wieroc
29.09.11,19:39
Dobrý deň,
mam otázočku, vedel by mi prosím Vás niekto poradiť, že ak živnostník dochádza za prácou do iného mesta a na prepravu použije
auto, ktoré má požičané od známeho, vzťahuje sa na túto situáciu platba cestnej dane, ked sa auto nepoužíva na podnikateľlské účely?
Vopred veľmi pekne ďakujem.
zk24
29.09.11,18:01
Dobrý deň,
mam otázočku, vedel by mi prosím Vás niekto poradiť, že ak živnostník dochádza za prácou do iného mesta a na prepravu použije
auto, ktoré má požičané od známeho, vzťahuje sa na túto situáciu platba cestnej dane, ked sa auto nepoužíva na podnikateľlské účely?
Vopred veľmi pekne ďakujem.


No, ked nevyužíva auto na podnikateľské účely, a o aute ani nijak neúčtuje, nezahrna ho do nakladov, tak nie. Kto by mu dokázal ci isiel kamaratovym autom alebo na bicykli?
Tweety
29.09.11,18:03
Dobrý deň,
mam otázočku, vedel by mi prosím Vás niekto poradiť, že ak živnostník dochádza za prácou do iného mesta a na prepravu použije
auto, ktoré má požičané od známeho, vzťahuje sa na túto situáciu platba cestnej dane, ked sa auto nepoužíva na podnikateľlské účely?
Vopred veľmi pekne ďakujem.
Toto požičané MV sa síce na podnikateľské účely použije(veď píšeš, že pôjde ním za prácou), ale daň z MV živnostník platiť nebude.
wieroc
29.09.11,18:10
A platí to aj v prípade, keď ide o podanie žiadosti o príspevok na dochádzku za prácou,
ako príloha k žiadosti je súhlas majiteľa motorového vozidla?
Ešte raz ďakujem veľmi pekne!