feny
29.09.11,21:46
Chcel by som niekoho poprosiť či by nebol taký zlatý a nepopisal mi presne postup a tlačivá ktoré musím dať na daňový úrad a dohodárovy aby sa nemuseli odvadzať dane na daňový úrad kedže mám 2 dohodárov ktorý sú na úrade práce ale nepoberajú žiadny príspevok ani nikde inde nepracujú. Ďakujem veľmi pekne
KEJKA
29.09.11,19:58
na DU musíš ísť a registrovať sa na daň zo závislej činnosti
ak tvoj dohodár je na ÚP a nemá iný príjem než od teba, nech ti podpíše vyhlásenie ku mzde.
Príjem z dohody má svoj limit, aby mohol aj nadalej poberať dávky, cca 130 EUR, takže určite mu za takých podmienok nevyjde daň z príjmu.
Q-ne musíš na DU aj v takom prípade poslať tlačivo prehľad preddavkov....
Prihlásiť každého dohodára musíš do SP pred nástupom - je to mimo tvojej témy, ale máš to vyriešené? Tam platíš odvody, a posielaš výkazy mesačne.
feny
30.09.11,07:46
Prihlasenych ich mam a a odvody su zaplatene vcera som to platil.... Takze ked som spravne pochopil tak ak mi dohodar podpise vyhlasenie k mzde tak nemusim ist na danovy urad staci mi to vyhlasenie alebo to musim ist dat na danovy urad? Dakujem
zk24
30.09.11,07:51
Prihlasenych ich mam a a odvody su zaplatene vcera som to platil.... Takze ked som spravne pochopil tak ak mi dohodar podpise vyhlasenie k mzde tak nemusim ist na danovy urad staci mi to vyhlasenie alebo to musim ist dat na danovy urad? Dakujem

Musis sa na danovom urade prihlasit ako platitel dane zo zavislej cinnosti. To nevadi, ze im danova povinnost bude vychadzat nulova. Prihlasit na DU sa musis, a nezabudni kvartalne posielat prehlady o odvedenych preddavkoch na dan. Aj ked v nulovej vyske, ale musia sa posielat.
katka 23
30.09.11,07:53
na DU sa musíš prihlásiť ako zamestnávateľ - platca dane zo ZČ

tlačivo na zdanenie príjmu zostáva zamestnávateľovi
KEJKA
30.09.11,09:40
Prihlasenych ich mam a a odvody su zaplatene vcera som to platil.... Takze ked som spravne pochopil tak ak mi dohodar podpise vyhlasenie k mzde tak nemusim ist na danovy urad staci mi to vyhlasenie alebo to musim ist dat na danovy urad? Dakujem
NEPOCHIOPIL si správne, ved hned v prvej vete som ti napísala že musíš ísť na DU.
A ďalší traja píšu toisté, tak hádam chápeš, že musíš sa registrovať bez ohľadu na výšku dane a musíš podávať príslušné tlačivá bez ohľadu na ich obsah.
Podľa toho, že si už platil aj odvody usudzujem, že si možno aj v omeškaní..........,
Economic
12.10.11,18:49
Ja len doplním, keďže ťažko chápe, že aj s nulami je treba podať Prehľady po zrazených a odvedených preddavkoch !!!