LubomirD
29.09.11,10:21
Zdravim. Potrebujem radu. Chcem sa len spytat ci niekto nevie o nejakej dotacii napr ked chcem zrealizovat nadstavbu kde by som chcel mat byt spojeny ale jasne ze oddeleny od napr. ambulanice alebo nejakej zdravotnej poradne. mam narok na nejaku dotaciu bud na stavbu alebo ja neviem na co? cize na vrchnom poschodi budovy by som postavil byt a ambulanciu/poradnu. nebral by som uver.
DAKUJEM
pepsikova
29.09.11,08:26
...dosť málo informácií si dal....kto je majiteľ stavby, na ktorej chceš robiť úpravy?..ak je to tvoje, nikto ti nedá dotáciu, pokiaľ je to obecné,mohol by si zainteresovať OU-ale pri dnešných obmedzených financiách dosť malý predpoklad, že by investovali,môžeš si zobrať úver, pokiaľ máš splnené predpoklady...spýtaj sa v bankách...alebo dostavovať z výplat-pomaličky...
LubomirD
29.09.11,08:37
Dajme tomu ze priestor pod tym je rodiny. peniaze by aj boli na stavbu, ale predsa len nejaka aj mala injekcia by sa hodila. takze nieje narok?
tictac7
29.09.11,08:42
dotáciu v zmysle "nenávratná dotácia" asi nezískaš nikde, ale na stavbu bytu v rodinnom dome alebo bytovom dome máš možnosť získať úver zo ŠFRB na prefinancovanie vo výške 80% z OC s úrokovou sadzbou 3,5 % p.a., resp. 2% (ak máš vek do 35), maximálne však 38350 €, resp. 52300 € (vek do 35 - byt v bytovom dome).
tictac7
29.09.11,08:43
takže v rodinnom dome - 80 % z OC, maximálne 38.350 €, splatnosť 30 rokov, úroková sadzba 3,5 % p.a., mesačná splátka 172,21 €
LubomirD
29.09.11,08:51
Pockaj pockaj, prosim pomaly na mna :-D je to objekt urceny na prenajom niekomu. ja chcem robit byt s poradnou na poschodi. cca 170 m2. a vies mi to povedat "polopate" ohladne toho uveru? to nic neziskam.ak tomu dobre rozumiem tak ziskam len uver vo vyske 80% s malym urokom, nie? no by mi moc nepomohlo kedze by som mal hotovost.ci? ale aj tak Ti velmi pekne dakujem
pavol54
01.10.11,17:34
Pockaj pockaj, prosim pomaly na mna :-D je to objekt urceny na prenajom niekomu. ja chcem robit byt s poradnou na poschodi. cca 170 m2. a vies mi to povedat "polopate" ohladne toho uveru? to nic neziskam.ak tomu dobre rozumiem tak ziskam len uver vo vyske 80% s malym urokom, nie? no by mi moc nepomohlo kedze by som mal hotovost.ci? ale aj tak Ti velmi pekne dakujem
Dnes sa akékoľvek dotácie poskytujú len formou refundácie vynaložených nákladov. Témy projektov sú pravidelne vyhlasované, dotácia z šfrb je len na byt nie na kanceláriu.
Mila123
01.10.11,17:38
Pockaj pockaj, prosim pomaly na mna :-D je to objekt urceny na prenajom niekomu. ja chcem robit byt s poradnou na poschodi. cca 170 m2. a vies mi to povedat "polopate" ohladne toho uveru? to nic neziskam.ak tomu dobre rozumiem tak ziskam len uver vo vyske 80% s malym urokom, nie? no by mi moc nepomohlo kedze by som mal hotovost.ci? ale aj tak Ti velmi pekne dakujem
obávam sa socializmus, či komunizmus u nás už skončil pred vyše 20-timi rokmi....
marjankaj
01.10.11,18:34
Možno otecko by ťa mohol zadotovať.:cool: Neviem, kto iný by mohol mať na to dôvod.:eek: