m.chit
29.09.11,16:31
Dobrý deň.
založila som úrazové poistenie - začiatok
poistenia15.9.2009. Ak nebolo zaplatené poistné včas, vždy 2 mesiace
na to posielali upomienku. Poslednú upomienku ktorú registrujem
posielali 1.9.2010. Dňa 2.9.2010 dostali odomňa žiadosť o zrušenie
poistnej zmluvy ku dňu 15.9.2010. Žiaľ, vtedy som ešte nevedela o
všeobecných podmienkach, že výpoveď sa musí podať minimálne 6
týždňov pred koncom ročného poistného obdobia. Odpoveď mi vtedy
síce poslali, že poistenie zanikne dňom 15.9.2011 ale nanešťastie
takou formou, že ma ani nenapadlo, že je tam rok 2011 a nie rok 2010.
Poistné som samozrejme ďalej mesačne neplatila, keďže som bola s
vedomím, že poistenie zaniklo. Od tohto dátumu (2.9.2010) poisťovňa
zrazu neposlala ani jednu upomienku, že nie je zaplatené mesačné
poistné - čo považujem za totálnu vypočítavosť, keďže v
upomienke sa píše, že ak sa poistné nezaplatí, poistenie zanikne
uplynutím 1 mesiaca odo dňa doručenia tejto výzvy. Teraz prišlo,
že poistenie zaniklo a dlžná suma je 436,94 eur t.j. 14 splátok. Mám nejakú šancu nezaplatiť dlžnú sumu, keďže poisťovňa zámerne zavádzala?
Čakám len dobré rady. Ďakujem!
ivka70
29.09.11,15:13
Nemas sancu, poistovna ta nezavadzala, len ti neposielala upomienky, to je jej pravo, nie povinnost.
Alebo si mala takuto povinnost v zmluve? Pochybujem.
Ty si vedela, ze poistne dlzis, a ak si prehliadla datum, je to len tvoja chyba a aj smola.
A neznalost zakona neospravedlnuje.

Odporucam zaplatit co najrychlejsie, nakolko poistovna ma na tie splatky narok zo zakona, takze s poplatkami od exekutora ta to vyjde este drahsie.
bubkoch
29.09.11,15:16
mas tam fakticke chyby ...
pises ze poistne si platila mesacne ...
ale to znamena ze ked si dala 2.9.2010 ziadost o zrusenie poistky, tak poistovna nemohla napisat ze poistka skonci 15.9.2011 ale 15.10.2010 (najblizsia splatnost poistneho po 6-tich tyzdnoch) ...
15.9.2011 by muselo poistenie skoncit len keby si mala rocne poistne obdobie

to tvoje "minimálne 6 týždňov pred koncom ročného poistného obdobia." je nejaka blbost, obciansky zakonnik slovo "rocneho" neobsahuje ...
ak si skutocne mala mesacne poistne obdobie, odpis poistovni ze vzhladom na vypoved danu 2.9. 2010 tvoje poistenie malo zaniknut 15.10.2010 a teda ze im dlzis a zaplatis 2 splatky
draik
29.09.11,17:02
Poistne obdobie bude mat zrejme rocne, akurat poistne platila zadavatelka mesacne. Ak by mala poistne obdobie mesacne (co je dost nelogicke pri poisteni), tak by zo zakona zaniklo do mesiaca po doruceni vyzvy od poistovne, ktora by tak nasledne nemohla uctovat 14mesacne poistne. Alebo sa pomylili....
bubkoch
29.09.11,17:16
Poistne obdobie bude mat zrejme rocne, akurat poistne platila zadavatelka mesacne. Ak by mala poistne obdobie mesacne (co je dost nelogicke pri poisteni), tak by zo zakona zaniklo do mesiaca po doruceni vyzvy od poistovne, ktora by tak nasledne nemohla uctovat 14mesacne poistne. Alebo sa pomylili....

mesacne poistne obdobie je uplne bezné, 80% poistiek je platenych mesacne ...
ak platila mesacne, mala mesacne poistne obdobie, nie rocne
btw: podla akeho zakona poistenie zanika do mesiaca po doruceni vyzvy ? :D
misoft
29.09.11,20:02
Je to poistka s určenou minimálnou dobou poistenia 1 rok a mesačnými splátkami poistného. Teda je do ročná poistka, výpoveď 6 týždňov pred koncom poistného obdobia (je to podobné ako PZP u áut, len splátky sú buď 1 (ročná), 2 (polročná), 4 (štvrťročná)). Ukončenie poistného vzťahu sa robí písomne v stanovenej lehote. Poisťovňa nie je povinná upozorňovať, má právo vymáhať nezaplatené poistné. Pokiaľ nebude splatené poistné obdobie, poistka zaniká, avšak dlžná suma sa musí doplatiť.
m.chit má smolu, že poriadne nečítala - teraz jej nezostáva nič iné, len zaplatiť, inak......