bupi
27.09.11,23:47
Neviem urcit, aku to zahadnu rastlinu mame. Foto neviem pridat, pretoze kym stihla vykvitnut, nejaky nezelany pomocnik mi ju uplne zrezal, ba az vyrval po koren, asi v domneni, ze je tiez nezelana. Kedze som si ju na vyskumne ucely piplala, teraz mi chyba. Pripada mi to ako policia patra:D.
Ma ruzicu rovnomerene vyrastajuchich sedozelenych zamatovo jemnych ovalnych listov, su velke asi viac ako 15 cm, v strede ruzice vyrasta vysoky stvol a taha sa do vysky az 50 cm, mozno viac, po tejto vyske som rastlinu uz nezhliadla, teda neviem, ci kvitla, ani ako kvitne . Ani neviem, ci som ju vysadila, alebo vyrastla ako burina. Zaciatkom juna este nekvitla, iba pekne zelenala. Ostal po nej iba velmi silny koren, ktory neviem vytiahnut rukou, chce to len vyrylovat asi do poriadnej hlbky.Pomoze mi ju nejaky Sherlock Holmes identifikovat? Dakujem;)
Silvernola
28.09.11,02:50
Bez ďalších údajov je to veľmi ťažko určiť. Skús si vygúgliť divozel, alebo okrasný tabak - ten je jednoročný.
bupi
28.09.11,08:49
Cestne slovo, ze to je divozel, ze ma to skor nenapadlo, ved ten poznam. To bude tym, ze som len obdivovala listy, minuleho roku nezakvitol a tohto roku mi ho niekto skantril. Dufam, ze je viacrocny, dam tam cedulu, ze nedotykat sa. Dikyyyy. Zahada vyriesena.;)
Tak som si nasla, ze je dvojrocna. To uz z nej nic nebude??:mee:
Silvernola
28.09.11,16:35
Pravdepodobne vyženie výmladky a tie budú rastlinu naďalej udržovať pri živote.
Valcake
09.08.12,22:34
Prosím, vie mi niekto povedať čo to je za rastlinu?:confused: Rastie na poli, ale videla som už aj v záhrade..dík
Silvernola
10.08.12,03:52
Prosím, vie mi niekto povedať čo to je za rastlinu?:confused: Rastie na poli, ale videla som už aj v záhrade..dík
ricín obyčajný
http://botanika.wendys.cz/kytky/K495.php
Valcake
10.08.12,09:27
..veľmi pekne ďakujem..