Mikapa
28.09.11,13:13
Chcela by som poprosiť o pomoc pri vykonani zrážky zo mzdy zamestnanca . Zamestnanec u nás pracoval na dohodu o vykonani práce od 07/2011, od 5.9 pracuje na polovičný prac.uv., 28.9. prišiel exek.príkaz na vykonavanie zrážok zo mzdy, kedže výplatný termín je 30 následujúceho mesiaca až k tomuto termínu budem vykonávať zražky.( ak sa mýlim opravte ma) Tiež nerozumiem či sa vzťahuje na nás par.74 exe.por. , t.j. , že zamestnávateľ oznámi exekútorovi že nemôže vykonávať zrážky zo mzdy povinného pretože povinný počas 3 mesiacov nepoberá mzdu aspoň v takej výške , aby sa z nej mohli vykonávať zrážky.V exekučnom príkaze nie je uvedené z kolkých tretín, no nie je to prednostna pohľadávka (exekúcia ,Autofinance)a tiež je tu rozpísané zrazené sumy poukazovať následovne :osobitne pohladavku s prislušenstvom a osobitne trovy exekúcie. Zamestnanec má polovičný úv. jeho čistá mzda bude 137,28 Eur. , je slobodný a bezdetný. Vypočítala som základnú sumu na povinneho 113,89 po odpočítaní mu ostalo 23,39. Zrážať mu budem 1/3 t.j.7,80 Eur. Ako to nahodiť do POHODY a ako tou zrazenou sumou uspokojit tie rozpísané sumy v exek.príkaze? Ak niekto už nahadzoval a počítal zrážky prosím poraďte mi.
J+K
29.09.11,06:49
Ako to nahodíš do Pohody, to neporadím, nerobím v nej.

Ale 7,80€ uhradíš zatiaľ len pohľadávku /istinu/, tak budeš postupovať, kým uspokojíš celú pohľadávku. Až potom prídu na rad úroky, trovy, poplatky.
Mikapa
29.09.11,07:12
Ďakujem za pomoc, teraz si uvedomujem , že vlastne už z augustovej výplaty musím zraziť , keďže výplatný termín je 30.9 . Ešte raz ďakujem