Daduš K
28.09.11,14:46
Stretli ste sa niekto s takým, že cez Orange si kúpite cestovný lístok? Faktúruje to Orange bez DPH. Mi s.r.o platca DPH to prefakturujeme ďalej s DPH alebo bez DPH? Je to prefakturácia. Celkovo prefakturácia hociakej služby je s DPH alebo bez DPH, keď je dodanie od neplatcu DPH???:o
lenka_bodorova
28.09.11,12:59
Ste platca DPH, tak s DPH, nie je to služba oslobodená od DPH, ak sa nemýlim.
Stefan2005
28.09.11,13:09
Ste platca DPH, tak s DPH, nie je to služba oslobodená od DPH, ak sa nemýlim.

... aj ORANGE je plátca DPH
Katarína Cigánová
28.09.11,13:29
tu je problém . orange ti to učtuje bez DPH , pretože iba sprostredkováva platbu voči dopr. podniku . Skutočný daNový doklad z pohladu DPH by bol cestovný listok . Avšak tento pri platbe cez SMS nemáš - preto sa pri podnikatelských cestách takejto forme vyhýbat . Tu to je skor služba pre obcanov , ktorí nepotrebujú pracovat s DPH . Obdobný prípad máš napr. pri kúpe dialn známky, . doklad z pumpy za kupu DN je bez dph , pre odpočet služi samotná dialn. nálepka
Economic
28.09.11,13:49
Nefunguje aj toto podobne, že cez portál príslušnej dopravnej firmy sa dá vytlačiť doklad k tomu s DPH ? Po novom takto funguje aj parkovné v niektorých mestách. Vo FA od Orange máš sumu bez DPH, no ak potrebuješ sumu rozbiť na DPH, naloguješ sa na príslušnú stránku, zadáš overovací kód z SMS a dostaneš sa ku lístku = daňovému dokladu aj s DPH a vytlačíš si to do účtovníctva. Týmto smerom sa uberaj. Ty budeš mať náklad s DPH a vyfakturuješ tiež s DPH. A všetci sú spokojní ! :-)
Katarína Cigánová
28.09.11,13:56
Nefunguje aj toto podobne, že cez portál príslušnej dopravnej firmy sa dá vytlačiť doklad k tomu s DPH ? Po novom takto funguje aj parkovné v niektorých mestách. Vo FA od Orange máš sumu bez DPH, no ak potrebuješ sumu rozbiť na DPH, naloguješ sa na príslušnú stránku, zadáš overovací kód z SMS a dostaneš sa ku lístku = daňovému dokladu aj s DPH a vytlačíš si to do účtovníctva. Týmto smerom sa uberaj. Ty budeš mať náklad s DPH a vyfakturuješ tiež s DPH. A všetci sú spokojní ! :-)
to som nevedela , že je takáto možnost dostat sa k "daňovému " dokladu - super . skusim :)
kajabb
29.09.11,11:27
Super systém, veľmi sa mi páči. Konečne niečo rozumné. Lenže, platí §75 Zák.o DPH:
"6) Faktúra môže byť poslaná písomne alebo ...sprístupnená elektronicky. Vierohodnosť pôvodu a neporušenosť obsahu faktúry poslanej alebo sprístupnenej elektrinicky musí byť zaručená elektonickým podpisom podľa osobitného predpisu..."
Je faktúra stiahnutá z internetu naozaj daňovým dokladom? Podľa zákona pokiaľ nemá elektronický podpis, nie je :mee:
Economic
29.09.11,11:45
Pokiaľ má všetky náležitosti faktúry, prečo nie ? Však keď môže byť daňovým dokladom zadná strana dialničnej nálepky, prečo by nemohla byť elektronická faktúra so všetkými náležitosťami ?
nika224
29.09.11,11:53
Hm, no a čo urobiť, keď tieto doklady už nedostanem, lebo tie overovacie kódy nemám. Tiež som to akosi neriešila z pohľadu DPH - neviem prečo ma to vôbec nenapadlo. Stále som to chcela vnímať, že je to akoby výdavok zamestnanca pri pracovnej ceste. Naúčtovala som si to na 512, pretože to zamestnanec normálne zapísal do cesťáku ako výdavok a následne si to zapísal aj do preddavku na cestu, keďže to nehradil v hotovosti. Čo by ste s tým teda urobili takto spätne? Preúčtovať to teda na 518 priamo na faktúre a časť na ktorú by tvorila DPH dať ako nedaňový náklad? To by som musela ale prerobiť aj cesťáky. Hm?
Ja to totiž zamestnancovi nefakturujem ďalej, keďže išlo o výdavok spojený s jeho pracovnou cestou.
Economic
29.09.11,12:03
Prečo výšku DPH ako nedaňový výdavok ? Je súčasťou ceny, len nemáš doklad k odpočtu DPH /rozpis čo je základ a čo výška DPH/, podľa mňa celé do nákladov. Ja by som to nechala na 512.
nika224
30.09.11,09:28
Ja sa na to potom pozerám tak, ako na diaľničnú známku. Ak nemám podkladovú nálepku s rozpisom DPH, tak je to môj problém - že si nemôžem uplatniť DPH. Tak takto teraz vnímam aj tento cestovný lístok, ak by som ho mala účtovať inak. Možno by to malo byť normálne na 518, pretože to za normálnych okolností nie je doklad priložený k cesťáku a je to vlastne niečo, čo zabezpečila firma. No proste táto téma začala meniť môj pohľad na toto účtovanie, tak neviem...:confused: