Gituška
20.01.06,13:45
Keď mi zamestnanec pracuje na DVP môžem mu dať podpísať dohodu o hmotnej zodpovednosti? Niekde som počula, že nie.
Gituška
20.01.06,12:56
poradíte niekto, kto to vie lepšie?
Zita5
20.01.06,13:00
Čo ten zamestnanec robí ?

Na DoVP sa nemôže prevádzať opakujúca sa činnosť . To znamená ak mu dáš natrieť plot , tak nemá zodpovednosť čo podpisovať , ale DoVP môže byť . Ale pokiaľ Ti predáva v obchode , tak tam z DoVP nepochodíš . Mala by byť pracovná zmluva a k tomu hmotná zodpovednosť .
mysimis
20.01.06,13:02
Áno môžeš. Zamestnávali sme pracovníka na DVP a mal podpísanú aj dohodu o hmotnej zodpovednosti. Inšpektorát práce počas svojej kontroly nám prezrel všetky doklady a nemal voči tomu žiadne výhrady.
Gituška
20.01.06,13:03
robí čašníka, ale zatiaľ len na dohodu, od 1.2.2006 bude na HPP. Ale chcem sa zaistiť v prípade, že niečo zmizne. Preto len na DVP, lebo ho chce majiteľ vyskúšať.
ajobs
20.01.06,13:19
robí čašníka, ale zatiaľ len na dohodu, od 1.2.2006 bude na HPP. Ale chcem sa zaistiť v prípade, že niečo zmizne. Preto len na DVP, lebo ho chce majiteľ vyskúšať.

Však existuje inštitút skúšobnej doby, alebo pracovný pomer na dobu určitú, tak prečo DoVP ?:eek: :confused:
Zita5
20.01.06,13:26
robí čašníka, ale zatiaľ len na dohodu, od 1.2.2006 bude na HPP. Ale chcem sa zaistiť v prípade, že niečo zmizne. Preto len na DVP, lebo ho chce majiteľ vyskúšať.

Tu má byť vyhotovená pracovná zmluva .
Gituška
20.01.06,16:05
ale on tam pracuje zatial denne len 4 hodiny, keď majitel tam nie je, aj vtedy je lepsie vyhotoviť pracovnú zmluvu? Jeden mal pracovnú zmluvu a na tretí deň zmizol aj s časťou tržby a policajti nám povedali nakoľko to bolo 1900,-Sk že to nie je trestný čin a preto sa majiteľ už bojí.
Tweety
20.01.06,16:07
ale on tam pracuje zatial denne len 4 hodiny, keď majitel tam nie je, aj vtedy je lepsie vyhotoviť pracovnú zmluvu? Jeden mal pracovnú zmluvu a na tretí deň zmizol aj s časťou tržby a policajti nám povedali nakoľko to bolo 1900,-Sk že to nie je trestný čin a preto sa majiteľ už bojí.
Veď aj na dohodu môže zmiznúť s tržbou. Dohody sa nesmú uzatvárať na opakovanú činnosť. Radím PP na kratší čas.;)
Gituška
20.01.06,16:13
Ok, poradím majiteľovi nech to skúsi tak. Ináč ja mu to radím od začiatku, ale sa vyhýba pracovnej zmluve, no ale zodpovedný je on ja som len účtovníčka. No nie ?
ajobs
22.01.06,20:39
Ok, poradím majiteľovi nech to skúsi tak. Ináč ja mu to radím od začiatku, ale sa vyhýba pracovnej zmluve, no ale zodpovedný je on ja som len účtovníčka. No nie ?

Áno, zodpovedný je on, ale môžeš mu dobre poradiť, a keď mu poradíš dobre, bude si určite ( ak je len trocha rozumný ) tvoje rady ceniť.:) ;)