katarina22122212
28.09.11,21:04
Dobrý večer všetkým prajem,
mám menší problém s účtovaním registračnej pokladnice. Pokúsim sa to popísať čo najdetalnejšie. Klient vedie registračnú pokladnicu, má na dennej uzávierke hotovosť a kredit. Kredit je tam pretože tovar zasiela kurierskou službou GLS a tá mu po doručení zašle peniaze na účet. Chcem sa opýtať, či je správne to účtovať cez 261 a analytika je na ERP a ešte sa chcem opýtať ako je to zo stornami, pretože keď robia storno tak sa to automaticky odratáva z celkovej sumy kreditu na konci dňa.Celý platobný styk prebieha ale cez banku. Je to internetová zásielková firma. Ešte sa chcem spýtať, ako by bolo možné, čo najefektívnejšie robiť kontroly, pretože na konci mesiaca mi 261 sedieť nebude, pretože zásielku firma GLS doručí 25.09.2011, ale peniaze na účet budú doručené až v októbri a ešte je tam jedna vec, ja mám len dennú uzavierku s celkovou sumou kreditu, ale neviem akých balíkov sa to týka a v jednej doručenej zásielke môžu byť balíky z 25,26,27.septembra, ale aj nejaké zadržané trebars z 15,16,17 septembra. S 261 sa nikdy nestretnem v nule... Je to ok aj z účtovného hľadiska? Vopred Vám dakujem za Vaše odpovede.