luko0
28.09.11,17:59
Zdravím
Chcem sa spytat zalozil som si zivnost predaj pyrotechniky prevadzka bude na mieste mojho bydliska zamestnavat nebudem nikoho ake povolenia potrebujem na jej otvorenie?(myslim tym ci potrebujem povolenie od hygienicky schvalenie priestoru od hasicskeho technika atd...
Economic
02.10.11,08:41
Zdravím
Chcem sa spytat zalozil som si zivnost predaj pyrotechniky prevadzka bude na mieste mojho bydliska zamestnavat nebudem nikoho ake povolenia potrebujem na jej otvorenie?(myslim tym ci potrebujem povolenie od hygienicky schvalenie priestoru od hasicskeho technika atd...
Tú pyrotechniku budeš predávať v byte ? Ja som sa zatiaľ stretla s predajcami pyrotechnicky na maličkých predajniach napríklad v supermarkete pred vianocami, alebo na trhovisku.
Danielle369
02.10.11,09:20
Hygiena a hasiči sú v prípade prevádzky najdôležitejší..potom obecný úrad, životné prostredie-odpady
buchač
02.10.11,09:58
Hygiena a hasiči sú v prípade prevádzky najdôležitejší..potom obecný úrad, životné prostredie-odpady

......ajajáááááááááj ........

GLEJT musí byť ......papier na príslušnú činnosť ....nakoľko :

Predaj pyrotechniky.

Podľa platnej legislatívy sa v stánkoch sa môžu predávať len pyrotechnické predmety triedy I. Vo vzťahu k zákonu č. 178/1998 Z.z. o podmienkach predaja výrobkov a poskytovania služieb na trhových miestach v znení neskorších predpisov, je predaj týchto pyrotechnických predmetov možný na trhových miestach, okrem ambulantného predaja, kde podľa § 9 ods. 1 citovaného zákona, nie je povolený predaj žiadnych pyrotechnických predmetov.

Zásady predaja pyrotechnických predmetov II a III:
predavač musí mať odbornú spôsobilosť
predavač je povinný upozorniť kupujúceho na dodržiavanie návodu na používanie a na požiadanie podať vysvetlenie
pri predaji pyrotechnických predmetov triedy III musí overiť či kupujúci má kvalifikáciu odpaľovača ohňostrojov a toto evidovať

Pri predaji pyrotechnických predmetov potrebná trvalá prítomnosť predavača, aby mohli byť reálne naplnené požiadavky platnej legislatívy.
Nadobúdanie a používanie pyrotechnických predmetov

Pyrotechnické predmety triedy I môžu nadobúdať a používať aj osoby mladšie ako 18 rokov, ak to nie je v návode pyrotechnických predmetov zakázané.

Pyrotechnické predmety triedy II môžu nadobúdať a používať iba osoby staršie ako 18 rokov.

Pyrotechnické predmety triedy III môžu nadobúdať a používať len osoby s kvalifikáciou odpaľovača ohňostrojov.
Danielle369
02.10.11,16:22
Búchač..autor príspevku píše že už má založenú živnosť a tým pádom je zrejme aj odborne spôsobilý predávať možno aj gulové blesky...
On sa pýta či potrebuje súhlas hygieny pred otvorením, tak nejajkaj a zbytočne dlhosiahly článok..ten má určite naštudovaný
buchač
02.10.11,16:47
....ja som jajkal , bo ma kríže boleli - bolia jak fras ....:mad:.....betón je svinstvo , k tomu ručne miešaný ...


...ale pravdou je aj to , že som reagoval len na Teba ...nečítal som úvod poriadne ...;):rolleyes:
Danielle369
02.10.11,17:08
mimotemy:D Ved čo to sám miešaš...daj dakomu zarobiť a ty pri okne pofajčuj
Mefistofeles666
02.10.11,17:18
naco zivnost......... to predavaj podpultovo a si tam pripis do uctovnictva dake neocakavane príjmi...... sak to sa da predavat iba cez zimu ......... Sused to takto robi kazdy rok
buchač
03.10.11,06:24
naco zivnost......... to predavaj podpultovo a si tam pripis do uctovnictva dake neocakavane príjmi...... sak to sa da predavat iba cez zimu ......... Sused to takto robi kazdy rok
.....očúvaj TY ...Mefisto 999....

...šak sa to dá predávať celý rok a nie iba cez zimu ...

...šak oprobuj sám a jeden by bol prekvapený ...

...tie rôzne daňové ,účtovné a boh vie aké úniky ma absolútne neserú ....


SERE ma pako ako TY , ktorý také rady dáva ...

... ak by nejakému mladému prsty dochrámalo ... rád by som potom videl , zažil situáciu , keby foter nabehol do predajne ...
...he , to by asi bolo tóčo ...chcanie hada proti vetru šuviks proti tomu ...

Sused tak robí ...hm , dokedy ešte ????
Pokiaľ niekomu oči nevybije , prsty neurve ???

DILETANTI ...neviete , o čo ide .....čo za svinstvo je to ...
Mefistofeles666
03.10.11,12:20
.....očúvaj TY ...Mefisto 999....

...šak sa to dá predávať celý rok a nie iba cez zimu ...

...šak oprobuj sám a jeden by bol prekvapený ...

...tie rôzne daňové ,účtovné a boh vie aké úniky ma absolútne neserú ....


SERE ma pako ako TY , ktorý také rady dáva ...

... ak by nejakému mladému prsty dochrámalo ... rád by som potom videl , zažil situáciu , keby foter nabehol do predajne ...
...he , to by asi bolo tóčo ...chcanie hada proti vetru šuviks proti tomu ...

Sused tak robí ...hm , dokedy ešte ????
Pokiaľ niekomu oči nevybije , prsty neurve ???

DILETANTI ...neviete , o čo ide .....čo za svinstvo je to ...


ak ja som pako tak ty este vecsi bo u nas na slovensku som v zivote nevidela predavat pyrotechniku v lete..........

a to ak dakomu odtrhne nohu pyrotechnika tak sa pojde stazovat predajcovi?
Mefistofeles666
03.10.11,12:21
mozno u vas v madarsku
luko0
03.10.11,15:34
V rodinom dome mam na to vyhradeny priestor
buchač
03.10.11,18:19
ak ja som pako tak ty este vecsi bo u nas na slovensku som v zivote nevidela predavat pyrotechniku v lete..........

a to ak dakomu odtrhne nohu pyrotechnika tak sa pojde stazovat predajcovi?

...no moja ......vopred sa ospravedlňujem , no ako sa vraví ..." kto chce kam , pomôžme mu tam "....

Takže slovami klasika ...Ty si ešte veľa vecí nevidela ...

Alebo aj inak sa dá povedať ...

http://www.youtube.com/watch?v=8dcXY5qxCU8

Čo sa týka pyrotechnickej činnosti ...hm , ako to povedať ........nemáš páru , o čom vravíš ...

JA hej ...nakoľko toľko munície si ani nevieš predstaviť pokope , koľko mne cez ruky prešlo ......za tých 20 rokov .......