Ninna
20.01.06,14:10
Naozaj ste si nikto neuplatnili daň pre skupinu EURO 3.Všetky nové autá musia spĺňať už pri predaji v roku 2005 skupinu EURO3. Tak ako ste postupovali. Nikto nemá usmernenie z DÚ??????Má to niekto zapísané v techničáku???????
rosemary
20.01.06,13:12
Nina, ak vieš viac, tak napíš
Ninna
20.01.06,13:36
Všetky nové autá vyrobené v roku 2005 musia spĺňať EURO 3 už pri predajcovi inak by nemohli byť na predávané. Na DÚ mi povedali že to musí byť uvedené v technickom a predajca tvrdil že tieto údaje sa nezapisujú v technickom. Tak ako mám odôvodniť sadzbu pre EURO 3 ktorá je o cca 1000Sk nižšia v posudzovanej skupine???????????? Nikto nekúpil nové nákladné auto na podnikanie??????????
rosemary
20.01.06,13:51
Ak máš na mysli daň z motorových vozidiel, v nariadení zo samosprávneho kraja som sa nikde nedočítala o menších sadzbách na EURO 3. Môžeš prosím Ťa napísať, kde sa o tomto píše? Asi mi niečo ušlo, auta sme v roku 2005 kupovali a ešte k tomu s EURO 3.
Ninna
20.01.06,14:34
Neviem či sme sa pochopili asi sa vyjadrujem nejasne. Zakúlipi sme nákladné auto a pri daňovom priznaní k dani z motorových vozidiel sme odviedli v skupine od 2-4 ton najvyššiu sadzbu dane /5600 v našom kraji/. A teraz dodatočne zistením od predajcu podávam dodatočné daň priznanie pre skupinu EURO 3 /4500/.Len potrebujem vedieť či to má niekto zapísané v technickom lebo my to nemáme.
Ninna
20.01.06,15:12
A to už ste všetci pracujúci zodpovední doma čičo???Rosemary táák. Neodpovie nik?
liba2
20.01.06,15:52
Neviem či sme sa pochopili asi sa vyjadrujem nejasne. Zakúlipi sme nákladné auto a pri daňovom priznaní k dani z motorových vozidiel sme odviedli v skupine od 2-4 ton najvyššiu sadzbu dane /5600 v našom kraji/. A teraz dodatočne zistením od predajcu podávam dodatočné daň priznanie pre skupinu EURO 3 /4500/.Len potrebujem vedieť či to má niekto zapísané v technickom lebo my to nemáme.Na tvojom mieste požiadala by som predajcu o písomné stanovisko a potom by som to skúsila dať zapísať do TP (ak je nevyhnutné aby to tam bolo uvedené).

Je to príliš špecifická otázka aby ti účtovníčky behom krátkeho času odpovedali :) :) :) .
Ninna
20.01.06,16:13
Len ma natom zaráža že predajca tvrdí jedno a daňováci si melú svoje. Či je niekto písomne oboznámený stanoviskom alebo usmernením z DÚ. Ja len telefonicky z DÚ. A dá sa to vôbec zapísať do technického preukazu?
rosemary
23.01.06,13:04
Ninka, ja som zisťovala u našich dopravákov, údajne k autu, ktoré má EURO 3
dáva výrobca certifikát. To by bol dosť dobrý doklad na uplatnenie zľavy, nie? Ja som bohužiaľ v našom krajskom nariadení / TT / túto možnosť nenašla. Alebo neviem čítať medzi riadkami?
Ninna
23.01.06,13:13
Ani predajca k nášmu automobilu po telefonickom hovore mi nevedel predložiť certifikát. Tvrdil že nové auto musí spĺňať túto kategóriu EURO 3. Tak už som odoslala dodatočné priznanie a v prípade kontroly to budem tvrdiť aj ja. To je ten nesúlad v našom štáte. A potom hold buď múdra a obhajuj sa.