pilgrimdou
29.09.11,08:45
Dobry den,
rad by som Vas poprosil o radu ohladom vymahania pohladavky exekutorom kvoli kuponovej privatizacii. Exekucia je na meno mojej manzelky, ktora 3 roky zije trvale v zahranici a naviac, nezijeme v spolocnej domacnosti od roku 2004. Vsetko zacalo asi pred rokom, ked mi vtedy slubila, ze veci da do poriadku. Nestalo sa tak a teraz som nasiel v poste novu vyzvu - Urgenciu od sudneho exekutora, ze pokial sa nevyplati prilozeny sek na sumu 181 eur, prebehne 5.10.2011 supis majetku a exekucia, a suma sa navysi na 397 euro. Rad by som vedel, ci napriek faktu, ze spolu nezijeme uz 7 rokov ale manzelstvo nie je rozvedene, by som vzhladom k hore uvedenemu mohol doplatit stratou mojich osobnych veci.
Dakujem vopred za Vas cas aj pripadnu radu.
Dáša_
29.09.11,06:57
máte vysporiadané BSM?
pilgrimdou
29.09.11,07:16
neviem sice co to je, ale asi nie, nic sme spolu neriesili, ani oficialne ani neoficialne.
Braňo
29.09.11,07:21
Keďže nemáte vysporiadané BSM, tak aj dlhy sú Vaše spoločné a odporúčam vyrovnať čo najskôr.
pilgrimdou
29.09.11,07:25
Vdaka, problem je, ze sa kazdy zdrziavame na inom mieste planety. pekny den
Halli
29.09.11,07:26
neviem sice co to je, ale asi nie, nic sme spolu neriesili, ani oficialne ani neoficialne.
A na čo čakáš? Pre 181€ ? Čo najskôr vyplať a pri vysporiadani medzi Vami dvoma, ktoré neviem prečo tiež nechávaš tak si túto pohľadávku uplatni. Bolo by načase, aby si si zistil cez pána Googla všetko o BSM, hmm? Alebo zaplať právnikovi.
pepsikova
29.09.11,07:35
...a tá kupónka je na koho meno?..tvoje, či manželkine...alebo spoločné?..bez ohľadu na to, že majetok máte spoločný a teda aj dlhy, pokiaľ nie ste rozvedení a ani nemáte vysporiadaný majetok medzi sebou- BSM-bezpodielové vlastníctvo manželov,dlh nie je taký veľký,aby si ho nemohol uhradiť a potom vymáhať od manželky...
..exekútor kontaktoval teba,alebo manželku?..lebo pokiaľ manželku, môžeš sa s ním kontaktovať a vysvetliť, že spolu nežijete a ona je v zahraničí, prípadne dať mu jej adresu-ale tam je kontakt s ním dôležitý,on ti povie, čo bude ďalej...
..ale ak je adresa tvoja, či na spolu- manželov, radšej zaplať...