maja111
28.09.11,11:46
Môže zamestnávateľ zobrať na absolventskú prax niekoho, kto už u neho pracuje na dohodu?
ivako
29.09.11,07:50
mňa by to tiež zaujímalo, ak vie niekto poradiť,ale opačne. Ak niekto vykonáva absolventskú prax, či môže mať u toho kde vykonáva túto prax aj DOVP
Xanti
29.09.11,07:55
Maja,
odpoveď na tvoju otázku je áno.

Ivako,
odpoveď na tvoju otázku je áno.

Minulý rok som sa s tým stretla, mali sme dohodára, vybavil si absolventskú prax a mal aj DoVPČ. Takže denne pracoval na firme 6 hodín ( 4 AP + 2 DoPČ ). Tiež som si to pre istotu overovala pred rokom na UP.
Timka1
29.09.11,07:58
Môže zamestnávateľ zobrať na absolventskú prax niekoho, kto už u neho pracuje na dohodu?

podľa mne poskytnutých informácii z Úradu práce sa absolventská prax a dohoda vylučuje, u nás sa to rieši takto, že v prípade nástupu dotyčného evidovaného na absolventskú prax, ukončuje sa dohoda niekoľko dní predtým
Xanti
29.09.11,08:01
Timka,
to fakt sa asi na každom úrade práce riadia svojimi vlastnými pravidlami.
Schválne som pred rokom telefonovala, lebo schválili mi dohodára na AP od decembra.
Samozrejme od septembra mal DoPČ a príjem 136 eur mesačne. Povedali, že je to v poriadku. Len musí nosiť potvrdenia od nás o výške príjmu na DoPČ. A od januára som mu dávala novú dohodu, ktorú ešte v decembri zaniesol na UP.

Nebol s tým vôbec problém. A to bol dohodár z iného okresu ako sme my.
Timka1
29.09.11,08:08
No, zdá sa, že každý úrad práce má vlastné interné smernice a pravidlá ...... bez komentára

Mám osobnú skúsenosť, kde mi nechceli dohodára schváliť na AP, musela som ukončiť dohodu, pretože sa vraj absolventská prax míňa účinku, nakoľko dohodár už získava prax tým, že pracuje na dohodu, preto nepotrebuje absolventskú prax ......

skôr by som dotyčným poradila, aby sa osobne informovali na úrade práce, pretože ako vidím, iný kraj, iný mrav :D:D:D na Slovensku všetko možné aj nemožnéééé :D:D:D
Xanti
29.09.11,08:10
No tak tak ako píšeš Timka,
tiež som si to overovala radšej aby dohodár nemal problém a nevyradili ho z UP. Ale potvrdili mi to v oboch okresoch. :D
Timka1
29.09.11,08:15
vy máte protekcie v strede Slovenska, ale my na samom kraji východu ništ .... hmmm, ale vážne ..... čo zákon nezakazuje, je dovolené ...... takže podľa mňa tiež by sa to malo dať, lež interné smernice okresných úradov práce nepustia .....
Xanti
29.09.11,08:18
Timka,
ja som dala žiadosť na dvoch ludí na AP, konkretnych. Jeden bol u nás dohodár poznali sme ho, druhý bol nováčik.
Schválili nám jedného, vybrali sme si toho čo sme ho poznali. Fakt UP nič nenamietal, lebo ak by bol problém tak by som mu zrušila dohodu. Problémy sme nechceli.
Timka1
29.09.11,08:20
no vidíš, a mňa dotlačili k zrušeniu dohody :eek: skrátka, kto získava prax prostredníctvom dohody, nemá čo robiť na absolventskej praxi :eek:
Xanti
29.09.11,08:25
Hej,
akurát AP je výhodnejšia pre zamestnávateľa - neplatí za prácu nič. :D
Ked som to nášmu zrachovala tak mu vyšiel čistý mesačný príjem cca 321 eur za 6 hodín denne. Viac ako minimálna mzda xixi. :D
ivako
29.09.11,09:13
Ďakujem za odpovede, dám vedieť ako to dopadlo u nás:)
ivako
10.10.11,04:40
Takže dávam vedieť, ako to dopadlo. Zatiaľ to je v štádiu riešenia. Dcéra je z iného okresu a vraj existuje smernica, že jej nestačí v mieste, kde žiada o absolvenstkú prax prechodný pobyt, ale musí mať trvalý. Vybavuje sa to v BA. Takže uvidíme.......