Tanenka
20.01.06,14:13
Dobrý deň. Prosim Vás od 1.2.2006 budem mať živnosť - videopožičovňu. Mala som predstavu čo a ako sa robí v PÚ, nakoľko som robila mzdárku ale JÚ a všekty tie registrácie a nové zákony. Mám v tom strašný chaos. Prosim Vás poraďte mi akú periodiku alebo knihy si mám objednať a tie mi budú na všetko odpovedať. Veľa som tu vyčítala, ale určite potrebujem toho omnoho viac.

Vopred ďakujem
Marianna01
26.01.06,15:50
Skús sa obrátiť na www.ceniga.sk , kde si môžeš objednať postupy účtovania - ale pre PU. Veľa Ti však napovedia aj v JU, hlavne čo je či nie je daňovým nákladom... V najhlbšej podstate v JU a PU ide o to isté, len jednoduchšie resp. zložitejšie. Ďalej mne veľmi pomáha Poradca podnikateľa, Porada a samozrejme nejaký dobrý softvér, ktorý tiež veľa pomôže. ja pracujem na Money S3, som s ním veľmi spokojná, ale tiež poznám MRP ako výborný program - aj keď trochu drahší. Nie je na zahodenie ani Finančný spravodajca. Neviem, v akom rozsahu to chceš - môžeš si objednať aj Zbierku zákonov - ale ako predplatiteľ Poradcu podnikateľa budeš oboznamovaná s aktuálnymi novelami zákonov. A samozrejme by nebolo odveci v nejakom dobrom kníhkupectve kúpiť postupy účtovania v JU. Dakedy boli A4 brožúry.
mariab
31.01.06,18:22
dobrý večer,

v prípade, že ešte je aktuálna táto otázka, tak by som pridala svoju skúsenosť. Ja teraz absolvujem on-line kurz JÚ Verlag, pozostáva z 13 lekcií a myslím, že cenovo prijateľný kurz - 495 Sk, tiež som si u nich objednala on-line časopis Živnostník. Ten si radšej pozrite na ich stránke, či bude splňať Vaše predstavy.
Pekný večer,
Mária
lenkak
31.01.06,18:49
Odporúčam:
Poradca podnikateľa
Ing. Anna Cenigová - Podvojné účtovníctvo podnikateľo
adriana468
05.09.06,11:40
Musí mať živnostník založený účet v banke?
Džanka
05.09.06,11:49
Mne povedali pred časom na DU, že áno.
Podľa mňa by tiež mal mať, ale poznám aj takých, ktorý nemajú.
Janka6685
05.09.06,11:58
Živnostník nemusí mať bankový účet, ak ho nepotrebuje.
deha
12.09.06,09:32
Pečiatka má obsahovať presný meno a názov z živ. listu/ čo je vlastne adresa trv. bydliska, alebo názov a adresa prevádzky, ak ju má.Čo je správne?
Zita5
12.09.06,09:37
Mne povedali pred časom na DU, že áno.
Podľa mňa by tiež mal mať, ale poznám aj takých, ktorý nemajú.


Ja som donedávna mala živnostníka bez zriadeného účtu . Nechcel o tom ani počuť .Stal sa plátcom DPH a na základe DP DPH mu vychádzal sústavne NO........na základe listu z DÚ .......si účet zriadil , nakoľko mu nemali kde zaslať peniaze .
Leila2006
12.09.06,13:39
Konzultovala som temu peciatka s nasim pravnikom a dozvedela som sa, ze pojem peciatka obch.zakonnik ani zivnostensky zakon nepozna. § 3 obch.zakonnika stanovuje vsetkym podnikatelom povinnost uvadzat na dokladoch - nielen zmluvach a fakturach, ale aj listoch a mailoch - obchodne meno, sidlo spolocnosti, ico a oznacenia registra a registroveho cisla.
Johanka
12.09.06,13:45
Pečiatka má obsahovať presný meno a názov z živ. listu/ čo je vlastne adresa trv. bydliska, alebo názov a adresa prevádzky, ak ju má.Čo je správne?
http://www.porada.sk/t20623-peciatka.html?highlight=pe%E8iatka
Adkah
13.09.06,12:26
Ahoj, zacinam uctovat v JU a potrebujem vediet co treba vediet ak pracuje clovek na zivnost v autoskole. Nie je platcom DPH. Co si moze zapocitat do nakladov a co nie. Dakujem za odpovede
Paula
13.09.06,12:30
Ahoj, zacinam uctovat v JU a potrebujem vediet co treba vediet ak pracuje clovek na zivnost v autoskole. Nie je platcom DPH. Co si moze zapocitat do nakladov a co nie. Dakujem za odpovede

Vykonáva svoju činnosť pre majiteľa autoškoly na základe svojho ŽL? Akú má s majiteľom zmluvu?
Adkah
13.09.06,12:47
Viem,ze najskor pracoval na pracovnu zmluvu ako zamestnanec, ale teraz na Zl. Moze mat zmluvu o dielo?
Paula
13.09.06,13:14
Vidím to ako zmluvu o poskytovaní služby (a následnú fakturáciu za službu)....v tej uvedú podrobnosti: koľko a za čo.