susana23
27.09.11,09:10
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či je možné vyrábať výrobky podľa motívov v knihe (napr. výroba šperkov, alebo výrobkov z dreva či papiera) a ďalej ich ponúkať za nejakú symbolickú cenu. Nejde o podnikanie, iba o záľubu, ako keď niekto ručne vyrába náušnice a potom ich predáva. Chcela by som vedieť, či môžem podľa knihy, ktorá uvádza postupy k vytvoreniu drobného výrobku, vyrábať tieto produkty aj ja a ďalej ich ponúkať. Ide o výrobky pre deti, ktorých hodnota je síce minimálna, no vedia potešiť. Môže vzniknúť nejaký problém v súvislosti s tým, že tento postup, obrázky, sfarbenie a podobne boli uvedené v knihe, podľa ktorej to robím? ďakujem.
mattto
27.09.11,18:43
môžeš kľudne predávať takéto výrobky, nikto neplatí "vynálezcovi" háčkovania, štrikovania, pekárovi pizze...
susana23
28.09.11,05:41
vďaka za odpoveď. rozdiel je akurát v tom, že kniha neudáva len všeobecný postup. budem konkrétna. ide o výrobky z papiera, rôzne postavičky, a kniha obsahuje presné predlohy, podľa ktorých sa tieto postavičky robia. keďže nakresliť si sama postavičky neviem, použijem presne tie ich, čo môžem zmeniť je akurát farba ich oblečenia. aj tak je to ok? ešte raz vďaka.