JankaV
28.09.11,10:31
Dobrý deň,
som taká prekvapená. Prosím vás, keď je človek zamestnaný len na dohodu o pracovnej činnosti nemá nárok na PN?
A ešte prosím vás, ako je to so zdravotným poistením. Veď ani tam neodvádza, to čo si musí platiť sám 46 eur?
Ďakujem
Ivenka
28.09.11,08:35
Z dohody nárok na dávky nemáš, do ZP si platíš sama 46,06 €
Xanti
28.09.11,08:35
No zdravotné nemá s PN nič spoločné. Ak je dohodár nemocensky poistený v SP tak má nárok na platenú PN v opačnom prípade nie.

Napíš, či si pracovala aj na zmluvu v posledných dvoch rokoch a ak áno tak napíš dátumy.
Mila123
28.09.11,08:36
nie je nemocensky a ani zdravotne či dôchodkovo poistený....
tak nárok na PNS nie je a ZP ak mu z iného titulu nie je platené (študent, dôchodca, MD a pod), tak je samoplátcom, musí si platiť mesačne čiastku 46,06 €
JankaV
28.09.11,10:02
Ďakujem vám za odpovede, ja som našťastie celý život zamestnaná, ale špekulujem priateľovi nad ponukou, ktorú dostal, že len práca na dohodu a nikdy som nad tým nerozmýšľala, preto ma to tak prekvapilo, že kopec ľudí robí na dohodu. Des.

A ešte sa chcem opýtať, či by mohol mať PP napr. na 3 hodiny týždenne. Lebo to je tak, že keď bude treba, tak ho zavolá a môže to byť napr. 3 dni po 10 hodín, alebo jeden deň na 12 hodín.
Ďakujem
Xanti
28.09.11,10:15
Môže mať zmluvu na kratší pracovný úväzok. Teda aj kludne na 10 hodín týždenne.
Mila123
28.09.11,10:16
Ďakujem vám za odpovede, ja som našťastie celý život zamestnaná, ale špekulujem priateľovi nad ponukou, ktorú dostal, že len práca na dohodu a nikdy som nad tým nerozmýšľala, preto ma to tak prekvapilo, že kopec ľudí robí na dohodu. Des.

A ešte sa chcem opýtať, či by mohol mať PP napr. na 3 hodiny týždenne. Lebo to je tak, že keď bude treba, tak ho zavolá a môže to byť napr. 3 dni po 10 hodín, alebo jeden deň na 12 hodín.
Ďakujem
Jasne, môže mať aj skrátený úväzok.....nič mu nebráni...