wifon
27.09.11,13:44
Zdravim Vas vsetkych,

V prvom rade sa ospravedlnujem ak je tema zle umiestnena, no nemam najmensie zdanie kde to tu umiestnit :) Tak potom ak tak poprosim admina o presun :)

A teraz k veci: potreboval by som vytvorit strih (oblecenia tak, aby sa dal podla neho usit konkretny odev) podla obrazka/nacrtu s popiskami. Viete niekto poradit nejaky postup? Kde by som to nasiel a tak? Konkretne teda, mam obrazok tricka/mikiny s popiskami a potrebujem podla neho zrobit nejaku modelovu upravu/strih aby krajcirka vedela rozmery atp.


Dakujem krasne vsetkym :)
Chobot
27.09.11,12:17
Zdravim Vas vsetkych,

V prvom rade sa ospravedlnujem ak je tema zle umiestnena, no nemam najmensie zdanie kde to tu umiestnit :) Tak potom ak tak poprosim admina o presun :)

A teraz k veci: potreboval by som vytvorit strih (oblecenia tak, aby sa dal podla neho usit konkretny odev) podla obrazka/nacrtu s popiskami. Viete niekto poradit nejaky postup? Kde by som to nasiel a tak? Konkretne teda, mam obrazok tricka/mikiny s popiskami a potrebujem podla neho zrobit nejaku modelovu upravu/strih aby krajcirka vedela rozmery atp.


Dakujem krasne vsetkym :)

Myslím, že téma je zaradená dobre.

K tomu strihu - z obrázka oblečenia strih len tak ľahko nevytvoríš. Teda ručne by si ešte mohol, ak máš skúsenosť so šitím, ale žiadny soft ti strih neurobí. Treba si kúpiť pár časopisov Burda, kde sú strihy, a ak si v tom trochu zbehlý, vieš si ten strih aj sám upraviť. Ale základ potrebuješ z orginálu. Aj krajčír profesionál šije podľa osvedčených strihov, nevyrába si na každý odev nový, vlastný strih.

Alebo to môžeš skúsiť urobiť formou pokus-omyl (myslím, že aj módni návrhári to tak robia). Vytvoríš nejaký strih, vystrihneš nejakú lacnú látku, zošiješ odev a podľa toho zistíš, kde ešte musíš pridať či ubrať na strihu.
wifon
28.09.11,07:18
Dik za odpoved.

Samozrejme ja nemyslim obrazok akoze fotku niekoho obleceneho :) Normalne mam k dispozicii "technicku dokumentaciu" k jednotlivym modelom. Je to v tvare: skica modelu + popis. A z toho by som potreboval vytvorit strih tak aby krajcirka mohla usit hotovy odev. Cize hovoris, ze stacia zakladne strihy a tie nasledne upravovat podla toho popisu? Matka je krajcirka, no taketo modelove upravy nikdy nerobila tak az viem ako ju naviest :)

Dakujem
viktorviktor
28.09.11,11:51
je to dvojmo , jedno mažem
viktorviktor
28.09.11,11:55
Hľadaj - Konštrukcia strihu- (máš asi Technický nákres), nie je to zložité, keď to vieš. ale aj tak ti to veľmi nepomôže, hľadaj absolventku odevného dizajnu alebo krajčírku čo šije podľa merania, len vedci robia strihy podľa systému pokus omyl. Najlepšie bude ak pôjdeš do salónu, pekne zaplatíš a tam ti nakreslia strih na tvoj odev, podľa teba alebo zadaných rozmerov. Existujú aj programy na strihy, sú drahé, voľný najdeš ešte tak na nohavice určitého štýlu.
Designinka
28.09.11,12:01
odkial si wifon ?Ak vies co chces, nie je problem spravit akykolvek strih. Ak si z vychodu alebo Blavy, mozno pomozem :)
Designinka
28.09.11,12:13
... inak ak mas technicku dokumentaciu nemal by problem zastavit sa v hocakom krajcirstve, vysvetlit co chces, oni by si s uz tym poradili. Je sice pravda ze nie vsetky krajcirky vedia modelovat zakladny strih, no nemyslim si ze by s tym mal byt problem :)