mann
27.09.11,21:43
Zdravím, chcem si dať urobiť webstránku, žiaľ neviem sa zorientovať koľko dnes takéto služby stoja. Vie mi niekto povedať, aké je cenové rozpätie od - do za vytvorenie štandardnej www stránky. Za všetky odpovede ďakujem.
marjankaj
27.09.11,19:58
Zdravím, chcem si dať urobiť webstránku, žiaľ neviem sa zorientovať koľko dnes takéto služby stoja. Vie mi niekto povedať, aké je cenové rozpätie od - do za vytvorenie štandardnej www stránky. Za všetky odpovede ďakujem.

No toľko peňazí, koľko sú schopné zaplatiť štátne inštitúcie za jednoduchú stránku asi nemáš.:rolleyes::eek::confused:
tictac7
27.09.11,19:59
...."štandardná" webstránka - široký pojem...
zk24
27.09.11,20:00
Je to strasne relativne. Ceny sa pohybuju aj od 200-1000 €. Vsetko zalezi od toho co tam mat budes. Ked si najdes studenta informatiky, tak ti ju vytvori urcite rad aj za stovku...
marjankaj
27.09.11,20:07
No rád by som vedel, koľko zaplatilo daňové riaditeľstvo za takú jednoduchú stránku, ako je vyplnenie daňového priznania pre DPH. Určite to nerobil študent a nie za 1000 €.
BiznisWeb
28.09.11,05:02
Dobry den,
cena za jednoduchu web stranku sa pohybuje od 7,36 € bez DPH/mesiac (texty, obrazky), od 13,78 € bez DPH/mesiac (fotogalerie, kontaktny formular, clanky...) a e-shopy od 21,91 € bez DPH/mesiac.
V pripade dalsich otazok nas nevahajte kontaktovat.
S pozdravom BiznisWeb
danushka
28.09.11,05:11
Syn tento rok zmaturoval a ,,štandardné" stránky robí za 500,-€. Údajne to robí za babku. Za stovku by to určite nerobil. Hovorím o vyrobení stránky, nie o jej údržbe a dopĺňaní údajov.
Ale jedná sa o menej náročné záležitosti.

Ak sa jedná o niečo komplikovanejšie, kde detajly dobrusuje, cena sa šplhá. A zas aby si niekto nemyslel, že stránka sa dá vytvoriť za jednu noc.
Atomer.sk
28.09.11,06:20
Je potrebne vediet co presne od stranky ocakavas, na akych navstevnikov bude zamerana a ake ma mat funkcionality. Samotnemu programovaniu web stranky predchadza analyza poziadaviek, navrh struktury a tvorba webdizajnu. Pokial sa ma pracovat kvalitne, tieto cinnosti sa nespravia cez noc, a preto tu spominane ceny cca 100 Eur su neralne. Samozrejme, student to mozno za tolko spravi, ale tomu bude zodpovedat aj vysledok jeho usilia.

Potom si treba ujastnit, ci chces ist do prenajmoveho riesenia, napriklad Atomer.sk (eshop uz od 3,99 Eur / mesiac), alebo si das spravit web stranku a zaplatis za nu jednorazovo. Obe riesenia maju svoje pre aj proti.
Dantess
28.09.11,06:23
Pre statickú firemnú web stránku je lepšie zaplatiť všetko naraz, ako to prenajímať... Pri e-shopoch by sa dalo polemizovať, ale tu nevidím dôvod, prečo by som to mal prenajímať. Inak ešte nenapísal pán zo shoptetu, to sa tu potom môžme začať hádať, ktorý systém je lepší. jupí :D
kolac
28.09.11,11:04
Ahoj,pridam aj ja svojou troskou reklamy. Vytvaram webstranky od 50e s jednorazovym poplatkom. Ak mas zaujem, kludne ma kontaktuj na vladimir.sycev@gmail.com
sand
28.09.11,16:41
Ahojte,
podobný problém riešim aj ja.
Potrebujem e-shop s tým, že ale viem čo chcem: okrem klasických atribútov
1.aj v AJ - podklady dodám, t.j. registrácia aj zo zahraničia
2. možnosť platiť cez Paypal
3.možnosť posielať novinky
4.odkaz na sociálne siete
5.najviac predávané

E-shop, aspoň zo začiatku si chcem spravovať ja, ale technickú podporu si zabezpečiť neviem.
Moc nechcem platiť mesačne, skôr shop na mieru, zaplatiť a hotovo.Čo myslíte, je to dobré riešenie keď iba začínam?
sand
28.09.11,16:45
Eshop bude zameraný pre zákazníkov z EU + Švajčiarsko,Rusko.
Platba bude iba v EUR.Cieľová skupina zákazníkov mi je jasná a potrebujem aby bola na úrovni, kvalitná, takže žiadny študent.
marjankaj
28.09.11,17:33
A tu je inzercia alebo čo?
adamfabry
30.09.11,14:49
Ahoj,pridam aj ja svojou troskou reklamy. Vytvaram webstranky od 50e s jednorazovym poplatkom. Ak mas zaujem, kludne ma kontaktuj na vladimir.sycev@gmail.com

Mohol by som vidiet tvoje referencie, hodil by si sem prosim nejake stranky, ktore si uz robil? Ta cena je velmi zaujimava :)
msviki
30.09.11,19:40
no, skusme ci sa chyti nejaky talent:

ak chcete vediet preco beriem a prerabam "IT chlapcom uz hotove" web stranky a beriem im robotu tak, ako sa beru decku cukriky,
a preco mi klient za web plati od 1,500€
garantovane prve tri miesta na google. /inak klient neplati vobec nic/
nehovorim ze je to pre kazdeho, ale... povedzme si to uprimne... ako chcete preniknut cez tento "informacny prebytok na internete" ???

ss.
turbojustin
17.10.11,19:12
Ahojte,

Mann - ako uz pislai iny, cena zavisi od toho, co ma na stranke byt, ake ma mat funkcie, ci je to len text a par foto, alebo formulare, alebo databazy. Mozete mi poslat vase poziadavky na signdrake@gmail.com ? Nezavazne mozem urobit ponuku.

Sand - e-shopy robim tiez, aj PayPal modulom, aj vo viacerych jazykoch, aj v menach - opat - cena zalezi od mnozstva udajov a zlozitosti grafiky. Talktiez zabezpecujem aj hosting. Tiez poprosim poslat poziadavky na signdrake@gmail.com. Nezavazne mozem urobit ponuku.
itfresh
06.11.11,20:23
Dobrý deň my Vám vytvoríme jednoduchú web stránku už od 80 € !
viac na www.itfresh.sk (http://www.itfresh.sk)