Katrina13
29.09.11,14:22
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, viem, že ak je auto na úver, daňové odpisy sú 1/4, ale po prečítaní príspevkov na porade ohľadne problematiky odpisovania auta som našla príspevok, že je to možné takto odpisovať len ak je na technickom preukaze ako vlastník živnostník, ale nie spoločnosť ktorá úver poskytla, tak som zmätená, pretože ja mám úverovú zmluvu, podpisovala sa aj zmluva o zabezpečovacom prevode vlastníckeho práva a v technickom je uvedená spoločnosť, ktorá úver poskytla ako vlastník a ako držiteľ osvedčenia je živnostník.
A prosím o radu, či je treba do záväzkov nahadzovať celý splátkový kalendár osobitne podľa jednotlivých mesačných splátok alebo je možné celú časť istina+úrok nahodiť do záväzkov spolu a jednotlivé mesačné splátky ho budú postupne znižovať, neviem či je to podstatný rozdiel?
Ďakujem.
Katrina13
02.10.11,08:11
Neporadí mi niekto? Stačí kratučko: áno/nie
Splátkový kalendár rozpísať na jednotlivé mesačné splátky?
Odpisy 1/4 ak je vlastník v technickom úverová spoločnosť a držiteľ osvedčenia živnostník?
betka
03.10.11,19:06
§ 24


(1) Hmotný majetok a nehmotný majetok odpisuje daňovník, ktorý má k tomuto majetku vlastnícke právo. Hmotný majetok a nehmotný majetok odpisuje aj daňovník, ktorý nemá vlastnícke právo k tomuto majetku, ak účtuje1) alebo vedie evidenciu podľa § 6 ods. 11 alebo 14 o

a) hmotnom majetku pri prevode vlastníckeho práva z dôvodu zabezpečenia záväzku prevodom práva115) na veriteľa, ak sa pôvodný vlastník (dlžník) písomne dohodne s veriteľom na výpožičke116) tohto majetku počas trvania zabezpečenia záväzku,
b) dlhodobom hmotnom hnuteľnom majetku, ku ktorému vlastnícke právo prechádza na kupujúceho až úplným zaplatením kúpnej ceny a do nadobudnutia vlastníckeho práva majetok kupujúci užíva,
c) nehnuteľnej veci obstaranej na základe zmluvy, pri ktorej sa vlastnícke právo nadobúda povolením vkladu do katastra nehnuteľností, ak do nadobudnutia vlastníckeho práva nehnuteľnosť užíva,
d) hmotnom majetku prenajatom formou finančného prenájmu,
e) hmotnom majetku a nehmotnom majetku štátu, obce alebo vyššieho územného celku, ktorý bol zverený do správy rozpočtovej organizácie, príspevkovej organizácie alebo inej právnickej osobe.116a)
6giro1
12.10.11,05:46
Vie mi niekto poradiť do akých odpisových skupin by som mal zaradiť upratovací stroj (podlahový automat),sedaciu suprávu a hlinikovú skladovú konštrukciu. A ešte by som sa chcel opýtať či mi niekto nevie poslať nejaký vzorový ročný odpisový plán???
Ďakujem