thoms33
29.09.11,16:22
Mam na podniku,jedna sa o Pub otváracie hodiny od 10:00 do 24:00.O 24:00 hodine prevádzku zamknem pozhasínam reklamu,svetla a nechám svietiť len núdzové osvetlenie,vyhodím účty a urobím uzávierku a čakám kedy dopijú zákazníci.Potrebujem vedieť ako dlho môžu ešte dopíjať,lebo stava sa mi bežne ,že prídu mestsky policajti hned po polnoci a chcú mi dať pokutu za to,že tam ešte sedia,za to,že svietim..atd ..aj na margo toho,že už nenalievam a mam všetko zatvorené .Neruším žiadny nočný kľud,sťažnosti na podnik od občanov nie sú.Podnik sídli v samostatnej budove vzdialenej od obytných cca 50-100 m.
misoft
29.09.11,14:31
O 24:00 hodine prevádzku zamknem pozhasínam reklamu,svetla a nechám svietiť len núdzové osvetlenie,vyhodím účty a urobím uzávierku a čakám kedy dopijú zákazníci. Z úcty k zákazníkom toto síce robíš, ale robíš to zle. Pokiaľ je určená zatváracia doba,má byť zatvorené, žiadny zákazník tam nemá byť - jedine personál, ktorý má určité povinnosti. Je jedno, či nalievaš, alebo nenalievaš - po záverečnej ti tam sedí zákazník a preto ti môže byť udelená pokuta za nedodržiavanie prevádzkových hodín. Pokiaľ chceš, môžeš 10-15 minút pred záverečnou postupne zhášať svetlá, zároveň upozorniť zákazníkov, že sa blíži záverečná.

Neruším žiadny nočný kľud,sťažnosti na podnik od občanov nie sú.Podnik sídli v samostatnej budove vzdialenej od obytných cca 50-100 m. Toto nemá žiadny vplyv na to, že ti môže byť uložená pokuta - raz nebola dodržaná prevádzková doba, nastupuje sankcia. V objekte (prevádzke, bare, kaviarni a pod.) boli osoby, ktoré tam nemali čo hľadať - zákazníci!
zk24
29.09.11,14:46
Co v pripade, ze mam vyhodene bloky, urobenu uzavierku pokladne, pozhasinane, pridu mestski policajti a ja im poviem ze zakaznikov tu uz nemam, ale su to znami, mam nejake jednanie?

Je zakazane sediet vo vlastnom podniku so znamymi a rozpravat sa? nejde o zakaznikov, vsetko je zaplatene, uzatvorene, nepredavam, prevadzka nie je otvorena. Len sedia a rozpravame sa....

Mozu mestski policajti namietat?
misoft
29.09.11,14:49
To je už "iné kafé" :D. Ak je podnik tvojim majetkom, tak by prakticky mestskí policajti dnu ani nesmeli vstúpiť - povieš im to cez pootvorené dvere. Dokonca ani štátni policajti by tam nesmeli vstúpiť bez rozhodnutia súdu.
A ak by aj napriek tomu chceli pokutovať - stále platí prezumpcia neviny a oni by museli predložiť dôkazy o porušení zákona.
zk24
29.09.11,14:52
To je už "iné kafé" :D. Ak je podnik tvojim majetkom, tak by prakticky mestskí policajti dnu ani nesmeli vstúpiť - povieš im to cez pootvorené dvere. Dokonca ani štátni policajti by tam nesmeli vstúpiť bez rozhodnutia súdu.

My sme to totizto takto riesili. Priatel mal podnik, a posledni vzdy odchadzali kamarati, tak ako to tradicne byva. Prezcasovali aj 2 hodiny, kecalo sa. Podnik zatvoreny, zamknuty. Ked chcel niekto namietat, ze mame otvorene, tak nemali sme, proste sedeli sme s kamaratmi v nasom priestore a kecali a hrali karty. Samozrejme bez hudby a obtazovania okolia.

Myslim ze toto je cesta, ako sa vyhnut vyhadzovaniu zakaznikov.

Z uvodu otazky zadavatela som pochopila ze ide o majitela podniku, ktory tam aj pracuje, a pyta sa na vlastny podnik.
misoft
29.09.11,14:59
A keby niečo - stále sa môže brániť najvyšším zákonom republiky - ústavou čl.12 ods.1,2, čl.16 ods.1, čl.19 ods. 1,2,3, čl.20, čl.21
zk24
29.09.11,15:00
Verim ti, ale hladat tie clanky sa mi nechce :D