veronika1909
29.09.11,13:05
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť s jednou vecou, na ktorú neviem prísť. Mám v stĺpci v bunkách záznamy v tvare napríklad W,CPZ,1245 alebo W,JW31,995 a potrebujem z tohto textu vytiahnuť do ďalšej bunky len to, čo je medzi čiarkami. Mohla by som použiť LEN, LEFT a RIGHT alebo MID, ale dĺžka textu medzi čiarkami a čísel na konci sa mení a môže byť 3 alebo 4 pozície, takže to asi neprichádza do úvahy. Viete mi, prosím, poradiť, ako to urobiť čo najjednoduchšie nejakou funkciou? Momentálne to robím tak, že si excel uložím ako TXT a pri znovuotvorení v exceli si rozdelím bunku podľa čiarok, ale to mi príde dosť zdĺhavé. Ďakujem :)
arion92
29.09.11,18:09
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť s jednou vecou, na ktorú neviem prísť. Mám v stĺpci v bunkách záznamy v tvare napríklad W,CPZ,1245 alebo W,JW31,995 a potrebujem z tohto textu vytiahnuť do ďalšej bunky len to, čo je medzi čiarkami. Mohla by som použiť LEN, LEFT a RIGHT alebo MID, ale dĺžka textu medzi čiarkami a čísel na konci sa mení a môže byť 3 alebo 4 pozície, takže to asi neprichádza do úvahy. Viete mi, prosím, poradiť, ako to urobiť čo najjednoduchšie nejakou funkciou? Momentálne to robím tak, že si excel uložím ako TXT a pri znovuotvorení v exceli si rozdelím bunku podľa čiarok, ale to mi príde dosť zdĺhavé. Ďakujem :)
Mozes to urobit napriklad pomocou funkcie Substitute:
=SUBSTITUTE(A1;",";"")
ivka70
29.09.11,18:49
Na to rozdelenie bunky nemusis ukladat do textu subor a znovu ho otvarat.
Staci si to vyznacit, skopirovat a dat:
Text do stlpcov (podla verzie Excelu sa nachadza napr. v zalozke Udaje - 2007),
kde ti ponukne moznosti na rozdelenie stlpcov, tam potom pouzijes oddelovac ciarku.
ivka70
29.09.11,18:52
Mozes to urobit napriklad pomocou funkcie Substitute:
=SUBSTITUTE(A1;",";"")

Ja teda neviem, ale podla mojich vedomosti, tato funkcia nahradi ciarky nicim, cize odstrani ciarky z textu.
To ale nie je poziadavka zadavatelky.
ivka70
29.09.11,19:04
Takze mozno sa to da jednoduchsie, ale takto to funguje:

=MID(A1;FIND(",";A1)+1;FIND(",";A1;FIND(",";A1)+1)-FIND(",";A1)-1)


v podstate si najskor najdem prvu ciarku FIND(",";A1) hlada od prveho znaku
potom druhu ciarku FIND(",";A1;FIND(",";A1)+1) pricom hladam od znaku nasledujuceho po prvej ciarke
a potom do fukcie MID pouzijem pociatocny znak na vyber prvy znak po prvej ciarke (to +1 _ a dlzku rozdiel poctu znakov medzi dvoma ciarkakmi bez 1 (to -1)
:)
arion92
29.09.11,19:05
Ja teda neviem, ale podla mojich vedomosti, tato funkcia nahradi ciarky nicim, cize odstrani ciarky z textu.
To ale nie je poziadavka zadavatelky.
Ved prave to chcela zadavatelka - Mám v stĺpci v bunkách záznamy v tvare napríklad W,CPZ,1245 alebo W,JW31,995 a potrebujem z tohto textu vytiahnuť do ďalšej bunky len to, čo je medzi čiarkami.

Doplnene:
Mas pravdu ivka, ja som si to zle vysvetlil. To bude asi tou neskorou hodinou :-)
marjankaj
29.09.11,20:19
A čo takto?
veronika1909
30.09.11,07:52
text to columns nie je dobry napad, lebo tam potrebujem aj ten vychodzi stlpec a takto by mi ho to nahradilo novovzniknutymi stlpcami... ale tento napad je naozaj skvely, presne toto som potrebovala - este, ze tu ste, mne by trvalo prist na to asi dalsie tyzdne :)
marjankaj
30.09.11,07:55
text to columns nie je dobry napad, lebo tam potrebujem aj ten vychodzi stlpec a takto by mi ho to nahradilo novovzniknutymi stlpcami... ale tento napad je naozaj skvely, presne toto som potrebovala - este, ze tu ste, mne by trvalo prist na to asi dalsie tyzdne :)

Veď si tam môžeš určiť kam chceš umiestniť výsledok.
veronika1909
30.09.11,07:58
Veď si tam môžeš určiť kam chceš umiestniť výsledok.

no hej, ale musela by som mazat zvysne nepotrebne stlpce... a to s tym super vzorcom od Ivky nemusim, mam rovno to, co som chcela :-))
marjankaj
30.09.11,08:04
no hej, ale musela by som mazat zvysne nepotrebne stlpce... a to s tym super vzorcom od Ivky nemusim, mam rovno to, co som chcela :-))

Ale tam ti dá iba druhé slovo v poradí. Pozri môj súbor ROZDEL.xls

Tu v prílohe si môžeš určiť kam to chceš uložiť, aby si si niečo nepremazala. A rozdelí ti všetko.
Nenapísala, ktoré slovo medzi tými čiarkami potrebuješ.
veronika1909
30.09.11,08:11
Ale tam ti dá iba druhé slovo v poradí. Pozri môj súbor ROZDEL.xls

Tu v prílohe si môžeš určiť kam to chceš uložiť, aby si si niečo nepremazala. A rozdelí ti všetko.
Nenapísala, ktoré slovo medzi tými čiarkami potrebuješ.

to tvoje je tiez fajn, ale nie to, co som potrebovala - ja som tam uviedla dva priklady toho, ako moze vyzerat to, co je v bunke napisane, boli to obsahy dvoch roznych buniek... v jednej "W,CPZ,1245" a v dalsej napriklad "W,JW31,995"... cize potrebuje presne to, co je medzi ciarkami v danej bunke :-))
marjankaj
30.09.11,17:42
Nabudúce prilož súbor. Boli sme tu traja a každý to pochopil inak.:confused:
mayor
07.11.13,08:47
Super funkcia "rozdel" ale ako si sa knej dopracoval ?
marjankaj
07.11.13,09:06
Vymyslel som ju.
Konzulta
07.07.23,10:19
prosím o preloženie do angličtiny @rozdel
Chobot
07.07.23,11:34
V angličtine by to mala byť funkcia TEXTSPLIT.