k-a-t-k-a
29.09.11,11:28
Ahojte
potrebovala by som pomôcť , a to:
istá firma od nás odobrala tovar, za ktorý nám nazaplatila, takže sme si tovar vzali späť, nie však všetok lebo niečo už predali.
Na tovar ktorý bol náš a nebol uhradený vystavím dobropis a predmetné faktúry uhradím tým dobropisom. Áno?
Ale zobrali sme aj tovar ktorý nebol od nás a teda nemám ani na neho doklad, firma nám dalal len dodací list. Ako ho mám odpočítať z našich neuhradených faktúr?
k-a-t-k-a
29.09.11,10:51
to mi naozaj nikto nevie poradiť?
KEJKA
29.09.11,11:04
firma, ktorá vám dlhuje peniaze za tovar, vám časť vášho tovaru vrátila a naviac dala vám iný tovar ako náhradu za ten, ktorý už stihli predať. Takto to mám chápať? Dohodli ste sa aspoň ústne resp. písomne, že je to kompenzácia neuhradenej faktúry? je dôležité vedieť, či považujete svoju pohľadávku týmto spôsobom za uspokojenú alebo nie a ak nie, koľko vám ešte dlhuje.
predpokladajme, že ste sa vyššie uvedeným spôsobom dohodli na vyrovnaní. Vystav Dbp. na celkovú výšku pôvodnej faktúry, dobropisom vyrovnáš pôvodnú faktúru.
Ich dodací list nejakým vhodne zvoleným spôsobom oceníš a prijmeš na sklad, rovnako a váš pôvodný tovar. nevidím v tom problém.
Ivenka
29.09.11,11:06
Ahojte
potrebovala by som pomôcť , a to:
istá firma od nás odobrala tovar, za ktorý nám nazaplatila, takže sme si tovar vzali späť, nie však všetok lebo niečo už predali.
Na tovar ktorý bol náš a nebol uhradený vystavím dobropis a predmetné faktúry uhradím tým dobropisom. Áno? ANO
Ale zobrali sme aj tovar ktorý nebol od nás a teda nemám ani na neho doklad, firma nám dalal len dodací list. Ako ho mám odpočítať z našich neuhradených faktúr? Firma Vám musí vystaviť faktúru a potom si rozdiel započítate príp.urobí sa úhrada
KEJKA
29.09.11,11:06
to mi naozaj nikto nevie poradiť?
trochu trpezlivosti by nezaškodilo. medzi zadaním a urgenciou neubehli ani dve hodiny.........
Pri PC nesedia platení poradcovia ale normálni ľudia, účtovníci, audítori, právnici, so svojou prácou a starosťami, s nárokom na obedňajšiu prestávku, inými záujmami.
Takže odpoved by som na tvojom mieste urgovala až podvečer, .......
k-a-t-k-a
29.09.11,11:35
Ospravedlňujem sa za netrpezlivosť.
Je to tak firma nám dlhuje za tovar tak sme si časť tovaru vzali ako kompenzáciu, ale ešte stále to nebude celá suma.Tých faktúr bolo viac, takže ja vystavím dobropis len
na náš tovar, ktorý sme si vzali späť, takže to budú možno len nejaké čiastočné úhrady vydaných faktúr.Ale ako mám odrátať sumu za tovar ktorý sme im zobrali- nebol to náš tovar takže nemám doklad ani cenu , len dodací list.
k-a-t-k-a
29.09.11,11:36
Ospravedlňujem sa za netrpezlivosť.
Je to tak firma nám dlhuje za tovar tak sme si časť tovaru vzali ako kompenzáciu, ale ešte stále to nebude celá suma.Tých faktúr bolo viac, takže ja vystavím dobropis len
na náš tovar, ktorý sme si vzali späť, takže to budú možno len nejaké čiastočné úhrady vydaných faktúr.Ale ako mám odrátať sumu za tovar ktorý sme im zobrali- nebol to náš tovar takže nemám doklad ani cenu , len dodací list.
KEJKA
29.09.11,11:41
zasa netreba dva razy odosielať to isté.
Musíte sa v prvom rade dohodnúť na cene kompenzácie, hlavne ak ide o cudzí tovar. Najlepšie, ak vám ho vyfakturujú oni - ale zasa hrozí, že ho nadhodnotia v snahe znížiť svoj záväzok voči vám.
k-a-t-k-a
29.09.11,12:45
Ďakujem pekne
ja im zavolám nech mi pošlú faktúru na ten cudzí tovar, cenu si ustrážim a uhradím faktúru zápočtom.
Je to tak správne?
KEJKA
29.09.11,15:43
áno