peter0403
27.09.11,16:10
Dobrý deň,,chcem variť obedy pre starých ľudi vo vlastnom dome..je to podomovy predaj?....musi byť medzi predavajúcim a spotrebiteľom nejaka zmluva??...a ešte by som to chcel rozširiť aj pre vodičov kamionov,lebo bývam blizko hranic s možnosťou,že by som jedlo predaval niekde pri hraniciach,alebo na nejakom priestranstve..je toto všetko legalne??...čo na toto všetko potrebujem?...ďakujem za odpoveď!
akina
27.09.11,15:20
Nie je to podomový predaj, je to klasická remeselná živnosť: pohostinská činnosť a výroba hotových jedál, s povinnosťou ohlásenia prevádzky za predchádzajúceho súhlasu RÚVZ / hygieny /.
Mila123
27.09.11,15:53
a podľa zákona o ERP musíš mať registračnú pokladnicu.....i keby si prevádzkoval iba tzv. závodné stravovanie.....
Danielle369
27.09.11,16:16
A tu máš pekne rozpísané, čo bude aj hygiena skúmať, vyžadovať a kontrolovať

http://www.ef.umb.sk/upload/predmet/1447/Hygiena%20potrav%C3%ADn.ppt#454,13,Snímka 13
sroservis
27.09.11,18:32
Ja len doplním, že v prípade, ak starší ľudia budú stravu objednávať dopredu, resp. ak im predáte nejaké vlastné obedné kupóny (stravenky) bolo by vhodné upraviť (stačí jednoducho) nejaké pravidlá pre ich vydávanie a príp. výmenu alebo spätné preplatenie, ak by sa nevyužili.