypali všetko na jednu kopu.
BTW: sám som bol svedkom, ako prišli pre kontajnery na triedený odpad papier, zároveň brali plasty - pekne hydraulickou rukou nadvihli, vysypali na korbu plasty, hneď na to papier a boli preč.
Pýtam sa aj ja: má vôbec zmysel triediť, keď vytriedené znova pomiešajú? Asi nie!
lujza.j
27.09.11,18:58
...v SR je bordel ešte aj v smetiach....:(
ACCNT
28.09.11,14:43
nemaju obce nahodou povinnost triedit?

a podla mna aj ked to vysypu dokopy, tak to potom triedia...lebo urcite sa najdu ludia co nahadzu do kontajnera na triedeni odpad kadeco.
misoft
28.09.11,15:34
nemaju obce nahodou povinnost triedit?

a podla mna aj ked to vysypu dokopy, tak to potom triedia...lebo urcite sa najdu ludia co nahadzu do kontajnera na triedeni odpad kadeco.
Mali by triediť. Lenže týmto spôsobom by robili jedno dvakrát. Najskôr nechajú triediť obyvateľov, potom to zmiešajú, aby to vzápätí znova triedili. Takže toto druhé nerobia - dôvod: vozia to predsa na mestské skládky TKO, tam to pekne zahrabú zeminou a basta. (Ušetria bubáčiky)